Kelle auto?

Kõik teemad mis ei sobi teiste teemade alla
Kasutaja avatar
siim
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 124
Liitunud: N Mai 05, 2005 11:35 am
QTH: KO28HW

Kelle auto?

PostitusPostitas siim » T Juun 07, 2005 2:18 pm

Vahest juhtub linnas, et on näha mõnda pika antenniga autot. Olen iga kord ka hõiganud, et see ja see auto, oled sa kuuldel? Aga ei midagi.
Kas oleks mõeldav, et kusagil oleks kas nimekiri või midagi sellist, kuhu kasutajad vabatahtlikkuse alusel võiks konkreetselt kirja panna, mis autoga liiguvad, siis ehk jääks meelde, millist autot nähes erutuda või ta niisama minna lasta?
Võibolla on see juba olemas, näiteks mõnel kasutajaprofiilis või rubriigis 'kes on kes' on oma sõiduriist märgitud vms, aga selle järgi otsima hakata on vist aeganõudev.
Enivei, ootaks igasugust vastukaja.
304ACJ
ES3ACJ

Kasutaja avatar
Marco
Site admin
Site admin
Postitusi: 590
Liitunud: K Dets 01, 2004 5:05 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn: Mustamäe - Kopli
Kontakt:

PostitusPostitas Marco » T Juun 07, 2005 3:33 pm

Sama lugu ka siin, et pea igakord olen ikka hõiganud. Kes soovivad oma automarki kirja panna on seda teinud Teema all Kes ma olen. Ma arvan, et pole mõtet teha eraldi teemat minu auto vms. Kui sul huvi, siis kirjuta paberi peale üles ja täienda siis kui uus kasutaja oma auto kirja paneb. 8)
Feel free to try everything, because you only live once.

chesm6mmi
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 15
Liitunud: N Aug 25, 2005 2:10 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas chesm6mmi » E Okt 17, 2005 10:51 pm

mina liigun muidu kollase seati leoniga selline tuunitud varjant ja suur 1.6 meetrine antenn katusel ja nr 807 art ja istun põhiliselt kas 8 vai 21ndal kanalil am...
shalalala

Kasutaja avatar
krss
Algaja
Algaja
Postitusi: 2
Liitunud: E Aug 22, 2005 11:19 pm
Asukoht: Tallinn/Soome

PostitusPostitas krss » P Dets 18, 2005 4:45 am

chesm6mmi kirjutas:suur 1.6 meetrine antenn katusel ja nr 807 art ja istun põhiliselt kas 8 vai 21ndal kanalil am...

Juba jõudsimegi probleemini - enda 1.6 meetrine on vahelduva eduga kas selle, selle, selle või selle auto katusel, aga ei ole leidnud veel sellist kanalit, mille peal pidevalt tahaks püsida, nii et kui keegi hõikab, siis tõenäosus, et seda kuulen, on umbes 1/80. Ehk siis võiks leppida kokku, et kui näha antenniga autot, hõikame teineteist mingil kindlal kanalil, mitte niisama suvaliselt või siis kõigil kanalitel...

PS: nähes kollast tuunitud Seati koos antenniga, ei mäleta ma kindlasti enam tema registreerimisnumbrit, ja veel vähem seda, et teda on mõtet kutsuda ainult 8 või 21 kanalilt... Ehk keegi kogenum pakuks välja ühtsed mängureeglid? :roll:

henry
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 161
Liitunud: T Jaan 25, 2005 6:34 pm
QTH: KO28UI3

PostitusPostitas henry » P Dets 18, 2005 9:49 pm

Mina isiklikult ei hakkaks asja keeruliseks ajama.
Maarjamaal suurem osa (suuremaid) autosid ikka ju AM 8


Henry
kokkulepitud!?

