Mis jaamu kasutavad itaalased`?

Kõik teemad mis ei sobi teiste teemade alla
fireman
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 14
Liitunud: T Juun 07, 2005 9:51 pm
Asukoht: Põlvamaa

Mis jaamu kasutavad itaalased`?

PostitusPostitas fireman » T Nov 29, 2005 12:34 am

Asi nimelt selles et väga tihti tuleb sisse itaaliakeelne möla.Kuis neil need jaamad nii võimsad on?Jutt on kuulda am 8. kanalil.Vahepeal on segamas ka Pihkva taksojuhid aga õnneks harva.Italased aga tulevad isegi siis sisse kui võimenduse täitsa mahakeerad.

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1086
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

PostitusPostitas äpu » T Nov 29, 2005 12:20 pm

Tere!
Ma arvan et see on ikkagi seotud ülileviga ja siis see 4W jõuab ikka kaugele.Ise olen rääkinud 4W-ga ja isetehtud rõdu antenniga(siia saidile ma kusagile isegi panin selle joonised)ja mitmed aastad tagasi Moskvas olevate CB jaamadega.Selline levi sealt poolt on tavaliselt siia kusagil kevadepoole.
Mis puudutab aga Itaalasi siis nad ikka ka tulevad ülileviga,samuti on ka Portugal kusagil 38,39 kanalil ja SSB-s ja Türklased kes kummitavad meid siin Tallinnas 21-l kanalil FM-is ja üpris tugeva kandvaga nii et võib anda raportiks lausa 59+20db.Ainuke viga on et nii Itaalased kui Türklased ei oska peale oma emakeele mingit keelt.Ühe Itaalasega rääkisin nii et ema tõlkis inglise keelde ja vastupidi.
Muidugi,ma ei oska öelda kui võimsaid abilisi nad seal just kasutavad ja kas üldse kasutavad,levi on arvamatu ja kuhu see trehtel ülevalt parasjagu alla kukub.On juhusei kus paari kilomeetri kaugusel pole mingit levi ja mul on ning vastupidi on ka nii et meid palutakse teisele kanalile minna see näitab et meie ka segame neid.Üheks võimaluseks on ka see et on Itaalija rekkad mis on läbisõidul või ööbivad,mis iganes.
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET

fireman
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 14
Liitunud: T Juun 07, 2005 9:51 pm
Asukoht: Põlvamaa

PostitusPostitas fireman » K Nov 30, 2005 5:58 pm

sellisel juhul on 2 rekkat siin kuskil kraavi sõitnud.Mulle ikkagi tundub,et neil on mingid võimsad jaamad ja nad ei kuule meid kindlasti.Olen üritanud neile vastata kuid pole mingit vastust tulnud isegi siis kui ütled midagi sellist mida tuleks siin foorumis tärnidena kuvada.

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1086
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

PostitusPostitas äpu » N Dets 01, 2005 10:53 am

Kõik võib olla ja ühepoolne levi võib ka olla ja võib olla et nad on 5khz kõrval ja siis FM signaal kuuldub ka AM signaalina ja hüüa ennast lolliks hüüdja hääl kõrbes.
Mitmed aastad tagasi sai samuti pead murtud miks ei kuulda AM-is ja siis selgus et oldi n.n vene sagedusel s.t 5khz kõrval.
Muidugi võib olla igasugusei asju kas on lukk(SQLS) kõvasti peal ja naabrimehed omavahel jutustavad või on siiski korralikud võimud vahel ikkagi nagu üks raadio leiutamise ja ehitamise maa.
Tervitades Äpu! es1ate 73!

304ET

Kasutaja avatar
Marco
Site admin
Site admin
Postitusi: 590
Liitunud: K Dets 01, 2004 5:05 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn: Mustamäe - Kopli
Kontakt:

PostitusPostitas Marco » N Dets 01, 2005 10:59 am

Nad ikka üldjuhul kuulevad sind, aga kas ei viici vastata või on neil squelch peale keeratud. Ma olen tihti hommikuti nii poola kui tšehhi rekkameestega rääkinud 21FM, kes euroopa peal sõidavad, osad vastavad suht kiirelt, teistele jälle peab ikka vahele breikama oma 10 korda. Aga mul ka ca 20 W läheb välja autost. Nii, et varu kannatust breikamisel :director:

edit: krt äpu jõudis juba ette osaliselt :lol:
Feel free to try everything, because you only live once.

fireman
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 14
Liitunud: T Juun 07, 2005 9:51 pm
Asukoht: Põlvamaa

PostitusPostitas fireman » R Dets 02, 2005 8:41 am

Tänud vastajaile,Hakkab juba looma.Lisaks veel,et neil lõpeb igakordne jutuke eetris piiksuga.Vahel ajab ikka täiesti vihale.

Kasutaja avatar
es3at
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 71
Liitunud: N Dets 01, 2005 5:21 pm
QTH: KO18UO
Asukoht: Läänemaa

PostitusPostitas es3at » R Dets 02, 2005 10:27 am

fireman kirjutas:Tänud vastajaile,Hakkab juba looma.Lisaks veel,et neil lõpeb igakordne jutuke eetris piiksuga.Vahel ajab ikka täiesti vihale.

See on osade jaamade lisavõimalus. Tavaliselt annab ka välja lülitada. Kasulik kehva kuuldavuse korral. Saab paremini aru millal vastaspool vastuvõtule läks.

Kasutaja avatar
Andyboy
Veteran
Veteran
Postitusi: 310
Liitunud: E Okt 03, 2005 6:26 pm
Asukoht: # KO37KW # Ridalist paremale >

PostitusPostitas Andyboy » K Dets 07, 2005 4:48 pm

Spagetid kasutavad kilowatiseid linukaid CB bändil,
nii et siin pole imestada midagi, et kuulda on.
73de 6tx

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » K Dets 07, 2005 7:57 pm

Itaallased tohivad kasutada CB bändil täpselt samuti 4W võimsust, nagu mujalgi Euroopas. Ja kui mõned kasutavadki linukat, siis kindlasti mitte kilowatiseid. Olen spagetidega lobisenud küll ja kui nemad tulevad mulle leviga 5/9-ga, siis miks nad mulle sama 5/9 raporti annavad, kuigi minu jaama maksimaalne võimsus on ainult 25W. Jaama suur võimsus ei tee selle kõrvu paremaks.
Olen muide 4W-ga rääkinud Habarovskiga (~12000km) ja saanud rahuldava raporti, nii et kaugus oleneb rohkem siiski levist, ainult kilowatid ei aita.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron