Kas foorumit ohjatakse liiga karmikäeliselt?

Midagi ei meeldi, tahad mingit uut teemat? Kirjuta siia midagi, arutame ja täiendame foorumit. Või on lihtsalt mingisugune küsimus.
Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Kas foorumit ohjatakse liiga karmikäeliselt?

PostitusPostitas nemo » E Jaan 04, 2010 11:56 pm

Kirjutan siia sappa, tegemist ka teemadega...

Probleem siis selles, et puuduvad reeglid osakonnale TURG - ainukesed reeglite hakatised on http://foorum.cbradio.ee/viewtopic.php?p=5#p5.
Tähelepanu probleemile pööras asjaolu, et on tolles osakonnas teemasid, mida ei saa siduda selle hobiga otseselt ja seisavad avatud staadiumis ning samas on ka teemasid, mis kohe lukku väänatakse. Ennem korralikud reeglid ja siis alles tegutsege! Hetkel ei saa vormistuse ja sisu suhtes nõudmisi ehitada - kui tahan, siis müün kasvõi sapaka väntvõlli

Edit: Osakonnas TURG on 4 rubriiki. Iga rubriigi päises peaksid olema reeglid ülal, mitte et need kuskil X teemas on.
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Foorumi teemad

PostitusPostitas Kaljukits » T Jaan 05, 2010 8:56 am

nemo kirjutas:Tähelepanu probleemile pööras asjaolu, et on tolles osakonnas teemasid, mida ei saa siduda selle hobiga otseselt ja seisavad avatud staadiumis ning samas on ka teemasid, mis kohe lukku väänatakse.

Lukku pannakse "turuteemad" siis, kui tehnig on sooritatud. See selleks, et oleks kõigil selge, et enam pole mõtet pakkumisi teha. Võiks küll ka vanad teemad kustutada, kuid siiski sisaldub neis teistele edaspidiseks kasulikku infot (nt. hind, mõni asjalik kommentaar jms).
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Marco
Site admin
Site admin
Postitusi: 590
Liitunud: K Dets 01, 2004 5:05 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn: Mustamäe - Kopli
Kontakt:

Re: Foorumi teemad

PostitusPostitas Marco » T Jaan 05, 2010 11:52 am

Kas meil on siin faking lasteaed, et peab kõik ette nämmutama? Sa nemo oled nagu eit, tihti on sul midagi hädaldada, et see ei ole hea ja too ei ole hea, ning nii ikka ei saa jne (sorri kui end nüüd puudutatuna tundsid, aga vaata tõele näkku). On olemas internetieetika ja ma ei näe mõtet võtta mingisugusest suva foorumist reeglite teema ja see põmst ümber kopida enda foorumisse - muutes ära ainult selle, et nt. autode müügi asemel kirjutan raadioamatööride tehnika müümine. :butthead:
Feel free to try everything, because you only live once.

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: Foorumi teemad

PostitusPostitas nemo » T Jaan 05, 2010 12:27 pm

Kui ma EIT olen, siis palun kustutada minu konto siin foorumis!
Sa Marco võid ennast ka Eitede kategooriasse paigutada. Põhjus nimelt selles, et kui varem oli vaja midagi muuta/teha adminni õiguste baasil, siis polnud sul aega. On olnud ka juhuseid, kus sa oled öelnud et ei oska, samas aga abi ka ei palu!
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Foorumi teemad

PostitusPostitas Kaljukits » T Jaan 05, 2010 12:49 pm

nemo kirjutas:Kui ma EIT olen, siis palun kustutada minu konto siin foorumis!

Meil on sugude võrdõiguslikkuse printsiip ;).
Foorumist oma konto kustutamiseks tuleb saata adminnile vastav avaldus PS-ga.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Marco
Site admin
Site admin
Postitusi: 590
Liitunud: K Dets 01, 2004 5:05 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn: Mustamäe - Kopli
Kontakt:

Re: Foorumi teemad

PostitusPostitas Marco » T Jaan 05, 2010 1:30 pm

nemo kirjutas:Kui ma EIT olen, siis palun kustutada minu konto siin foorumis!
Sa Marco võid ennast ka Eitede kategooriasse paigutada. Põhjus nimelt selles, et kui varem oli vaja midagi muuta/teha adminni õiguste baasil, siis polnud sul aega. On olnud ka juhuseid, kus sa oled öelnud et ei oska, samas aga abi ka ei palu!


