vahva vigur (auto)

Kõik teemad mis ei sobi teiste teemade alla
Kasutaja avatar
janar
Veteran
Veteran
Postitusi: 323
Liitunud: E Veebr 16, 2009 1:43 pm
Asukoht: võru linn

vahva vigur (auto)

PostitusPostitas janar » K Juul 22, 2009 12:00 am

http://www.zev.ee/index.php?id=37&id_lang=1


ei tea kuidas sõidumugavus on? :D

rannamees
Väga vana tegija
Väga vana tegija
Postitusi: 509
Liitunud: T Jaan 18, 2005 5:21 pm
QTH: KO29KI
Asukoht: P8.00
Kontakt:

Re: vahva vigur (auto)

PostitusPostitas rannamees » K Juul 22, 2009 12:36 am

janar kirjutas:http://www.zev.ee/index.php?id=37&id_lang=1


ei tea kuidas sõidumugavus on? :D

ma tean, ei olegi. punktist a punkti b ilmselt saab, ise asi kui kiiresti. :mrgreen:

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: vahva vigur (auto)

PostitusPostitas hall kass » K Juul 22, 2009 12:50 am

Linnas on kaherattalised elektri- ja veloliikurid mõttekamad. Nendega saab ju sõita jalgrattateedel, kuhu selle kolakaga ära ei mahu. Ning mida sellisega talvel peale hakata?
304FL, "Three zero four Freyja love"

rax
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 236
Liitunud: L Aug 16, 2008 11:26 am
QTH: KO29VG
Asukoht: L-virumaa
Kontakt:

Re: vahva vigur (auto)

PostitusPostitas rax » K Juul 22, 2009 7:02 am

hall kass kirjutas:Linnas on kaherattalised elektri- ja veloliikurid mõttekamad. Nendega saab ju sõita jalgrattateedel, kuhu selle kolakaga ära ei mahu. Ning mida sellisega talvel peale hakata?



400w soendus on ju olemas! Nii,et saa liigelda ikka :D
DANITA 640AM.
ML145
Kutsung rax
Дерьмократия

Kasutaja avatar
Andre5
Veteran
Veteran
Postitusi: 309
Liitunud: N Apr 16, 2009 1:16 pm
Asukoht: Ida-Virumaa, Kohtla-Järve, Jõhvi, Tartu

Re: vahva vigur (auto)

PostitusPostitas Andre5 » K Juul 22, 2009 10:25 am

ma ilmselt ootan veel mõni 10 aastat ennem kui hakkan elektriauto peale mõtlema... hea, kui sa üle 100 km päevas ei sõida, kuid tihti pead ikka 300 ja 500 km päevas maha sõitma, siis see auto enam ei kõlba, aga 10 auto omamine on ikka liiga kulukas :)
Kutsung: Andre5

Intek M-790+, Sirio AS 100 MAG

Tehnoturg-T edasimüüja Ida-Virumaal
55962411

Kartul
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 100
Liitunud: K Juul 09, 2008 2:13 am
QTH: KO37NS
Asukoht: Põlva/Võrumaa

Re: vahva vigur (auto)

PostitusPostitas Kartul » K Juul 22, 2009 3:50 pm

Selliste käkerdistega jäätakse elektriautost kui nähtusest teenimatult halb mulje. Elektrimootorid on kaugelt võimekamad kui mistahes sisepõlemismootorid, kordi kompaktsemad ja lihtsamad samuti. Ainus häda käesoleva tehnoloogia juures on see, et pole head vahendit millega piisavalt energiat kaasas kanda. Siis tehaksegi selliseid inetuid golfikärusid, mis Top Gearis kirjutuslauaga võidu sõitma pannakse.

Positiivne ilming on olnud Tesla Roadster, mis samaväärse Lotuse kiirenduses kaugele maha jättis, paraku oli tunduvalt kehvem kurvides tänu akude suurele massile ja liigsele kaugusele raskuskesmest. Ehk siis, kui ilmuks sobilik energiaallikas, jääksid sisepõlemismootorid ainult antiigiarmastajatele :-P
Kartul / 3Ø4TF / ES6TFJ

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: vahva vigur (auto)

PostitusPostitas ermo » N Juul 23, 2009 10:55 am

919 kirjutas:ma ilmselt ootan veel mõni 10 aastat ennem kui hakkan elektriauto peale mõtlema... hea, kui sa üle 100 km päevas ei sõida, kuid tihti pead ikka 300 ja 500 km päevas maha sõitma, siis see auto enam ei kõlba, aga 10 auto omamine on ikka liiga kulukas :)

Pole viga, elektriliine on igal pool. Kui aku tühi, siis juhtmed peale ning laadima :mrgreen:
Midagi pole enam alles

Aare
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 165
Liitunud: P Mär 08, 2009 12:31 am
QTH: KO38ME99
QTH2: KO38NF70
Asukoht: Põlvamaa

Re: vahva vigur (auto)

PostitusPostitas Aare » N Juul 23, 2009 1:19 pm

Jah liine on meie maal veel palju,kuid kuramusaed hakkavad neid ka juba kas maa alla või siis kaablitesse peitma.Otsi siis kust võõlu saad,ega ei hakka küll neid jätkukohti otsima ja seda rüna sinna lükkama,las aretavad ikka korralikud akud välja siis võib juba ka sellise auto peale mõtlema hakkata.
304ARE.ES6ARE

rannamees
Väga vana tegija
Väga vana tegija
Postitusi: 509
Liitunud: T Jaan 18, 2005 5:21 pm
QTH: KO29KI
Asukoht: P8.00
Kontakt:

Re: vahva vigur (auto)

PostitusPostitas rannamees » N Juul 23, 2009 2:04 pm

el.auto on lahe, aga mina olen veel hübriidi poolt, muidugi mitte selliste nagu toboota ja siivik vaid selliste kus kütusest(vesinikust näiteks) tehakse ainult elektrit ja autot liigutatakse ainult elektriga.

olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

Re: vahva vigur (auto)

PostitusPostitas olc » N Juul 23, 2009 2:07 pm

rannamees kirjutas:el.auto on lahe, aga mina olen veel hübriidi poolt, muidugi mitte selliste nagu toboota ja siivik vaid selliste kus kütusest(vesinikust näiteks) tehakse ainult elektrit ja autot liigutatakse ainult elektriga.

Siin pole küll vahet kumba eelistada, mõlema jaoks on vaja toota midagi. Ühele bensiini teisele vesinikku.

rannamees
Väga vana tegija
Väga vana tegija
Postitusi: 509
Liitunud: T Jaan 18, 2005 5:21 pm
QTH: KO29KI
Asukoht: P8.00
Kontakt:

Re: vahva vigur (auto)

PostitusPostitas rannamees » N Juul 23, 2009 3:14 pm

olc kirjutas:Siin pole küll vahet kumba eelistada, mõlema jaoks on vaja toota midagi. Ühele bensiini teisele vesinikku.

ja "seinaelektrit" pole vaja toota? :) erinevus on hinnas ja varudes, vett on ju kordades rohkem kui naftat, tootmise kuludest rääkimata. juba ammu "helgemad pead" on lisanud autole HHO seadmed.

suvaline näide juutjuubist: http://www.youtube.com/watch?v=U4m0IMi1jvs

olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

Re: vahva vigur (auto)

PostitusPostitas olc » N Juul 23, 2009 4:28 pm

rannamees kirjutas:
olc kirjutas:Siin pole küll vahet kumba eelistada, mõlema jaoks on vaja toota midagi. Ühele bensiini teisele vesinikku.

ja "seinaelektrit" pole vaja toota? :) erinevus on hinnas ja varudes, vett on ju kordades rohkem kui naftat, tootmise kuludest rääkimata. juba ammu "helgemad pead" on lisanud autole HHO seadmed.
suvaline näide juutjuubist: http://www.youtube.com/watch?v=U4m0IMi1jvs

Vett on, vesinikku ei ole, selleks et saasa vesinikku tuleb ikkagi midagi muud lisaks põletada.
Vesinik maailma ei päästa

rannamees
Väga vana tegija
Väga vana tegija
Postitusi: 509
Liitunud: T Jaan 18, 2005 5:21 pm
QTH: KO29KI
Asukoht: P8.00
Kontakt:

Re: vahva vigur (auto)

PostitusPostitas rannamees » N Juul 23, 2009 4:38 pm

olc kirjutas:Vett on, vesinikku ei ole, selleks et saasa vesinikku tuleb ikkagi midagi muud lisaks põletada.
Vesinik maailma ei päästa

ma pole keemias kuigi tugev, aga vesinikku saadakse vee elektrolüüsil.

puid tuleb ka põletada, et sooja saada! :mrgreen:


edit: mis maailma päästmisest sa räägid?

olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

Re: vahva vigur (auto)

PostitusPostitas olc » N Juul 23, 2009 5:00 pm

rannamees kirjutas:
olc kirjutas:Vett on, vesinikku ei ole, selleks et saasa vesinikku tuleb ikkagi midagi muud lisaks põletada.
Vesinik maailma ei päästa

ma pole keemias kuigi tugev, aga vesinikku saadakse vee elektrolüüsil.
puid tuleb ka põletada, et sooja saada! :mrgreen:

Ennem võtan puhta elektriauto, akutehnoloogia peaks paranema piisavalt. Tesla tuleb turule masinaga mis näeb välja nagu päris auto ja sõidab ka nagu päris auto, lausa ~400km sõidab ühe laadimisega.
Et kätte saada mingi 1kW energiat vesinuku põletamisel tuleb enne põletada 2-3kW fossiile. elektrimootori kasutegur on suur ja otse seinast võetud vool jõuab sinna ka märksa väiksemate kadudega. Kui vesinik meil kohe vesinikuna kusagilt võtta oleks siis ei oleks üldse muret. Elektrolüüsi teel vesiniku saamist ikka koolides näidatakse. Pool on seal sooja juba ja protsess ise tarbib elektrit mis tuleb fossiilist. Umbes sama et ostad 2kg kartulit, pool läheb koduteel mädanema. Jääb sul 1kg järgi, koorid koored ja järgi jääb, ma ei tea 700g ehk.

rannamees
Väga vana tegija
Väga vana tegija
Postitusi: 509
Liitunud: T Jaan 18, 2005 5:21 pm
QTH: KO29KI
Asukoht: P8.00
Kontakt:

Re: vahva vigur (auto)

PostitusPostitas rannamees » N Juul 23, 2009 5:22 pm

ma polegi väitnud, et el.auto mõttetu on, lihtsalt HETKEL on mõttetu ja ei saa aru miks tehakse abistava el.mootoriga hübriide kui võiks teha vesinikuga (kas või bensu/disla generaatoriga) abistatavaid el.autosid! vesinikuga selleks, et see on tunduvalt odavam kui nafta ja pakuks ka alternatiivi.

tesla max läbitavus on max 220 miili ehk 354km. teades autotootjaid, siis kõik valetavad ennast paremaks. :) pealegi on akude kaal meeletu, mis mõjub väga halvasti juhitavusele ja ka kütusekulule. ses mõttes on ka tesla roadster mõttetu, 2 kohta viitaks sportautole, aga "tänu" tohutule kaalule pole ka sportauto. ma ootan chevy volt'i saabumist, alguses kõlas küll asjalikult... aga seda vist võibki ootama jääda. :D


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

cron