CB propageerimine Eestis

Midagi ei meeldi, tahad mingit uut teemat? Kirjuta siia midagi, arutame ja täiendame foorumit. Või on lihtsalt mingisugune küsimus.
smr
Veteran
Veteran
Postitusi: 325
Liitunud: T Okt 04, 2005 5:53 pm
QTH: KO29JK

PostitusPostitas smr » K Apr 23, 2008 4:21 pm

Marco kirjutas:32 eeki eest saad toosi tikke ja nõela millega saad kuumaks ajades tähti peale sulatada :lol:

Ma eksisin, see oli 35 eeku tükk, seega 70 eeku paar. Hind on 2008 märtsit.
rääkimine hõbe, kuulamine kuld

Kasutaja avatar
Marco
Site admin
Site admin
Postitusi: 590
Liitunud: K Dets 01, 2004 5:05 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn: Mustamäe - Kopli
Kontakt:

PostitusPostitas Marco » K Apr 23, 2008 8:14 pm

Siis pidi olema päris suur tellimus ja 150 mõtlesin ma paari.
Feel free to try everything, because you only live once.

smr
Veteran
Veteran
Postitusi: 325
Liitunud: T Okt 04, 2005 5:53 pm
QTH: KO29JK

PostitusPostitas smr » K Apr 23, 2008 9:04 pm

Marco kirjutas:Siis pidi olema päris suur tellimus ja 150 mõtlesin ma paari.

Foorumi postide järgi arvutatuna u 100-120 tükki, 50-60 paari.
rääkimine hõbe, kuulamine kuld

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » L Juun 14, 2008 2:36 am

Kel kodukas on, saab oma kodukale panna temaatilisi pilte ja infi... Enda kodukale panin millalgi oma pildi, kus ma kõrva ääres Alan 95 käsijaama hoian, ning juba leidus ühes teises foorumis tegelane, kes hakkas huvi tundma. Valgustasin teda, andsin linke, s.h. ka meie foorumi oma, saab näha, kas ta jõuab siia.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » K Aug 13, 2008 1:25 pm

HardiH kirjutas:Propageerimine peaks olema eelkõige aparatuuri müüja rida.

Meie kaupmehed peaksid õppust võtma Peipsitagustelt kolleegidelt, kelle visa reklaamitöö tulemusena kasutab CB raadiosidet pea iga sealne taksofirma ;).
Eestimaal pole õnneks CB sageduste kasutamine veel nii pragmaatiline tegevus. Raadioharrastus vaevalt kellelgi kulusid kokku hoiab, pigem võib täheldada sootuks vastupidist :shock:.
kust osta ja kellelt nõu küsida? Hädaks on Tallinna-kesksus, mis Obinitsa raadiohuvilise innukuse juba eos lämmatab.

Nõu saab foorumist küsida, ostukanaleidki on mitmeid. Obinitsa oma raadiohuvilised võikski oma harrastust teistele omakandi meestele tutvustada. Siis tekiks neid sinnagi kanti vast juurde ja oleks ka kellega eetrijuttu ajada.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » K Aug 13, 2008 2:24 pm

HardiH kirjutas: Alahindamata foorumlaste teadmisi-oskusi, peab alati saama nõu küsida palgaliselt spetsialistilt.

Tallinna-välise eetri elavdamiseks on kasulikud artiklid maakonnalehtedes. Mitte otsese reklaami, vaid "lugeja kirjade" vormis. Küll siis ka huvi suureneb.


Paljud raadioamatöörid, foorumlased just ongi palgalised (oma erialal töötavad või töötanud) raadio- ja elektroonika (kõrg)koolitusega tippspetsialistid, kes annavad nõu heameelega ja veel täiesti tasuta :D.

Ma ei leia, et seda harrastust, nagu mistahes teistki, oleks vaja iga hinna eest kõigile kõigile püüda misjonääride kombel jutlustada. Aga kes seda soovib teha, las käia. Hobi parim "reklaam" on ikkagi sellega tegeleva sõbra, tuttava nakkav eeskuju.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

peeter
Veteran
Veteran
Postitusi: 324
Liitunud: N Juul 13, 2006 10:42 am
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

PostitusPostitas peeter » K Aug 13, 2008 2:39 pm

Raadiamatörism oli populaarne vene ajal raudse eesriide taga, kui see oli üks vähestest akendest maailma. Nüüdseks on selline vajadus kadunud ja pealegi on tänasel päeval nii paljude teiste hobidega võimalik tegeleda. Seetõttu on suht raske leida uusi huvilisi, kes loobuks teistest põnevatest tegevustest toasistumise kasuks. Ka suhtlemiseks on ju väga palju muid kanaleid, mis 100%-se töökindlusega töötavad.
Kellele see siiski huvi pakub, eks need leiavad ka tee sinna juurde.

See oli minu pisike pessimistlik arvamus reklaamitegemise ja uute liikmete värbamise kohta.
P.S. Muidu olen ikka optimist.

Kartul
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 100
Liitunud: K Juul 09, 2008 2:13 am
QTH: KO37NS
Asukoht: Põlva/Võrumaa

PostitusPostitas Kartul » T Nov 18, 2008 1:33 am

Kas teist keegi oleks nõus ja võimeline millalgi natukene raadioamatörismi demoma kooliõpilastele? Eelduseks siis lapsesõbralikkus ja vahendite (mingid vinged jaamad ja kohapeal üles pandavad antennid jmt) olemasolu.

Ilmselt peaks olema ka üks teine isik (või isikud), kes oleks terve selle aja vastaspooleks.
Uskuge, õpilasi ajab raadioside ärevusse :-)


Mul endal ei ole veel piisavat tehnilist baasi :-P

Jasska
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 41
Liitunud: L Nov 01, 2008 7:53 am
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

PostitusPostitas Jasska » T Nov 18, 2008 2:41 am

Jah, õige suhtumine uute tulijate koha pealt, oleks tõesti raske asendada kõik moblad käsijaamade vastu ja käsijaamaga suhteks siis kindlasti "usalduskanalil" ;)

Kleepsude ja muude vidinatega olen mina täiesti päri, käiksin vabalt "CBFoorum" särgiga ringi ja auto taga ilutsemas "CBFoorum" kleeps, miks peaks varjama hobi millega tegeled.
Omamoodi Raadio Huviline.

Kasutaja avatar
Valdur
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 112
Liitunud: R Juul 14, 2006 8:44 pm
QTH: 000000
Asukoht: Võrumaa, Obinitsa oinapää talu

PostitusPostitas Valdur » T Nov 18, 2008 10:32 am

Ma teen ettepaneku: pange välja lingid kust saaks suuremahulist CBfoorumi logo downloadida. Teeksin prooviks endale paar särki meie foorumi logoga. Teretulnud on ka muud analoogsed logod CBfoorumi reklaamiga mis efektsed.
Pange siia lingid välja!
Lasen printerist välja ning triikrauaga valge särgi peale
Ma pidasin silmas nt seda:
http://cbfoorum.pri.ee/templates/subSil ... _phpBB.gif
Valdur , PMR jaam Cobra 525

Kasutaja avatar
Marco
Site admin
Site admin
Postitusi: 590
Liitunud: K Dets 01, 2004 5:05 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn: Mustamäe - Kopli
Kontakt:

PostitusPostitas Marco » T Nov 18, 2008 10:35 am

Valdur kirjutas:Ma teen ettepaneku: pange välja lingid kust saaks suuremahulist CBfoorumi logo downloadida. Teeksin prooviks endale paar särki meie foorumi logoga. Teretulnud on ka muud analoogsed logod CBfoorumi reklaamiga mis efektsed.
Pange siia lingid välja!
Lasen printerist välja ning triikrauaga valge särgi peale
Ma pidasin silmas nt seda:
http://cbfoorum.pri.ee/templates/subSil ... _phpBB.gif


Sel teemal tuleks Mouseriga rääkida. Äkki tal alles kusagil.
Feel free to try everything, because you only live once.

Kasutaja avatar
ReActive
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 73
Liitunud: P Aug 31, 2008 1:41 pm
Asukoht: Viljandimaa/Pärstivald/Ramsi (79m merepinnast)
Kontakt:

PostitusPostitas ReActive » T Nov 18, 2008 12:59 pm

selliseid särke teeks endale minagi ;)
3Ø4RS
QTH KO28SH
Midland Alan 100+
Alecto FR-17 X2
Cobra MT975 X2

Kartul
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 100
Liitunud: K Juul 09, 2008 2:13 am
QTH: KO37NS
Asukoht: Põlva/Võrumaa

PostitusPostitas Kartul » T Nov 18, 2008 1:11 pm

Ma natuke kahtlen sellise logoga reklaami efektiivsuses. Pigem peaks välja mõtlema mingi reklaamlause stiilis "Mobiiltelefonist kõrini? -> cbfoorum.pri.ee". Asi selles, et tavainimene ei pruugi sellega midagi mõistlikku assotseerida. Isegi kui küsimus tekib, siis arvuti taha jõudes on see "cb..." asi juba meelest läinud.

Üks hea võimalus reklaami teha oleks veel nt kaamerate ja mikrofonide kutsumine mingile lahedale väliüritusele - aga siis on kah see oht, et võib jääda mulje justkui oleks tegemist mingite imelike vanameeste kummalise huviga, seega peaks suurt rõhku pöörama popile ja noortepärasele :-P

Vanemad HAM-id peaksid kah asja vastu aktiivset huvi üles näitama, sest eks CB olegi noorte amatööride kasvulava.
Kartul / 3Ø4TF / ES6TFJ

Jasska
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 41
Liitunud: L Nov 01, 2008 7:53 am
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

PostitusPostitas Jasska » T Nov 18, 2008 6:32 pm

Aga noortepärasust saab nii tõsta, et kellel võimalus panevad oma masinatele igasugu "imelikke" vidinaid külge, kedagi ei sega, kui mikri ümber on helesinist riiet pandud või masinale endale leegid peale kleebitud või mida iganes.
Särkidele kiri "Mobiilidest kõrini" on päris hea plaan, nii saaksime uudistesse ja ajalehtedesse kui mitte kui CB austajad ja toetajad, vaid kui mobiilide vastu protestijad :cry: ja see poleks üldse hea. Kuid samas võiks iga mees omale ise särgi kujundada ja oma masina pildi seljale teha ja alla kirjutada siis cb foorumi logo või midagi taolist.
Omamoodi Raadio Huviline.

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » T Nov 18, 2008 9:25 pm

Seda teemat lugedes tekkis mul mõte riputada oma koduakna klaasi taha silt kirjaga "Raadioside - see on imelihtne!" ning kirja all oleks siis foorumi aadress. Eks vaatab...
304FL, "Three zero four Freyja love"


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 27 külalist

cron