Ühendaks kaks foorumi?

Midagi ei meeldi, tahad mingit uut teemat? Kirjuta siia midagi, arutame ja täiendame foorumit. Või on lihtsalt mingisugune küsimus.
Kasutaja avatar
ES1TL
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 10
Liitunud: R Veebr 20, 2009 10:45 pm
QTH: KO29EH
QTH2: KO29KL
Asukoht: Tallinn, Keila
Kontakt:

Ühendaks kaks foorumi?

PostitusPostitas ES1TL » E Mai 09, 2011 11:32 am

viewtopic.php?f=5&t=5016&start=45
...ei saa sotti mis toimub
teatud tegelane solgib kõik foorumi teemad ära...

Sõbrad, sain hiljuti sellise PM-i, millest osa siin tsiteerisin.

See mõtetu kemplemine on ilmselt paljusid foorumikasutajaid ära väsitanud ja mingit mõtet peale üksteisele ärapanemise ma selles ei näe.

ja oleks see siis veel see kemplemime oma kogemuste, saavutuste vms. põhjal oma hobis....
-negative :( :(

Isiklikult ei näe ma enam sellisel foorumil mingit mõtet ega ka eesmärki. Foorum on selline kui ta aktiivsed kasutajad, aga mul isiklikult on siiralt kahju, et kõik on nii läinud :(
Soovitan tehnikahuvilistest raadiosõpradele asjalikumat ja rahulikumat foorumit : http://foorum.erau.ee/index.php, kus ka enamus aktiivsetele sidepidajaile teemasid nüüd on ka loodud.
Mitmed mõlema foorumi kasutajad on nagu erinevad inimesed, sõltuvalt foorumist, kuhu nad kirjutavad. Teen ettepaneku kaks foorumit ühendada. Äkki siis vähenevad nende erinevad rollimängud või kaovad need sootuks.

Soovitan siinkohal julgelt oma arvamust avaldama ka vähemaktiivsemaid foorumikasutajaid. Hetkel ei paista kahjuks teie arvamus kuidagi välja -äkki teid ei olegi? Kui nii, siis minu poolest see foorum lukku.

Kasutaja avatar
Dzinn
Veteran
Veteran
Postitusi: 625
Liitunud: K Aug 26, 2009 2:56 pm
QTH: KO29FH
Asukoht: Keila
Kontakt:

Re: Ühendaks kaks foorumi?

PostitusPostitas Dzinn » E Mai 09, 2011 12:32 pm

Ideel on "jumet" aga ...
* CB foorum on selline hüppelaud, kus saab küsida ka "lolle küsimusi", mis võib olla HAM rahvale liigagi lihtne olla (näit SWR mõõtmine/-se teenus. Ükski amatöör ei kujuta seda ette, et seda mitte ise teha :D )
* CB's on vähem bürokraatiat - ei pea tegema eksameid ja "on luba" ka olla/jääda pühapäeva sidetajaks. 8)
* foorumi kasutaja tunnused: ole Sa mis tahes loom, pea-asi et karv läigiks.
* "relvaga" kasutajad :finga: on mõlemas foorumis, neist see uuendus ei päästa.
* keegi ei keela juu mõlemas foorumis osalede

D

PS. Kunagi teen ka postituse miks see idee mulle meeldib, aga enne "surgime ja ärgitame ja arutame ..."
Dzinn / ES2ACT
Telia 4G (Mõtetes : 2m/CB/Ham :D )

Kasutaja avatar
postikana
Veteran
Veteran
Postitusi: 829
Liitunud: E Apr 05, 2010 7:23 pm
QTH: ko29ne

Re: Ühendaks kaks foorumi?

PostitusPostitas postikana » E Mai 09, 2011 12:47 pm

Tegelt ei tule sellest teemast mitte midagi muud, kui hunnik läbu jälle. Sellise teema saab püstitada foorumi omanik, kes siis vastavalt küsitluse tulemusele kas suleb foorumi või jätab alles. Meie võime siin otsustada mida iganes. Kui aga Marco seda kinni ei pane, siis läheb siin kõik vanaviisi edasi. Ja miskist teemast jäi meelde, et TT maksis majutuse eest 2 a ära, siis on suht kindel, et 2 aastat see asi siin ka elab oma elu. Olgu ta siis Tani Äri peldikusein või Officeri.

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Ühendaks kaks foorumi?

PostitusPostitas officer » E Mai 09, 2011 1:12 pm

...päris huvitav oleks, kui keegi HAM foorumis kelgiks IC 9100 tehaselepingust ja müügist 25-30% odavamalt, antennide ja antennimastide suurtootmisest, mille toodang 100% välismaale läheb, samas aga ei saa kodanik hakkama, õigemini puudub ettekujutus elementaarsest antenni sobitamisest oma teemapüstitusest HAM foorumis...
Ja siis õhtul 145.250 peab piinlikust tundes kuulama, mis sellest A klassi operaatorist ja tema "probleemidest" arvataks :roll:
ES2JT/304JT

indur
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 58
Liitunud: P Veebr 10, 2008 1:55 pm
QTH: KO29EK81
Asukoht: Liikva küla, Harku vald, Harjumaa
Kontakt:

Re: Ühendaks kaks foorumi?

PostitusPostitas indur » E Mai 09, 2011 2:34 pm

Olen absoluutselt seda meelt, et cbfoorum võiks edasi jääda. Õhkkond on siiski vabam ja võib küsida ka küsimusi, mis HAM foorumi inimestele on sulaselged idioodi maigulised. Samuti on meeldivam pöörduda kellegi poole nime põhiselt, kutsungite asemel. Minule vähemalt. Jah, HAM foorumis kasutatakse ka mitte-kutsungeid nimedena, kui vist vähem? Ikkagi on seal kuidagi "ametlik" kõik.
Päris palju elevust põhjustab siinses foorumis officer oma norimiste ja teravate väljaütlemistega. No aga ta ongi selline, mis teha. Ma ei ole küll kuskilt otsast psühholoog ega mingi mõttetark, aga vähemalt mulle tundub, et nende kommentaaride peale tigedaks saamine näitab vihastajate endi nõrkust - me lubame kellelgi teisel ennast halvasti tundma panna - milleks? :)

Väljas on kevad, ilus ja soe. Küllap see kevadväsimustest tulenev tigetsemine ka lähiajal üle läheb, kokkusaamised mõjuvad kindlasti positiivselt, siis näevad inimesed näost-näkku ja ei kakle. Arvuti tagant on maruhea lahmida.

P.S. Ma olen nüüd üks nendest vähemaktiivsetest kirjutajatest, kes arvamust avaldab. Loen igapäevaselt.

Kasutaja avatar
es3at
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 71
Liitunud: N Dets 01, 2005 5:21 pm
QTH: KO18UO
Asukoht: Läänemaa

Re: Ühendaks kaks foorumi?

PostitusPostitas es3at » E Mai 09, 2011 2:42 pm

Eks ühendamisel omad plussid ja ka miinsed, see selleks.

Aga ega see asi nüüd nii "ametlik" seal kah pole. Pigem see, et kutsungiga paneb hoobilt paika kellega tegu.
Need paar tähte/numbrit ja ongi teada kes ta on. See tekitab esiteks tugevama enesekontrolli, mis piirab ka mõtetut läbu. Teiseks on ka enamvähem teada siis teise poole "taust", et mis alal tegija, millised kogemused. Millest räägib oma kogemustest, millest kuskilt loetu või külapealt kuuldu põhjal.

Ametlikuks kohaks on ikkagi ühingu veebileht.

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Ühendaks kaks foorumi?

PostitusPostitas officer » E Mai 09, 2011 2:44 pm

ES1TL kirjutas:Teen ettepaneku kaks foorumit ühendada. Äkki siis vähenevad nende erinevad rollimängud või kaovad need sootuks.



...ja palun siinsetel arvamusliidritel vaadata kriitiliselt oma postitusi selles väljapakutud ERAÜ foorumis, need jäävad üldjuhul monoloogideks, neid küll vaadatakse aga ei teki diskussiooni. Palun esitage endale küsimus, miks :roll: ?
Siin postitades saate vähemalt mind endale rahuldustpakkuvalt solvata ja halvustada ning sellega endale mõned "takkakiitjad" leida :D
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Ühendaks kaks foorumi?

PostitusPostitas Evo » E Mai 09, 2011 2:49 pm

Las tegutsevad mõlemad foorumid rahulikult edasi (ise külastan mõlemat). Kummagi foorumi puhul on välja kujunenud oma kindel kasutajaskond ja teemad, neid sunniviisiliselt kokku viia poleks ehk just parim mõte. Ja kõigil soovijatel on ju vaba valik, kas külastada ühte, teist või mõlemat foorumit.

Kasutaja avatar
ES1TL
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 10
Liitunud: R Veebr 20, 2009 10:45 pm
QTH: KO29EH
QTH2: KO29KL
Asukoht: Tallinn, Keila
Kontakt:

Re: Ühendaks kaks foorumi?

PostitusPostitas ES1TL » E Mai 09, 2011 3:03 pm

officer kirjutas:...ja palun siinsetel arvamusliidritel vaadata kriitiliselt oma postitusi selles väljapakutud ERAÜ foorumis, need jäävad üldjuhul monoloogideks, neid küll vaadatakse aga ei teki diskussiooni.

Kui Sa, Jaan, mind silmas pidasid, siis tänan Sind komplimendi "arvamusliider" eest. Võiksime selle teema üle diskuteerida nt. kokkutulekul, kuid ma ise pigem pean ennast eelkõige raadiohuviliseks. Veits liig raadioaktiivseks küll vast ja seeläbi ka pisut ebanormaalsekski -ei salga :D. Aga selles on küll Sul, sõber Jaan, õigus, et kahjuks on mu mõned DX teemad, millega alustasin hiljuti ham foorumis, pigem jäänud monoloogiks. Ehk see veel muutub, ise ootasin ma neist samuti elavamat mõtete- jka eelkõige infovahetamist DX sõprade keskil. Aga elame näeme. Äkki saad oma õla alla panna ka ham foorumisse elu toomsele?

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Ühendaks kaks foorumi?

PostitusPostitas officer » E Mai 09, 2011 3:13 pm

Evo kirjutas:Las tegutsevad mõlemad foorumid rahulikult edasi (ise külastan mõlemat). Kummagi foorumi puhul on välja kujunenud oma kindel kasutajaskond ja teemad, neid sunniviisiliselt kokku viia poleks ehk just parim mõte. Ja kõigil soovijatel on ju vaba valik, kas külastada ühte, teist või mõlemat foorumit.


...ka minu meelest õige.
Kui ei meeldi, pole ju kohustust lugeda & kirjutada :roll:
ES2JT/304JT

peeter
Veteran
Veteran
Postitusi: 324
Liitunud: N Juul 13, 2006 10:42 am
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Ühendaks kaks foorumi?

PostitusPostitas peeter » E Mai 09, 2011 3:48 pm

Tere ka minu poolt.

Kirjutan ka harva siia, kuid lugeda on seda foorumit päris lahe.
Kuigi pole inimesi silmast silma näinud on paljude kohta suhteliselt hea ettekujutus juba olemas.
Foorumid ju ongi sellised, kus igaüks võib oma arvamuse kirjutada ja sellega hiilata. Las jääb kõik nii kuis oli (nagu laul ütleb) ja kui kellelgi see meelhärmi valmistab, siis koligu siit ära. Niikaua, kuni kirjutatakse, pole ju häda midagi.

Me ei hakka ju ka kommenteerima mingeid naiste või perefoorumeid või mida iganes veel, mis meile huvi ei paku.
Ja kes tahab tõsist juttu ajada, lugegu-kirjutagu HAM foorumis, seal ka ju ometi lugejaid peaks jätkuma.

Mulle tundub see sõnumite kustutamine ja ettekirjutamine mida teha ja mitte teha sellisena, nagu hakkaks vene rekkajuhte õpetama (justkui) viisakalt rääkima. Iga sepp jääb oma liistude juurde.

Aja kulg paneb kõik asjad paika. Kui keegi hetkel ennast halvasti väljendab, võib-olla siis aastate pärast sama juttu lugedes saab oma stiilist ka ise aru.
Tervitustega
Peeter

Kasutaja avatar
398AZP
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 204
Liitunud: K Dets 02, 2009 4:07 pm
QTH: KO39RI04AV
QTH2: KO28TJ40AO
Asukoht: Jõhvi

Re: Ühendaks kaks foorumi?

PostitusPostitas 398AZP » E Mai 09, 2011 7:29 pm

Olen poolt, et jääks ka see foorum. Just "lollidele" küsimustele asjalike vastuste saamine on just see, mis algajal/võhikul siin foorumis elu kergemaks teeb. Officer ja Einar oma märkustega, aga hoiavad meele virgena. Kes tahab, loeb või ei loe nende sisestusi. Otsest sundust ju ei ole. Eks nad omamoodi foorumi eliit on. :wink:
kutsung: Paul
Intek 150 plus, antenn SIRIO ML 145, Cobra MT800
KO39RI04AV

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Ühendaks kaks foorumi?

PostitusPostitas officer » E Mai 09, 2011 7:31 pm

Ambur kirjutas:Seepärast võivad minumeelest foorumid jääda ka eraldi, mis loomulikult ei tähenda, et ei võiks mõlemas kaasa rääkida.


Järjekordne teise (tegelikult juba kolmanda :)) mõnitamine :prayer:

-sõna "minumeelest" kirjutatakse lahku, sry!
-aitäh, et lubad HAM foorumisse postitada,tnx !
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
mega
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 239
Liitunud: E Mai 07, 2007 12:46 am
QTH: KO38IJ50
Asukoht: Tartu

Re: Ühendaks kaks foorumi?

PostitusPostitas mega » E Mai 09, 2011 8:55 pm

Kas HAM foorum tahab endale feimi selle foorumi kasutajate arvelt? Vaevalt :axe:
Ega CB foorum ei tekkinud niisama ja sellepärast, et ei teatud HAM foorumi olemasolust? Olge nüüd!
Las ikka tiksuvad mõlemad omaette. Mõlemale jagub tarbijaskonda,
Parimat,
mega : 3Ø4IT

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Ühendaks kaks foorumi?

PostitusPostitas Ambur » E Mai 09, 2011 9:00 pm

398AZP kirjutas:Olen poolt, et jääks ka see foorum. Just "lollidele" küsimustele asjalike vastuste saamine on just see, mis algajal/võhikul siin foorumis elu kergemaks teeb.

Kahjuks see pole enam selline, asjalike vastuste foorum. Siin mõni ei üritagi süveneda teemade sisusse, vaid üritab iga hinna eest kõik teemad muuta palaganiks, otsides ainult mille kallal saaks norida, nagu just äsjane Officeri kritseldus selgelt näitab ja sellega kogu foorumi.
Aga, nagu ennist kirjutasin, kui meeldib, jätkake samas vaimus, mina ei kustuta rohkem ühtegi teemavälist kritseldust.

Juba ainuüksi selle pärast ei tohi foorumeid ühendada, et ka HAM foorum ei muutuks palaganiks.
Eraldi olles seal sellist asja juba teha ei lasta.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist