Veel kord registreerumisest

Midagi ei meeldi, tahad mingit uut teemat? Kirjuta siia midagi, arutame ja täiendame foorumit. Või on lihtsalt mingisugune küsimus.
Kasutaja avatar
Mario
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 212
Liitunud: K Nov 21, 2007 11:54 pm
QTH: KO18WU
Asukoht: E-R: Laagri ja R-P ko18wu
Kontakt:

Re: Veel kord registreerumisest

PostitusPostitas Mario » L Sept 05, 2009 6:17 pm

Sama asi sai puhastamise mõttes tehtud teises foorumis, kes polnud 1 aaasta jooksul foorumis käinud, nende kasutajad kustutati ära. Saadeti ka kõigile kiri selle kohta.
CB- Emperor Shogun->kl200p->1/2baas
PMR- Wouxun KG-UVD1P
Salalux

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Veel kord registreerumisest

PostitusPostitas Kaljukits » R Okt 16, 2009 11:28 am

Tundub olema nagu hane selga vesi. Jätkuvalt ei märgi valdav enamus liitujaid mingit endaga seonduvat kohanime.
Minu arvates võiks ka sellised kasutajad foorumist kustutada.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

peeter
Veteran
Veteran
Postitusi: 324
Liitunud: N Juul 13, 2006 10:42 am
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Veel kord registreerumisest

PostitusPostitas peeter » R Okt 16, 2009 12:09 pm

Kaljukits kirjutas:Tundub olema nagu hane selga vesi. Jätkuvalt ei märgi valdav enamus liitujaid mingit endaga seonduvat kohanime.
Minu arvates võiks ka sellised kasutajad foorumist kustutada.

Ei saa mitte aru, miks peaks asukohta märkima kui ei taha. See peaks jääma ikkagi iga inimese vabaks valikuks. Ja mida see asukoht peaks andma, kui kasutad ainult autojaama ja autost? Ma võiks ju formaalselt ka näiteks panna suvalise koha, kas siis jäävad adminnid rahule?
Selliste piirangutega peletate paljud siit hoopis eemale.

Usun, et on ka palju selliseid kasutajaid, kes ainult loevad ja alles plaanivad sellesse valdkonda tõsisemalt sukelduda. Miks peaks need siit välja viskama?

Võtke asja rahulikult ja katsuge spämmijad ja mitteseotud teemad eemale peletada. Iga registreerunu peaks e-maili aadressi jätma, et temaga saaks vajadusel ühendust võtta. Surnud hingede vastu võitlemiseks võiks näiteks kord aastas saata e-mailile järelpärimine, millele mittevastamise korral kustutakse kasutajate nimekirjast, kuid lugemisõigus säilib. Tagasi saab aga uuesti registreerimisega. Nii on ka andmed alati värsked.
Tervitustega
Peeter

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Veel kord registreerumisest

PostitusPostitas Kaljukits » R Okt 16, 2009 12:20 pm

peeter kirjutas:Usun, et on ka palju selliseid kasutajaid, kes ainult loevad ja alles plaanivad sellesse valdkonda tõsisemalt sukelduda. Miks peaks need siit välja viskama?

Lugemiseks ei peagi end kasutajaks registreerima ja mis nende surnud hingedegagi võidelda, ega needki sega kedagi.

Registreerunud kasutaja asukoht kas või maakonna täpsusega, kui linna või küla nimetamine tundub kellelegi olema liiga privaatne info, on vajalik just teistele raadiohuvilistele, kes muidu võib olla ei teagi, et nende linnas on veel mitu huvilist, kellega koos saaks noh, kasvõi näiteks sidet pidada :).
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Veel kord registreerumisest

PostitusPostitas Ambur » R Okt 16, 2009 5:03 pm

peeter kirjutas:Ei saa mitte aru, miks peaks asukohta märkima kui ei taha. See peaks jääma ikkagi iga inimese vabaks valikuks.

Side foorum sellepoolest teistest erinebki, et asukoht on peale nime (kutsungi) just vajalikemaid andmeid.
Ei pea ju panema aadressi, piisab linnast, asulast või lõpuks ka ainult maakonnast, nagu Kaljukits mainis.
Kui juba see tundub suure privaatsuse rikkumisena, et kedagi foorumist eemale peletab, siis andku minna, sellisest ei saagi kunagi sidepidajat.
Ka eetris sidepidamisel on asukoha avaldamine vabatahtlik, aga palju ilma selleta vastajaid saaks...
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
lanto
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 89
Liitunud: T Juun 30, 2009 6:38 pm
QTH: KO18BF
Asukoht: Kotlandi,Saaremaa vald.Lokaator KO18BF
Kontakt:

Re: Veel kord registreerumisest

PostitusPostitas lanto » R Okt 16, 2009 7:33 pm

Foorumi liikmeks registreerimisel tuleks teha ligikaudse asukoha märkimine kohustuslikuks juba registreerimise aknas.
Raadioside huvilistel on küll see oluline teada,kus piirkonnas korrespodent asub,vahet pole,kas sõidab või lendab.
Lugupidamisega Lanto
304CA
ES0LCA

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Veel kord registreerumisest

PostitusPostitas Evo » R Okt 16, 2009 10:17 pm

Arvan kah, et baasjaama asukoht või mobiilse jaama ligilähedane teekond võiks siiski olla.

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Veel kord registreerumisest

PostitusPostitas EINAR » P Okt 18, 2009 4:11 pm

No esmane huvi ikka: kus mees asub??
See vabatahtlikkuse printsiip on muidugi ühiskonnas toimuvates nähtustes mujalgi teravalt välja löönud...tuleb vist mõtlemisaega võtta!?

peeter
Veteran
Veteran
Postitusi: 324
Liitunud: N Juul 13, 2006 10:42 am
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Veel kord registreerumisest

PostitusPostitas peeter » E Okt 19, 2009 1:03 pm

lanto kirjutas:Foorumi liikmeks registreerimisel tuleks teha ligikaudse asukoha märkimine kohustuslikuks juba registreerimise aknas.
Raadioside huvilistel on küll see oluline teada,kus piirkonnas korrespodent asub,vahet pole,kas sõidab või lendab.

Nu kudagi ei saa aru?
Ma peaks siis panema asukohaks Euroopa Liit, sest täna siin, homme seal. Ja kui hoopis Norras, mis siis veel?
Kas siis, kui asukoht registreerimata, ei tohigi sidet teha?
Minu arusaam: kui sidetad, siis tavaliselt ju oma asukoht öeldakse esmajärjekorras. Kuid see pole kellegi asi kus ma magan.
Ja siia foorumisse võin ma ka kirjutada kasvõi Ameerikast. Hetkel polegi näiteks oma asukohas, mis siis nüüd teha!
Tervitustega

Peeter

Kasutaja avatar
sombi
Veteran
Veteran
Postitusi: 1096
Liitunud: K Nov 29, 2006 2:28 am
QTH: KO19SA21NG
QTH2: KO19SA04OM
Asukoht: Noarootsi (Pürksi)
Kontakt:

Re: Veel kord registreerumisest

PostitusPostitas sombi » E Okt 19, 2009 1:27 pm

Noo, näiteks Saksamaalt Sa vaevalt siia levidki normaalsetes levitingimustes, asukoht tuleks märkida siiski selline, kus suurema osa ajast viibid. Kui võrdselt ja suvaliselt, siis esimesena Eestis olev asukoht ja seejärel võid kirjutada kasvõi "igalpool maailmas". Kui asud suurema osa ajast näiteks Rootsis, kirjutadki Rootsis oleva asukoha ja seejärel Eestis oleva asukoha. Mis siin keerulist on?
53907675, 57439192
ES3RLA
160m, 80m, 10m, 2m, 70cm, PMR, CB

peeter
Veteran
Veteran
Postitusi: 324
Liitunud: N Juul 13, 2006 10:42 am
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Veel kord registreerumisest

PostitusPostitas peeter » E Okt 19, 2009 2:07 pm

sombi kirjutas:Noo, näiteks Saksamaalt Sa vaevalt siia levidki normaalsetes levitingimustes, asukoht tuleks märkida siiski selline, kus suurema osa ajast viibid. Kui võrdselt ja suvaliselt, siis esimesena Eestis olev asukoht ja seejärel võid kirjutada kasvõi "igalpool maailmas". Kui asud suurema osa ajast näiteks Rootsis, kirjutadki Rootsis oleva asukoha ja seejärel Eestis oleva asukoha. Mis siin keerulist on?

Uudishimu ikka nii suur, et teada saaks kus ja kellega magan :)
(voodi on minu koht, kus ma kõige pikemat aega viibin!)
Tervitustega

Peeter

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Veel kord registreerumisest

PostitusPostitas Ambur » E Okt 19, 2009 4:04 pm

peeter kirjutas:Uudishimu ikka nii suur, et teada saaks kus ja kellega magan :)
(voodi on minu koht, kus ma kõige pikemat aega viibin!)


Oma asukoht, QTH, öeldakse alati nii sidepidamisel, pannakse kirja QSL kaartidel, kui ka foorumites, sest nii on kujunenud raadioamatööridel kombeks ja seda üle maailma.
Targutada oma voodikohtade abil maailmas väljakujunenud kommete vajalikuse üle pole raadiofoorumis mõtet.
Kui kellelgi pole soovi seda kommet järgida, siis ega keegi ei sunni. Aga ärgu siis ka pahandagu, kui aadressita adressaadile ei taheta vastata.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
sombi
Veteran
Veteran
Postitusi: 1096
Liitunud: K Nov 29, 2006 2:28 am
QTH: KO19SA21NG
QTH2: KO19SA04OM
Asukoht: Noarootsi (Pürksi)
Kontakt:

Re: Veel kord registreerumisest

PostitusPostitas sombi » E Okt 19, 2009 4:08 pm

Peeter, mis Sa jamad, ei huvita kedagi kus Sa magad vaid kus Sind sidetamas võiks kohata. Kas irised niisama või on Sul midagi varjata, et sellise jutuga välja tuled? Mina, kes ma olen siin foorumis mitu korda kirjutanud keelatud teemadest, ei karda siiani midagi. Ja kui tulevadki, mis seal ikka. Sinnamaani ELAN! Ja kui oled vaadanud mu asukohta, siis oled äkki märganud, et maja on teada.
EDIT: Ambur juba ütles mis vaja ja edasi kaebamisele ei kuulu :!:
53907675, 57439192
ES3RLA
160m, 80m, 10m, 2m, 70cm, PMR, CB

peeter
Veteran
Veteran
Postitusi: 324
Liitunud: N Juul 13, 2006 10:42 am
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Veel kord registreerumisest

PostitusPostitas peeter » E Okt 19, 2009 4:35 pm

Ei ma jama midagi, nagu näete on minugi asukoht ju kirjas. Ma püüdsin teiste eest kirjutada, sest praegu elame ju vabalt, kus igaüks võiks ise ka midagi otsustada.
Kuid mulle tundub, et siin läheb CB asjandus ja raadioamatöörlus väheke omavahel sõlme. Minu meelest on CB värk ikkagi täiesti vaba voli kõigil tegutseda.
Ja ise sidetan üldjuhul enamasti alati kusagilt mujalt, mitte sealt kus kirjas. Mis siis teha?

Väga vabandan, kui kellelegi õrna koha peale astusin, kuid mina näen neid asju just selliselt omamoodi.
Vaadake, mida on kirjutatud selle foorumi pealdisesse.

P.S. Rekkamehed ju samuti sisuliselt "Estonian CB Operators" nagu logol kirjas, kuid siinoleva arutluse kohaselt ei saaks nad kunagi siia vestlema tulla. Ja ehk seepärast neid siin ka pole. Aga võiks ju?
Tervitustega

Peeter

Kasutaja avatar
sombi
Veteran
Veteran
Postitusi: 1096
Liitunud: K Nov 29, 2006 2:28 am
QTH: KO19SA21NG
QTH2: KO19SA04OM
Asukoht: Noarootsi (Pürksi)
Kontakt:

Re: Veel kord registreerumisest

PostitusPostitas sombi » E Okt 19, 2009 4:57 pm

Peeter, jutt õige aga kujuta ette kui keegi tahab abi saada kasvõi antenni paigaldamisel. Kes teda aitama peaks? Jookseme tormi või? Siiani on alati olnud vaja küsida: "Kus Sa asud?". Milleks seda vaja? Oleks kõigil kohe asukoht paigas, oleks lihtsam. Võta või "Jack14", tahab odavalt komplekti aga alles jupp aega hiljem tuleb jutu sees välja tema asukoht. Oleks kohe kirjas olnud, oleks ehk kiireminigi vastused saanud.
Ei hakka mu kallal irisema, et oleks, tuleks, läheks...
53907675, 57439192
ES3RLA
160m, 80m, 10m, 2m, 70cm, PMR, CB


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist