KESKUSTELU KÕIKVÕIMALIKEL PÕNEVATEL TEEMADEL

Kõik teemad mis ei sobi teiste teemade alla
EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: KESKUSTELU KÕIKVÕIMALIKEL PÕNEVATEL TEEMADEL

PostitusPostitas EINAR » E Aug 17, 2009 8:42 am

No annab kliksida, enne kui siia satud. Ja kui seal "eespool" tolle lingi maha magad, siis ei jõuagi. (Ta vist nii tehtudki et minusugust hullu muu maailma eest natukenegi varjata!)

Too aviapolkovnik rääkis veel mingist lisaballoonist, spetssegust ja võõrraketi eest kõrvalepõikamisest (et siis omaga lajatada!), pani siis näpu suu ette (tss), isa muigas ka, mina olin alla 20-ne.
Kui nonde kõlanud paukude üldarvust tolle spetstreeningu paugud maha lahutada, saaks % mispuhul helibarjääri ületati, too polk.-k hindas toda kuhugi alla 10-ne.
Noh, aga see kõik minu tänaöössine unenägu.

edit: kirjaviga oli
Viimati muutis EINAR, E Aug 17, 2009 2:35 pm, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: KESKUSTELU KÕIKVÕIMALIKEL PÕNEVATEL TEEMADEL

PostitusPostitas officer » E Aug 17, 2009 11:37 am

...kas seda juttu kuulsid kusagil haiglakoridoris,mis tüüpi haigla,seda ma täitsa kujutan ette!
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: KESKUSTELU KÕIKVÕIMALIKEL PÕNEVATEL TEEMADEL

PostitusPostitas Evo » E Aug 17, 2009 12:25 pm

Kui on soov ülehelikiirusega lennukeid ja ka muud sõjatehnikat ( nii vanemat kui ka tänapäevast ) uurida, siis selline aadress:
http://www.militaar.net/phpBB2/viewforum.php?f=40
Lugemist jätkub väga pikaks ajaks.

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: KESKUSTELU KÕIKVÕIMALIKEL PÕNEVATEL TEEMADEL

PostitusPostitas EINAR » E Aug 17, 2009 2:46 pm

See väga äge koht EVO, Sa mulle juba talvel andsid! Ma ikka aeg-ajalt käin püssirohtu nuusutamas! Aga sinna lennundusmuuseumi võiks kunagi koos minna, omanik endine Riigikogu liige ja...igav ei hakka, ainult tulema ei saa!! Saad oma uut fotokat proovida, seal sellised poldipead, mis pildi peale ei jää! Kül näed! Ja saaks siin ka näidata! Tahaks ise sealt MIG-i kõhu alt ühe objektiivi ära kaubelda!

to Officer: kirjas ju, et tänane unenägu. Ma viibinud kül Raadioamatööride Spetshaiglas aga militaar-salatehnikast ei räägitud seal...ainult kolbidest kül, erisegust tehtud!

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: KESKUSTELU KÕIKVÕIMALIKEL PÕNEVATEL TEEMADEL

PostitusPostitas ermo » T Aug 18, 2009 12:47 am

janar kirjutas:umbes sama teema: kui ma sõidan lennukiga valgus kiirusel, tegelt natuke kiiremini ja lülitan tööle kaug tuled , siis kas tuled näitavad mu seljataha?

Valguse kiirusega siis sedasi, et see on konstantne vaakumis. Kõikides teistes keskkondades (õhk, klaas jm) valguse kiirus väheneb. aga kui sa suudad arendada kiirust ütleme 299999.99999999999 km/h siis ikkagi valguse kiiruseks jääb 300000 km/h.
Raketi kiiruse suhtes asi lihtne. Mõtleks korraks relatiivsusteooriale ja asi hakkab "selginema", kõik siin on suhteline :mrgreen: Oleneb ainult vaatleja asukohast... ja vaatleja ise asub kus k****i kohas??? :roll: Seega võimatult võimatu teema.
Aga huvitav on see, et mingid teadusmehed olla kvandi kiiruse saanud üle 300000 km/h... Seega valgusekiirus on juba ületatud. Hmm kuna masin siis valguse kiiruseseni jõuab? Ja mis energia kogusega (lõpmatu vist).

Muideks, et asi oleks veelgi segasem siis tõmban siia teemasse kvant arvuti ja elus-surnud kassi teooria (teadusliku nime ei mäleta) Saab veel hullu juttu vesta :D

PS! janar, ära pahanda. Viitasin suvalisele valgusega seonduvale teemale, su oma oli lihtsalt hiire kursori alla jäänud :wink:
Midagi pole enam alles

ES7TR
Veteran
Veteran
Postitusi: 408
Liitunud: R Mai 12, 2006 10:51 am
Asukoht: KO28SP

Re: KESKUSTELU KÕIKVÕIMALIKEL PÕNEVATEL TEEMADEL

PostitusPostitas ES7TR » T Aug 18, 2009 8:19 am

ermo kirjutas:....... Muideks, et asi oleks veelgi segasem siis tõmban siia teemasse kvant arvuti ja elus-surnud kassi teooria (teadusliku nime ei mäleta) Saab veel hullu juttu vesta :D ...

Schrödingerist ja kassi tapmisest?
http://www.metacafe.com/watch/1192529/s ... ience_com/
(kahjuks võõras keeles)
http://www.epl.ee/?artikkel=287618
(juttu eesti keeles)

Kasutaja avatar
hard0
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 117
Liitunud: N Nov 29, 2007 7:50 pm
QTH: liikuv
Asukoht: Läänemaa

Re: KESKUSTELU KÕIKVÕIMALIKEL PÕNEVATEL TEEMADEL

PostitusPostitas hard0 » T Aug 18, 2009 11:44 am

Valguse kiirusele lähenedes suureneb liikuva keha mass lõpmatuseni.

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: KESKUSTELU KÕIKVÕIMALIKEL PÕNEVATEL TEEMADEL

PostitusPostitas ermo » T Aug 18, 2009 3:20 pm

hard0 kirjutas:Valguse kiirusele lähenedes suureneb liikuva keha mass lõpmatuseni.


Täpselt nii ta on.
Tänu footoni erilisele omadusele - tal puudub seisumass, saab footon liikuda valguse kiirusega.
Praeguste füüsikaseaduste järgi pole valguse kiiruse saavutamine võimalik. Isegi mitte ligilähedalegi
ei saa. Aga... olevat mingi teine moodus mis põhineb teistel füüsikareeglitel ja seal polevat valguse kiirus mingi
probleem...
Midagi pole enam alles

Kasutaja avatar
Pagan
Veteran
Veteran
Postitusi: 1009
Liitunud: N Dets 29, 2005 11:25 pm
QTH: KO38EF
Asukoht: Elva

Re: KESKUSTELU KÕIKVÕIMALIKEL PÕNEVATEL TEEMADEL

PostitusPostitas Pagan » T Aug 18, 2009 7:25 pm

Ei valguskiirust tohi ületada, sellega kaasnevad igasugu jamad nagu eespool juba öeldi hakkavad tuled seljataha näitama ja kiirust piiravaid liiklusmärke näeb ka kui nad juba möödas on. :D
es5cc

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: KESKUSTELU KÕIKVÕIMALIKEL PÕNEVATEL TEEMADEL

PostitusPostitas EINAR » T Aug 18, 2009 9:55 pm

Vot kui mõni NASA kraadiga mees siin nüüd sõna võtaks!?
Aga meie teadustes tundub vana "patent" jätkuvat: kraadi saamine (sellest palk) sõltub avaldatud artiklite arvust ja kui seejuures teed selle vea, et keegi tollest artiklist ka midagi jagab , on su teooria ümber lükatud ja järgmine kord ei ole sa arvestatav mees, räägi mida tahad!

Kasutaja avatar
janar
Veteran
Veteran
Postitusi: 323
Liitunud: E Veebr 16, 2009 1:43 pm
Asukoht: võru linn

Re: KESKUSTELU KÕIKVÕIMALIKEL PÕNEVATEL TEEMADEL

PostitusPostitas janar » T Aug 18, 2009 10:14 pm

EINAR kirjutas:Aga meie teadustes tundub vana "patent" jätkuvat: kraadi saamine (sellest palk) sõltub avaldatud artiklite arvust

sul on õigus olles liitunud 23 apr 2009 ületad varsti postituste arvuga ka Pagan a :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: KESKUSTELU KÕIKVÕIMALIKEL PÕNEVATEL TEEMADEL

PostitusPostitas EINAR » T Aug 18, 2009 10:21 pm

Läksin alt!!! Krt. ei tuld sellepealegi!
Aga keda ma "mittearusaadavuselt" võiks ületand olla?

Kasutaja avatar
janar
Veteran
Veteran
Postitusi: 323
Liitunud: E Veebr 16, 2009 1:43 pm
Asukoht: võru linn

Re: KESKUSTELU KÕIKVÕIMALIKEL PÕNEVATEL TEEMADEL

PostitusPostitas janar » T Aug 18, 2009 10:22 pm

minu jutus polnud mittearusaadavusest juttugi :finga:

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: KESKUSTELU KÕIKVÕIMALIKEL PÕNEVATEL TEEMADEL

PostitusPostitas EINAR » K Aug 19, 2009 8:39 pm

Ega sinu jutus pidandki olema, ma lihtsalt ise tundsin huvi (muidugi naljaviluks).
Ega siin foorumis tihtipeale päris täpselt aru saagi,mida täpselt ütelda taheti...mõnikord hea tuju, toksad natuke "erilisemalt", teine võib-olla tõsine inimene, mõistab teisiti...eetris maru hea, hääl ja intonatsioon ja rõhutus, kõik kuulda!
Sai nüüd veel törts loba...teistel ammu kõrini vist!

Kui tollel rootsi sõjakotkal seal muuseumis nood "fotole mittejäävad poldid" õnnestub ära kruvida ja kapslialune elektroonika pildile saada, oleks mõistatamist , proovime, ehk saame hakkama? Siis saavad huvilised oma teadmisi katsetada .Niipalju siis veel "militaarsaladustest".

Kasutaja avatar
Eve
Veteran
Veteran
Postitusi: 294
Liitunud: T Dets 30, 2008 2:13 pm
Asukoht: Kirna QTH:KO28RU
Kontakt:

Re: KESKUSTELU KÕIKVÕIMALIKEL PÕNEVATEL TEEMADEL

PostitusPostitas Eve » L Aug 22, 2009 11:40 pm

Kõigile tarkadele füüsikutele:
mina lugesin siin selle teema täiesti algusest lõpuni rahulikult läbi ja ei saanud ühel hetkel enam tõesti aru, sest algus oli arusaadav....aga naiste loogika pole ju loogika või väidate vastupidist....või polnud see jutt loogiline?
teoorias on ju kõik võimalik, kui mõelda sellele, et vahepeal üks võimatu kiirus ületas kellelegi teadaoleva kiiruse väljaarvutatud summa.
lühidalt - matemaatikas on arvud lõpmatud, teoorias on kõik võimalik, ning kosmos on suur ja sinna mahub palju arvusid.....amburi etteantud pilt on praktiliselt võimalik ja võimatu samaaegselt. :!:
Toas: Albrecht 5800, 1/2 antenn, KL 35.
Käes: Cobra MT 975


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist