LP

Kõik teemad mis ei sobi teiste teemade alla
goodeye
Veteran
Veteran
Postitusi: 636
Liitunud: N Juul 26, 2007 4:20 pm
QTH: KO38II45AP
QTH2: KO29GJ82VO
Asukoht: Tartu, Tammelinn

Re: LP

PostitusPostitas goodeye » P Juul 05, 2009 10:05 pm

Mihka kirjutas:Krt mina FLAC ist hästi ei arva aga noh maitseasi ja ikka kõige parem on puhas WAV

puhas WAV on halvema kvalikteediga kui FLAC.
Pilt3Ø4GE
President GLENN, Cobra MT-725

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: LP

PostitusPostitas EINAR » P Juul 05, 2009 10:29 pm

Muusikatausta vaja veel ka ühe minu hobi: *slaidishow* juurde. Noh, erishowde helireziid teen ise, kui ainult millest teha on...Oi see elu läheb järjest huvitavamaks! Aga need asjad lörtsisteks sügisõhtuteks...Kui sel suvel fotoaparaadiga mõnegi kordumatu hetke juurde jõuaks! EINAR.
Viimati muutis EINAR, P Juul 12, 2009 11:48 am, muudetud 1 kord kokku.

Mihka
Veteran
Veteran
Postitusi: 931
Liitunud: E Apr 18, 2005 11:42 pm
QTH: KO38IH
Asukoht: Tartu maakond, Ülenurme
Kontakt:

Re: LP

PostitusPostitas Mihka » E Juul 06, 2009 10:36 am

Oi oi WAV on helifaili algpilt ja sellest ei saa miski kuidagi parem olla..enne tuleb ikka asja uurida...kõik profihelitöötlus käib vaid WAV baasil ja nyydisajal juba samplingusagedusega 96 KHz(vanasti 48 KHz- raadios ka see formaat) aga jah..FLAC on ikka juba pakitud fail... :D
Yaesu FT-8900R, FT-7800E,Baasantenn triband 6m/2m/70cm V-2000(ES5LCN)

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: LP

PostitusPostitas Evo » E Juul 06, 2009 2:23 pm

Olen ka WAV-i pooldaja, igasugused järgnevad ümberpakkimised enam kvaliteeti paremaks ei tee vaid ainult ahendavad seda.

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: LP

PostitusPostitas EINAR » E Juul 06, 2009 6:55 pm

No vot, vaielge ja tõestage see asi paika ja siis: potitäis moosi, palun! Kvaliteedilootustega, EINAR.

goodeye
Veteran
Veteran
Postitusi: 636
Liitunud: N Juul 26, 2007 4:20 pm
QTH: KO38II45AP
QTH2: KO29GJ82VO
Asukoht: Tartu, Tammelinn

Re: LP

PostitusPostitas goodeye » E Juul 06, 2009 7:39 pm

Mihka kirjutas:Oi oi WAV on helifaili algpilt ja sellest ei saa miski kuidagi parem olla..enne tuleb ikka asja uurida...kõik profihelitöötlus käib vaid WAV baasil ja nyydisajal juba samplingusagedusega 96 KHz(vanasti 48 KHz- raadios ka see formaat) aga jah..FLAC on ikka juba pakitud fail... :D

vale.
WAV on kompressitud helifail täpselt nagu MP3.
FLAC on pakitud PCM
heli algformaat on PCM või LPCM
Pilt3Ø4GE
President GLENN, Cobra MT-725

Mihka
Veteran
Veteran
Postitusi: 931
Liitunud: E Apr 18, 2005 11:42 pm
QTH: KO38IH
Asukoht: Tartu maakond, Ülenurme
Kontakt:

Re: LP

PostitusPostitas Mihka » E Juul 06, 2009 9:47 pm

Oi Oi Goodeye ..siis sa pead veel palju õppima...WAV on heli algkuju fail ja FLAC on juba kompressitud..kui ei usu, mine uuri ykstapuha millisest profihelistuudiost ja saad sellise vastuse..kui ma seda ei tunneks, siis ei töötaks ma helirezii peal raadiotes juba 18 aastat..aga noh ma ei viitsi ka sulle seda siin tõestama hakata..iga digifail on mingil määral heli kokkupanev aga võrrelda WAV-i MP3 ga..siis ma küsiks ..kust sa sellised valed teadmised oled saanud????
Yaesu FT-8900R, FT-7800E,Baasantenn triband 6m/2m/70cm V-2000(ES5LCN)

goodeye
Veteran
Veteran
Postitusi: 636
Liitunud: N Juul 26, 2007 4:20 pm
QTH: KO38II45AP
QTH2: KO29GJ82VO
Asukoht: Tartu, Tammelinn

Re: LP

PostitusPostitas goodeye » E Juul 06, 2009 11:11 pm

Mihka kirjutas:Oi Oi Goodeye ..siis sa pead veel palju õppima...WAV on heli algkuju fail ja FLAC on juba kompressitud..kui ei usu, mine uuri ykstapuha millisest profihelistuudiost ja saad sellise vastuse..kui ma seda ei tunneks, siis ei töötaks ma helirezii peal raadiotes juba 18 aastat..aga noh ma ei viitsi ka sulle seda siin tõestama hakata..iga digifail on mingil määral heli kokkupanev aga võrrelda WAV-i MP3 ga..siis ma küsiks ..kust sa sellised valed teadmised oled saanud????

wikimania.
ja kui võtta nüüd wavi formaati siis see jääb ikka PCM iks ma vaatasin järgi.

nii et põhimõtteliselt vahet ei ole kas FLAC või WAV(suurusevahe on siiski)
Pilt3Ø4GE
President GLENN, Cobra MT-725

Mihka
Veteran
Veteran
Postitusi: 931
Liitunud: E Apr 18, 2005 11:42 pm
QTH: KO38IH
Asukoht: Tartu maakond, Ülenurme
Kontakt:

Re: LP

PostitusPostitas Mihka » E Juul 06, 2009 11:39 pm

PCM WAV fail on hoopis muu, kui tavaline WAV mis on CD l ja mujal profinduses..ei ole seda wikipediat lugenud, aga kasutan seda igapäevaselt ja tean, mis on mis...aga ma ei kirjutanud ju siia sellele teemale vastust, et vaielda - selleks teeks eraldi teema..WAV on heli algfail ja ilma pakkimata...tee või tina :D
Yaesu FT-8900R, FT-7800E,Baasantenn triband 6m/2m/70cm V-2000(ES5LCN)

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: LP

PostitusPostitas ermo » T Juul 07, 2009 12:27 am

No mina tahn näha seda säga, kes 25 KHz ära kuuleb...
Olen ka audioga omajagu jännanud ja ütleks seda, et 18 KHz on tõesti ülemine piir.
Mihkaga samal nõul, wav on ehe ja kõik muu kompressitud...kadudega, kui keegi vaielda tahab, siis panen kasvõi siiasamasse üles lihtsa koodinäite, kus loetakse otse wav failist ning kirjutatakse ilma vahepealse jamata (lahtipakkimata) helikaardi puhvrisse. Kõik muu aga läheb läbi kkeruliste funktsioonide-algoritmide sinna samasse helikaardi puhvrisse. Ja veel, et lõpetada vaidlus. Kes soovib, see arvestab välja kui palju on vaja stereo 48KHz samplingu juures datat ühe sekundi jooksul salvestada, korrutagu see musapala pikkusega ning võrrelgu olemasoleva wavi suurust ning oh sa imet, need arvud on identsed :D
Midagi pole enam alles

urulooki
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 56
Liitunud: R Nov 09, 2007 4:49 pm
Asukoht: Rapla

Re: LP

PostitusPostitas urulooki » T Juul 07, 2009 3:05 pm

Ei tea ,kas julgen nii targale jutule vahele segada,aga räägiks nüüd asjast kah. Tarka juttu on palju olnud,aga konkreetne pakkumine ainult Mihka poolt ,mis vahemaad arvestades läheb üsna kulukaks ( Rapla- Tartu ). Arvestatav jutt ka Kaljukitse poolt ,aga eks kokkutulekul räägime pikemalt.

Kasutaja avatar
ritsikas
Veteran
Veteran
Postitusi: 254
Liitunud: L Mai 19, 2007 1:02 pm
Asukoht: 18rq, LääneMK

Re: LP

PostitusPostitas ritsikas » T Juul 07, 2009 5:11 pm

Oh teid vaidlejaid.
WAV on miski konteinerimoodi asjandus, kuhu annab ka pakitud andmeid surata. Paljudel juhtudel siiski inimesed kasutavad seda pakkimata PCM-kodeeritud heli salvestamiseks, kusjuures sel juhul ainukene eelis võrreldes ilma konteineri kasutamiseta on see, et päises on kirjas sämplimissagedus, bitisügavus, märgi kasutamine, nn baidijärjekord jms tehnilised üksikasjad, mis muidu tuleks iga kord andmetega töötamisel käsitsi sisestada (ja vahepeal meeles hoida?).

FLAC - nii konteiner kui ka pakkimismeetod, meetod on kadudeTA. FLAC-striimi on võimalik tänasel päeval ka OGG konteineris hoida, kuigi redutseeritud kerimistäpsusega reaalajas kuulamisel. Kadudeta pakkimisel saadakse dekodeerimisel (mahamängimisel) algne fail (nagu andmepakkimine - pkzip, rar, ace, arj, bzip, gzip, lzma jt; eelpoolnimetatud algoritmid siiski on mõteldud teksti komprimeerimiseks ning nt rastergraafika ja heli on nende jaoks paraku pakkimatu), seega võidetakse lihtsalt salvestatavas andmemahus.

Heli pakkimine kadudeta on vana probleem millega on parimad ajud juba mitu aastakümmet tegelenud, huvilised leiavad abi otsingust, võrgu-peediatest või näiteks kas või siit: Algoritmide võrdlus, Teine veel.

Isiklikult kasutan samuti FLAC-i, kuna meetod on vaba patendijuradest, kood on vaba ning viimasel ajal on ka paljudes programmides tekkinud selle formaadi toetus. Ja võibolla ka lihtsalt xiph.org projektilistis olemise pärast. Mõni teine algoritm saavutab küll paar protsendipunkti parema suhtarvu, kuid see on arvestamata (de)kodeerimise kiirust jms nüansse, ning keskeltläbi 0.5 ... 0.6 kordaja (failimaht) on FLAC-iga saavutatav igat tüüpi muusika puhul.

Kes ei kasuta pakkimist - kas ei hooli kettamahtudest, salvestab vähe... või on pisut harimatu :)D
Kui pikemaks ajaks ei salvesta, vaid ainult digitiseerimine->plaadile, siis pole ju tõesti pakkida tarvis...

Mihka kirjutas:PCM WAV fail on hoopis muu, kui tavaline WAV /--/

PCM on Pulse-Code Modulation ehk meetod, kuidas analoogsignaali digitaalselt salvestada/käsitada.
Tema "tavalisus" või "ebatavalisus" on vaieldav, kuid see meetod on siiski tänapäeval salvestusel põhiliselt kasutatav.

Mihka kirjutas:/--/ mis on CD l ja mujal profinduses.. /--/

CD-l ei ole mitte WAV, kaugel sellest, seal asuva heli formaat on väga täpselt määratletud (sämplimissagedus 44.1kHz, 16bit resolutsioon, 2 kanalit ning andmed on paigutatud 2352 baidistesse sektoritesse - millest tulenevalt cd-l olev (heli)andmejada peab olema alati selle numbri kordne. Need piirangud aga ju ei kehti mistahes WAV-faili või kasvõi "mujal profinduses" kasutatava kohta.

Mihka kirjutas:/--/ ei ole seda wikipediat lugenud, aga kasutan seda igapäevaselt ja tean, mis on mis... /--/

Neh, tundub, et ei tea.

Mihka kirjutas:/--/ WAV on heli algfail ja ilma pakkimata... /--/

WAV on Microsofti väljamõeldis, tänapäeva mõistes üsna lihtne ja limiteeritud formaat/konteiner, mis on muuseas mõeldud ka pakitud heli salvestamiseks. Piirangutest: 4GB failisuuruse limiit, pakkimise variant ei toeta muutlikke bitikiirusi.

Mihka kirjutas:/--/ tee või tina :D

Eks võin ju kolviotsaga korra susata teinekord.
Viimati muutis ritsikas, T Juul 07, 2009 5:58 pm, muudetud 1 kord kokku.

Mihka
Veteran
Veteran
Postitusi: 931
Liitunud: E Apr 18, 2005 11:42 pm
QTH: KO38IH
Asukoht: Tartu maakond, Ülenurme
Kontakt:

Re: LP

PostitusPostitas Mihka » T Juul 07, 2009 5:53 pm

Ei viitsi siin tõepoolest vaielda ja igatahes ei kasuta ykski profi helistuudio FLAC systeemi(vähemalt minu tutvuskonnas, mis pole sugugi väike)...ja kettamahust tänapäeval kyll puudu pole..oma suure fonoteegi juures ka pole tunda...kuna kettad mahuga 500 ja 750 GB(suuremaid ma veel ei usalda---liiga yletyyritud esialgu..las tehnika areneb), on täiesti odavad ja kättesaadavad...aga ok..selle rubriigi algne asi oli hoopiski muus...eks tehku igayks nii nagu tahab, aga millegipärast usaldavad paljud tuntud eesti muusikud isegi koopiategemise minu hoolde, kuna ei usalda neid igasuguseid katsetajaid ja muude erisysteemide haldajaid...selles maailmas maksab ka nimi midagi ja usaldus, kui keegi on asjaga väga ammusest ajast tegelenud ja pole kunagi probleeme olnud(mida kyll ei saa väita just nende muude erinevate formaatide kohta)..aga igal juhul olen juba saanud siin palju pakkumisi ja eks vaatan, kuna saan täitma hakata....ja eks Einariga ka vaatame seda asja...

Päikest
73!
Yaesu FT-8900R, FT-7800E,Baasantenn triband 6m/2m/70cm V-2000(ES5LCN)

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: LP

PostitusPostitas EINAR » T Juul 07, 2009 7:18 pm

ERMO, ega nt. genekast kuni õhku 25 000 andes seda kuulegi (puhast sin võnkumist), märgatav vahe tekib siis kui kõik need kõrged seal helipildis omavahel liituvad-lahutuvad ja kogu helitrakt sellega ka õhku reaalselt võngutada suudab, isegi 40 000-e vajaduse pakuvad mõned fännid välja. Ja toodetakse ka valjukaid, mis sellega hakkama saavad , ei usuks seda, et keegi paneb oma tehase tootma asju, millel igasugune otstarve puudub? (ja need on sellise hinnaga et..!.)Ma ise muusikat ei oska teha, nendest arvutiasjadest põhjlikult ka ei jaga, aga kui kuulan üht või teist helipilti, võtan kül sõna päris julgelt! Uusi sõnavõtte soovides, EINAR.

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: LP

PostitusPostitas EINAR » T Juul 07, 2009 7:33 pm

Kuule Mihka kui Sa neid helireziisid teed ja... siis saab mei kül veel üksjagu rääkimist olema, hea et Ermo käest Su kont. nr-i võtsin! Tervitused kõigile v ä g a huvitava jutu puhul!! EINAR.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist

cron