Need asjad on üldiselt ka muudetud hiljem, juhul, kui aega olen leidnud. Kuna ma ei hala, nagu sina, siis ma enne uurin võimalusi millegi tegemiseks või üritan probleemi välja juurida, kui hakkan nutma nt. et mul foorumi logo ei vahetu.
Too mulle näide sellest, kui ma millegi kohta olen öelnud, et ei oska. Ainus kord oli siis, kui ma panin wiki üles ja kuna ma polnud sellega tegelenud, siis ütlesin, et ei oska ja pole aega õppida ja pakkusin kellegile võimalust, et hakaku sellega tegelema, sest mul on niigi palju kõrvalisi tegevusi - - ka siis sa halasid, et nii ei sobi ja nii ei saa, aga miks sa selle arendamist ja ajamist siis enda peale ei võtnud. Ka seal suutsid sa aint halada.
Feel free to try everything, because you only live once.

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: Foorumi teemad

PostitusPostitas nemo » T Jaan 05, 2010 1:39 pm

Kui on midagi öelda, või näed probleemi, tuleb see otse välja öelda. Sama ka raadioeetris. Kui kõiki korralekutsujaid või probleemidele tähelepanu pöörajaid Eitedeks kutsuma hakata, siis näitab see juba kutsuja enda mitte sobivust selle hobiga.
Marco, su oma valik, kas kustutad mind foorumi listist või mõtled selle eide teema üle järele - pole ma sind kordagi eetris kuulnud, ei tea ka et sa ise tegeleks selle hobiga - tekib küsimus siit, kas ilma kogemusteta mees sobiks adminniks? Kui sobib, siis kõlbavad moderaatoriteks ka ilma kogemuste pagasita kasutajad - vali üks tundmatu mees välja, keda ka eetris üle eesti ei teata ja tee moderaatoriks...

Edit: mina ei sobi, teatakse ja tuntakse juba liiga hästigi :lol:

Tekkis küsimus - kui oleks keegi selline sõnaaher kasutaja, kellel pikk tee selle hobiga ka seljataga, siia pannud sama pöördumise reeglite suhtes, kas oleks ka kisma hakatud? Vaevalt küll...
Reeglid peaks olema kõigile ühesugused. Kui aga ei soovi seda, siis tee kasutajagruppe vastavalt postituste arvule või tuntusele, kogemusele jne... Kui kuulud gruppi algajad, siis on suht väikesed võimlaused sul foorumis postitusteks ning kehtivad ka rangemad reeglid. Kuulud gruppi edasijõudnud, on suuremad võimalused ja leebemad reeglid juba jne...
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Kasutaja avatar
Marco
Site admin
Site admin
Postitusi: 590
Liitunud: K Dets 01, 2004 5:05 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn: Mustamäe - Kopli
Kontakt:

Re: Foorumi teemad

PostitusPostitas Marco » T Jaan 05, 2010 5:23 pm

Nemo, sa oled oma halamisega silma jäänud mitte ainult mulle, vaid ka teistele kasutajatele ja seda pidevalt ja ka HAM foorumis. Nii, et millalgi pidi kelllegi lihtsalt katus ära sõitma ja selleks olin mina, kes võttis täna lahti 2 esimest teemat ja mõlemas figureerisid sinna sellega, et sul on mingi häda. Millalgi saab karikas täis. Kuna kogu see foorum on minu algatatud ja käima tõmmatud, siis ma ei usu, et keegi kahtleb selles, et ma adminniks ei sobiks. Minu ajalugu algab CB peal on alates aastast 1998. Tule maalt pealinna elama, ehk vahest kuuled mind ka. Moderaatorite tiim on siiski kogenud CB kasutajad, kes mind vajadusel igati juhendavad ja aitavad raadioalal, kui mul küsimusi tekib. Ja foorumi pidamise kohta ei ole ka kellelgi midagi halba öelda.
Mina ei kustuta kedagi foorumilistist, kui ta mulle selleks isiklikult kas ps või e-maili teel avaldust ei kirjuta. See, et kui tahad, siis kustuta, näitab jällegi su ebakindlust. Ütle 1 mehesõna siis. Kas soovid lahkuda foorumi kasutajate hulgast või mitte.
Ja see, et vanadel olijatel on suuremad õigused, see on täiesti enesestmõistetav. Sama reegel kehtib ka päriselus, et mõned on lihtsalt võrdsemad. Tule ela reaalses maailmas.
Feel free to try everything, because you only live once.

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: Foorumi teemad

PostitusPostitas nemo » T Jaan 05, 2010 6:12 pm

Marco kirjutas:Nemo, sa oled oma halamisega silma jäänud mitte ainult mulle, vaid ka teistele kasutajatele ja seda pidevalt ja ka HAM foorumis. Nii, et millalgi pidi kelllegi lihtsalt katus ära sõitma ja selleks olin mina, kes võttis täna lahti 2 esimest teemat ja mõlemas figureerisid sinna sellega, et sul on mingi häda. Millalgi saab karikas täis. Kuna kogu see foorum on minu algatatud ja käima tõmmatud, siis ma ei usu, et keegi kahtleb selles, et ma adminniks ei sobiks. Minu ajalugu algab CB peal on alates aastast 1998. Tule maalt pealinna elama, ehk vahest kuuled mind ka. Moderaatorite tiim on siiski kogenud CB kasutajad, kes mind vajadusel igati juhendavad ja aitavad raadioalal, kui mul küsimusi tekib. Ja foorumi pidamise kohta ei ole ka kellelgi midagi halba öelda.
Mina ei kustuta kedagi foorumilistist, kui ta mulle selleks isiklikult kas ps või e-maili teel avaldust ei kirjuta. See, et kui tahad, siis kustuta, näitab jällegi su ebakindlust. Ütle 1 mehesõna siis. Kas soovid lahkuda foorumi kasutajate hulgast või mitte.
Ja see, et vanadel olijatel on suuremad õigused, see on täiesti enesestmõistetav. Sama reegel kehtib ka päriselus, et mõned on lihtsalt võrdsemad. Tule ela reaalses maailmas.

Sind ja sinu reaalset maailma, halad ju ise ka praegu siin.
Elasin pealinnas piisavalt kaua ja tunnistan ausalt, et pole sinu nime eetris kuulnudki sinu enda suust..
Küsimus - miks peaksin kirjutama sooviavalduse PS-i või e-maili teel, kui ma tahan seda teha avalikult? Mida on mul varjata? Kas põhjuseid, miks on mulle vastuoluline liikmeks olemine?
Ja INTERNET pole päris elu, siin tuleb reeglid puust ja punaselt ette teha, muidu lihtsalt rikutakse neid kirjutamata reegleid - pole kirjas, ei saa ka karistada.

Ja eks ma siis järgmised korrad ei hala, vaid jätan kõik omale märkmikku kirja, et mida ja kus valesti või puudulik jne. Ära siis pärast kisa, et keegi ei ütle midagi ja kõik vait on - täpselt nagu eeter harjumaal, kus korra loomine käib vaikselt jaama taga pihku itsitades ja mitte midagi ette võttes. Pärast aga kõvasid mehi palju - et kes midagi kelle kaitseks ütles või tegi
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Kasutaja avatar
Marco
Site admin
Site admin
Postitusi: 590
Liitunud: K Dets 01, 2004 5:05 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn: Mustamäe - Kopli
Kontakt:

Re: Foorumi teemad

PostitusPostitas Marco » K Jaan 06, 2010 2:59 pm

Too välja, et kus ma halan?
Kirjuta siis avalik avaldus siia teemasse, et soovid, et sinu kasutaja kustutatakse foorumist, mitte ära tee seda stiiilis: "Marco, su oma valik, kas kustutad mind foorumi listist või mõtled selle eide teema üle järele"
Minu ja ma arvan, et ka paljude teiste silmis sa oled ja jääd parajaks kibestunud eideks, kes ei ole osanud oma elu elada ja nüüd püüad otsida internetis teemasid mille peale oma pettumust elust välja tuua ja rääkida sellest kohutavast ebaõiglusest, mis maailmas toimub, aga mis tegelikult ongi just sinu elu. :finga:
Feel free to try everything, because you only live once.

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: Foorumi teemad

PostitusPostitas nemo » K Jaan 06, 2010 5:08 pm

Marco kirjutas:Too välja, et kus ma halan?
Kirjuta siis avalik avaldus siia teemasse, et soovid, et sinu kasutaja kustutatakse foorumist, mitte ära tee seda stiiilis: "Marco, su oma valik, kas kustutad mind foorumi listist või mõtled selle eide teema üle järele"
Minu ja ma arvan, et ka paljude teiste silmis sa oled ja jääd parajaks kibestunud eideks, kes ei ole osanud oma elu elada ja nüüd püüad otsida internetis teemasid mille peale oma pettumust elust välja tuua ja rääkida sellest kohutavast ebaõiglusest, mis maailmas toimub, aga mis tegelikult ongi just sinu elu. :finga:


Sulle sama - too välja kohad kus ma halan ja lisa ka siia siis halamise suhe üldpostitustega. Rohkem jääb mulje, et tegemist isiklikku laadi vimmaga - nagu oleks sulle varvastele astunud mingis elu valdkonnas. Aga eks tulevik toob välja, mis sellise suhtumise taga tegelikult on - kus tegijaid, seal nägijaid, kus rääkijaid, seal ka kuuljaid...

Lisan siia siis avalduse


Avaldus CB foorumi liikmestaatusest maha arvamiseks

Palun mind, kasutajat nemo, välja arvata CB foorumi nimekirjast järgnevatel põhjustel:
    Neljast moderaatorist kaks kuritarvitavad oma õiguseid ja ei ole piisavalt neutraalsed oma arvamuste/otsuste suhtes

    Kood: Vali kõik

    Moderaatorilt eeldan:

    Normaalset ja õiglast suhtumist teistesse kasutajatesse.

    Ei eksisteeri enam pikemat aega siin foorumis arvamuse kritiseerimist, vaid eksisteerib isiku kritiseerimine vaatamata tema arvamuse positiivsusele/negatiivsusele (ei vaata kirjutamise hetkel enda suhtes seda punkti, siin neid kasutajaid leidub, kelle kallal ka põhjuseta tõmmeldakse)

    Seoses domeeni vahetusega, toimus ka väike korjandus - igati õige, aga üks asi on vale selle juures... osadele liikmetele tekkis peale korjandust sõnaõigust liigagi palju juurde - krt, kas meil siin poliitika või hobiga tegemist?

    Kasutaja hinnang käib ainult postituste arvu, mitte liikmeksoleku aja põhjal. Ei arvestata ka seda, kas kasutajat tunneb suurem ringkond või ei tunta üldse - suure postituste arvuga, lühikest aega liige olnud ja peaaegu tundmatu, pole ka HAM... ma hindaks seda kui spämmerit, aga mitte kui kogenud kasutajat

    Administraator - kahju küll, aga Admin peaks eeskujuks olema, mitte keskmist sõrme loopima smiledena ( :finga: ) ning sõimama ja ka laimama. Samuti peaks langetama otsuseid kasutajate suhtes - kas kasutaja on halaja, spämmer, idioot vms - mitte oma isiklikust vaatevinklist, vaid peaks läbi arutama oma abimeeskonnaga ehk moderaatoritega

Ette tänades nemo



P.S. Nüüd siis väike palve ülejäänutele kasutajatele (v.a. Marco, Kaljukits ja rannamees), palun vastake julgelt siia samasse teemasse:

Kas ma tegin ettepaneku või halasin?
Kas on õige, et moderaator võib suunata või avaldada survet kasutajale et see muudaks oma arvamust nii nagu moderaatorile meelepärane (vihjan siin nö persepugemise juhtumeid - kogutakse meele järgi olemisega plusspunkte - järjekordne poliitika minu silmis)

Eks saab näha, palju julgeid siis on. Saab Marco ka vast vastuse, kui palju siis on neid, kelle arvates käin mina siin foorumis halamas ja oma väidetavalt (kuskilt pastakast imetud väide) perssekukkunud elu teiste peal välja elamas.
Kes veel midagi leiab valesti olevat, toogu välja julgelt ja mitte ainult minu suhtes, vaid ka teisi hammaste vahele võttes - oleks aeg ka hobiga tegeleda, mitte foorumis poliitilist ringmängu mängida.... kes maksab, see saab piruka...
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Kasutaja avatar
Marco
Site admin
Site admin
Postitusi: 590
Liitunud: K Dets 01, 2004 5:05 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn: Mustamäe - Kopli
Kontakt:

Re: Foorumi teemad

PostitusPostitas Marco » K Jaan 06, 2010 6:19 pm

Esiteks, tahan ära mainida, et korjandusega seoses ei ole keegi saanud eelisõiguseid ja see on, kahjuks sulle, jälle laim ja sinupoolne arvamus sellest, et kõik on üks suur ebaõiglus siin maailmas.
Teiseks, ei ole mul vastupidiselt sinule nii palju aega, et tegeleda mõtetute asjadega nagu mingi statistika tegemine hala vs. norm postitused. Sest mul on töö, trenn ja ka muid hobisid, ning ka perekond tahab oma osa saada. Ja ma ei pea vajalikuks enda seisukohta tõestada mingile keskkooliharidusega ehitajast juntsule.
Kolmandaks, ei ole samuti mul sinu vastu mingisugust isiklikku vimma, kuna ma ei teagi sind. Hakkasid jälle silma lihtsalt 2 esimest teemat, mis ma lahti tegin ja mõlemis oli sul probleem (eriti teises teemas, kus ilma cache kustutamiseta kukkusid halama, et sulle on liiga tehtud), et on järjekordselt mingi jama.

Foorumikasutajad (v.a. siis mina, rannamees ja kaljukits, sest meie arvamust teavad juba kõik) andke palun siia teada, et kas me tõesti käitusime kodanik nemokesega julmalt või ei peaks kodanik nemo oma nina toppima sinna, mis teda ei tohiks kottida. Lisaks ka enne "mõtlema, kui hüppama".
Lisaks veel, et kas meie (mina ja moded) oleme seda foorumit liig karmikäeliselt ohjanud? Kas kellegile on jäänud arusaamatuks meie foorumi stiil (teema)? Kas me oleme kedagi ebaõiglaselt karistanud või noominud või kellegi teema põhjuseta ära kustutanud ilma hoiatamata või põhjendamata?
V. hea, et selline teema päevakorda tuli. Palun kritiseerige aga. Ma tahakski teada, mis minul või mõnel teisel meie tiimist on jäänud võibolla kahe silma vahele. Sest praegu olen kuulnud seda, et me oleme halvad ja pahad ja ebaõiglased vaid nemolt.
Poolitasin teema, kuna läks õigest teemast väga mööda.
Feel free to try everything, because you only live once.

rannamees
Väga vana tegija
Väga vana tegija
Postitusi: 509
Liitunud: T Jaan 18, 2005 5:21 pm
QTH: KO29KI
Asukoht: P8.00
Kontakt:

Re: Foorumi teemad

PostitusPostitas rannamees » K Jaan 06, 2010 6:51 pm

nemo kirjutas:Elasin pealinnas piisavalt kaua ja tunnistan ausalt, et pole sinu nime eetris kuulnudki sinu enda suust..

Millal see veel oli? 90ndate algusest kuni 2005..6a mina sind küll kordagi ei kuuld, vähemalt ei mäleta, et oleks. Marco't aga küll. Ilmari nime ikka oled kuulnud tema enda suust?

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Kas foorumit ohjatakse liiga karmikäeliselt?

PostitusPostitas Evo » K Jaan 06, 2010 7:09 pm

Nemo võiks korraks maha istuda ja veidi rahuneda. Puhtalt minu isklik arvamus.

janno
Veteran
Veteran
Postitusi: 759
Liitunud: N Dets 20, 2007 12:59 pm
QTH: KO37MU
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: Kas foorumit ohjatakse liiga karmikäeliselt?

PostitusPostitas janno » K Jaan 06, 2010 7:19 pm

Evo kirjutas:Nemo võiks korraks maha istuda ja veidi rahuneda. Puhtalt minu isklik arvamus.


Ma arvan, et vastaspool võiks ka maha rahuneda ja jumala rahus vahvliküpsetajaid edasi müüa ja osta :lol:
CB-CH23FM/PMR446-CH6,00/2m-145,500/70cm-433,500/80m-3,670 - http://wiki.kuus.eu


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist