Soome!

Kõik teemad mis ei sobi teiste teemade alla
rax
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 236
Liitunud: L Aug 16, 2008 11:26 am
QTH: KO29VG
Asukoht: L-virumaa
Kontakt:

Soome!

PostitusPostitas rax » P Sept 13, 2009 3:41 pm

Tere kõigile! Selline suht arulage plaan on mul et minna autoga Soome! Autol peal on President Harry Classic, antenniks on ML145 ja võimuks väike KL35! Prooviks siis sealt kontakti saada!Küsimus oleks siis et mis kanalil ma olema peaks?Ja kuna vahemaa on suht suur siis kas mul ültse on mõtet proovima hakkata?Ja äkki oskab keegi öelda mis on soome ümarlaua kanal?Kui selline asi yltse olemas on.Kaasa võtan veel mingid väiksed Nikkai PMR asjad aga nendega mul arvatavasti seal midagi teha pole!(parem karta kui kahetseda)! Loodan et teema läks õigesse kohta ja kui midagi on valesti siis ärga näkku lööge! :oops:
DANITA 640AM.
ML145
Kutsung rax
Дерьмократия

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Soome!

PostitusPostitas Evo » P Sept 13, 2009 4:21 pm

Kui proovid Soomest Eestiga sidet saada, siis tasuks ikka 23. FM peal hõigata. Vahemaa on küll paraku selline, et kohalikuks sideks kaugevõitu, kaugsideks jälle liialt lähedal. Niinimetatud "surnud tsoon". Ise olen küll siit saanud soomlastega kümmekond sidet pidada, need on toimunud põhiliselt 31. FM peal. Levid on olnud hüppelised, küllaltki hilisõhtustel aegadel, järsult alanud ja sama järsult ka lõppenud. Proovida tasub aga alati, Peetril õnnestus ju Põhja- Norrast väga ilusti Eestiga sidet pidada.

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Soome!

PostitusPostitas Ambur » P Sept 13, 2009 5:28 pm

rax kirjutas:Ja äkki oskab keegi öelda mis on soome ümarlaua kanal? Kui selline asi yltse olemas on.
Kaasa võtan veel mingid väiksed Nikkai PMR asjad aga nendega mul arvatavasti seal midagi teha pole!

Soomes CB lainealas pole ühtset ümarlaua kanalit, need on erinevates linnades / maakondades erinevad. Helsingis ja selle ümbruses kasutatakse peamiselt kanalit 29 FM. Rannaäärsetel aladel ka kanalit 23, kuulates meie lobisemist. Mitmetes paikkades kasutatakse ka rahvusvahelist CB kutsekanalit 31 FM. Rekkajuhid istuvad enamasti autojuhtide kanalil 19 AM. Pead erinevates paikkades lihtsalt kuulama erinevaid kanaleid.
Linnades ringi sõites pead olema ettevaatlik võimuga rääkides, et see politseile silmaette ei jääks, kui lube kontrollivad. Need on seal ametlikult keelatud (nagu meilgi) ja väljamaalastega on politsei selles asjas kurjem (nagu mujalgi maades).

PMR446 jaamad tasub kindlasti kaasa võtta. Nende kasutajaid on seal väga palju igas paigas. Kutsekanaliks põhiliselt kanal 8, aga lobisetakse kõikidel.
Ka PMR repiitereid (papagoisid) on mitmetes kohtades, pead skännima, siis leiad üles.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

rax
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 236
Liitunud: L Aug 16, 2008 11:26 am
QTH: KO29VG
Asukoht: L-virumaa
Kontakt:

Re: Soome!

PostitusPostitas rax » P Sept 13, 2009 7:26 pm

Ambur kirjutas:
rax kirjutas:Ja äkki oskab keegi öelda mis on soome ümarlaua kanal? Kui selline asi yltse olemas on.
Kaasa võtan veel mingid väiksed Nikkai PMR asjad aga nendega mul arvatavasti seal midagi teha pole!

Soomes CB lainealas pole ühtset ümarlaua kanalit, need on erinevates linnades / maakondades erinevad. Helsingis ja selle ümbruses kasutatakse peamiselt kanalit 29 FM. Rannaäärsetel aladel ka kanalit 23, kuulates meie lobisemist. Mitmetes paikkades kasutatakse ka rahvusvahelist CB kutsekanalit 31 FM. Rekkajuhid istuvad enamasti autojuhtide kanalil 19 AM. Pead erinevates paikkades lihtsalt kuulama erinevaid kanaleid.
Linnades ringi sõites pead olema ettevaatlik võimuga rääkides, et see politseile silmaette ei jääks, kui lube kontrollivad. Need on seal ametlikult keelatud (nagu meilgi) ja väljamaalastega on politsei selles asjas kurjem (nagu mujalgi maades).

PMR446 jaamad tasub kindlasti kaasa võtta. Nende kasutajaid on seal väga palju igas paigas. Kutsekanaliks põhiliselt kanal 8, aga lobisetakse kõikidel.
Ka PMR repiitereid (papagoisid) on mitmetes kohtades, pead skännima, siis leiad üles.


Nii et ma peaks teda saama nendelt kanalitel ka levi siis kui ma lähen näiteks Tallinnas Lauluväljakule! Kui sealt kosta pole midagi siis ei kosta ka mina Soomest kukile peale Soome!?!
DANITA 640AM.
ML145
Kutsung rax
Дерьмократия

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Soome!

PostitusPostitas Evo » E Sept 14, 2009 9:20 am

Peegeldunud laine võib kanduda siia- sinna, sest vastavalt levioludele on ka peegeldumisnurgad erinevad. Samal ajal, kui signaalid ei kandu Põhja- Eestisse, võivad nad vabalt peegelduda Eesti lõunapoolsesse otsa jne. Tee igal juhul Soomest proovi ja võimaluse korral teata ka siin foorumil, mis aegadel ning millisel sagedusel hõikad. Tartumaal on õnnestunud mul sidetada Põhja- Soomega (Oulu, Kalajoki, Porttipahta jne). Soome lõunapoolsest osast pole siiani õnnestunud sidet saada.

seriff
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 126
Liitunud: T Apr 14, 2009 10:02 pm
QTH: KO37KX55
Asukoht: põlvamaa põlgaste
Kontakt:

Re: Soome!

PostitusPostitas seriff » E Sept 14, 2009 10:19 am

eile 13.09 hommiku poole oli soomet kuulda.

73!
DX: 304AS Ham: ES6ADB
kutsung: seriff

kalamaja aivar
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 235
Liitunud: T Juun 27, 2006 3:39 pm
QTH: ko29eh
Asukoht: kalamaja

Re: Soome!

PostitusPostitas kalamaja aivar » E Sept 14, 2009 9:14 pm

Ma pole küll mingi eriline sidetaja olnud,kuid minu mäletamise järgi ma ise ei kuulnud ja ei kuulnud ka Tallinnast teisi pinnalainega Soome lõunarannikuga rääkimast,üks põhjustest on,et sealsed kasutavad küll välisantenne,kuid ei kasuta,või väga piiratult kasutavad võime,et vältida raadioalased konflikte naabritega.Siiski need kes kõrgemal elavad ja kel asjalikumad antennid,siiski mõnikord ulatuvad.Mul oli Helsinkis kaasas Cb käsijaam ja paaril korral rääkisin,seal rahvast ikka oli,mõned olid ka Tallinaga rääkinud.See aga kui Lapist kostub on aga teine lugu,siis ju 27 mHz tuletab meelde,et paberite järgi ikka lühilaine.

rax
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 236
Liitunud: L Aug 16, 2008 11:26 am
QTH: KO29VG
Asukoht: L-virumaa
Kontakt:

Re: Soome!

PostitusPostitas rax » E Sept 21, 2009 10:28 pm

Siis nyyd tean et homme läheb paat kell 17.00 ja Soomes peaks olema nii ca 20.00 häält teen siis mingi 20.15 et kui keegi saab ja on võimalik olla kuuldel ja ka vajadusel vastata.Kui saan kellegi kätte annan ka teada (foorumis)!Aga ega siis muud polegi kui huviga oodata esimest nn kaugsidet! :oops: :D
seniks kõigile 73!
DANITA 640AM.
ML145
Kutsung rax
Дерьмократия

Kasutaja avatar
rekkamees Eedu
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 155
Liitunud: P Juun 29, 2008 5:05 pm
QTH: KO28XP
QTH2: Euroopa
Asukoht: KO28XP89FH
Kontakt:

Re: Soome!

PostitusPostitas rekkamees Eedu » R Apr 02, 2010 8:27 pm

Länsisadama kai ääres olid Tallinna saatjad kuulda (RS 4.5).Aasta oli siis 2008 mai. Side oli tihe ja ilma rusikata ei õnnestunud,kuigi proovisin.
kõike kaunist Teile!


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 26 külalist