1. leht 1-st

Küsimus!

Postitatud: T Veebr 22, 2005 3:56 pm
Postitas jaanu53
Tere! Kas keegi oskab öelda, et kas CB- jaamaga ka midagi linnast väljaspool teha on (maakohas-elan Peipsi ääres)- ma mõtlen, et kodus oleks nagu baasjaam või midagi taolist? Ja äkki oskab keegi soovitada mõnda head jaama (autojaama või muud). missugune peaks olema antenn? Ette tänades! :)

Postitatud: K Veebr 23, 2005 10:11 am
Postitas Marco
Kui kodus jaam ja autos jaam, siis saad tasuta sidet pidada kodu ja auto vahel, korralikud antennid ja rusikad vahele ning vahemaa võib päris suur olla. Proovisime siin Hoomeriga suht puhta eetri korral saime autost autosse rääkida Tallinnast mustamäelt Sauele probleemideta ja rusikad andsid välja ca 15-20W. Vahemaa mingi ca20 kiltsa vist, kodust autosse see vahemaa võib ulatuda kuni 50 km, maakohas on see täitsa reaalne, sest pole mingisuguseid kivimaju ja trolle ja nende liine segamas.

Re: Küsimus!

Postitatud: E Mär 14, 2005 1:45 pm
Postitas Hoomer
Vahemaad lubatakse sulle esmaste parameetrite järgi CB jaamaga a la 4-5km... 1W = 1km... originaalis on aparaadil lubatud 4W. Reaalselt on levi aga märksa parem... paned aga rohkem võimu vahele ja seda kaugemale räägid!
Marco siin eespool natuke mainis vahemaadest, ma lisaks, et ise olen kõige kaugemaks punktiks Tallinnast ALBU'ga kõnelenud, kes asub statsionaarse jaamaga Annas (vahemaa umbes 70km). Mu enda jaam andis kõigest 14-15W välja ja rääkisin autost... aga nagu näha päris hea tulemus!

Re: Küsimus!

Postitatud: E Mär 14, 2005 1:49 pm
Postitas Hoomer
Jaama soovitamise koha pealt ma ei tea öelda, mul omal selline pisike President Harry autos... antenn pane ikka võimas, mul omal on 1,45m magnet.. levib jube hästi! Ja kui ikka hästi levida tahad, siis rusikas olgu vahel.... :)

rusikas = võimendi