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » P Dets 18, 2005 11:51 pm

Arvan samuti, et mängureeglid on juba välja kujunenud ja pole mõtet neid muutma hakata.
Suurem osa Eesti rekkameestest istuvad kanalil 8AM, minnes teistele kanalitele ainult privaatkõnelusteks. Sõiduautodel ja ka CB amatööridel on kutsekanaliks välja kujunenud 21FM.
Nii et üldiseid kutsekanaleid on ainult kaks. Näed maanteel rekkat, hõika 8AM, kui tahad kontakteeruda ja sõiduautot nähes 21FM (pole raske ka mõlemat kanalit proovida). Kui ei vastata, on järelikult jaam kinni.
Aga on ka neid, kes kasutavad omavahel suhtlemiseks teisi kanaleid ega soovigi teistega kontakteeruda.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

WhiteLion
Algaja
Algaja
Postitusi: 4
Liitunud: R Sept 09, 2005 4:59 pm
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

PostitusPostitas WhiteLion » E Dets 19, 2005 10:32 am

Vaidlen Amburile natuke vastu nende sõiduautode osas.
Kutselised juhid istuvad ikka peamiselt 8AM peal isegi siis kui nad väikestega ringi liiguvad.
Selliseid masinaid tean vähemalt kahte: hall sedaan carisma(katusel pikk magnetantenn) ja universaal toyota carina(statsionaarne sabapeal poolviltu). Eks neid kutselisi juhte veel ja veel kellel ka sõiduautodel läller peal.

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » E Dets 19, 2005 1:07 pm

WhiteLion kirjutas:Kutselised juhid istuvad ikka peamiselt 8AM peal isegi siis kui nad väikestega ringi liiguvad.

Ja istugu rahus, saavad teiste kutseliste juhtidega lobiseda ilma, et ülejäänud segaksid. Just seepärast kirjutasin eelnevalt, et pole just raske hõigata kummalgi kanalil, olenevalt keda tahad kätte saada. Väljaspool asulaid, maanteedel sõites, istun isegi kanalil 8AM, et olla kursis teepeal toimuvaga, aga linnades/asulates olen kanalil 21FM ja seal on neid hulgem, nii liikuvaid kui statsionaare.
Viimati muutis Ambur, E Dets 19, 2005 11:50 pm, muudetud 1 kord kokku.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

passat
Algaja
Algaja
Postitusi: 3
Liitunud: T Nov 29, 2005 12:53 am
Asukoht: autos
Kontakt:

PostitusPostitas passat » E Dets 19, 2005 11:00 pm

sõitsin reedel peale lõunat vändrast pärnu poole ja ees kruiisis 5ne universaal buumer pikk-pikk antenn katusel ja sai ka ikka hulka hõigatud teda a mitte midagi :( kahju kahju
minu arust ebaloogiline ...

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1087
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

PostitusPostitas äpu » N Dets 22, 2005 11:56 am

Linnas oleks 21FM parem kasutada mõni ikka vahest vastab aga 8AM on mõnikord nii täis et ei pääse üldse vahele.
Ma arvan ka seda,et ega iga pikk antenn ei ole ikkagi CB sagedusel.Ka 2m-il on pikk antenn olemas ja on ka teisi sagedusi on ka niisuguseid tegelasi kes kasutavad ka raadio kuulamiseks ja muidugi on ka scanneri omanikke.
Ise kasutan ka pikka antenni kui viitsin peale toppida oma Focusele ja ma ei tunne muret millisel kanalil keegi on mul ta lihtsalt scannib ja kus tegevust seal ta ka peatub ja saab sidetada.
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET

Kasutaja avatar
martin1
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 131
Liitunud: T Sept 12, 2006 9:22 am
Asukoht: Tallinn/WSK/laagri

PostitusPostitas martin1 » T Sept 12, 2006 10:36 am

reeglina ma karjun siis kui antenniga autot näen :D kui kanalilt fm21 vastust ei tule proovin am8 pealt
kutsung - MARTIN1 kanal fm23

Carl
Algaja
Algaja
Postitusi: 9
Liitunud: T Okt 24, 2006 10:55 pm
Asukoht: KO28SJ

PostitusPostitas Carl » T Okt 24, 2006 11:13 pm

pole küll CB, aga mina kuulan peamiselt (ka vahepeal pika antenniga sõiduauto)

446.03125 MHz toon 241.8 Hz (3 kanal alamkanal 35 vist)
sellel mitmes eri linnas repeaterid, suurem tõenäosus midagi kuulda, ka kohalikke

pemarivendadel olla 8s kanal kutsekanaliks kokku lepitud, aga reaalselt pole sellepeal kunagi kedagi kutsumas kuulnud.


ise kuulan vahel ka 145.500 peal või siis scannin kõiki võimalikke/teadaolevaid sagedusi, kus midagi head võib kuulda.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist