Liikumisanduriga valgustid

Kõik teemad mis ei sobi teiste teemade alla
Kasutaja avatar
lanto
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 89
Liitunud: T Juun 30, 2009 6:38 pm
QTH: KO18BF
Asukoht: Kotlandi,Saaremaa vald.Lokaator KO18BF
Kontakt:

Liikumisanduriga valgustid

PostitusPostitas lanto » R Dets 11, 2009 12:21 am

Minul on probleem õuepeale paigaldatud liikumisanduriga halogeentorudega valgustitega.Alati,kui lähen CB,PMR ja Ham jaamadega saatele,süttivad kõik lähipiirkonnas olevad valgustid olenemata saatesagedusest ja võimsusest.Piisab juba poolest vatist mõnekümmne meetri kaugusel oleva lambi käivitamiseks.Ma saan aru küll,et vinge distantlüliti süsteemi olen nii endale tasuta saanud,kui selle ekspluatatsioonis hoidmine on päris kulukas-halogeentorude sagedam vahetus+elektrienergia kulu kaheksale 500W valgustile.Hea,et valgel ajal lambid ei sütti-siis on kulu väiksem.Viimasel ajal olen enne saateseansile minekut valgustid välja lülitanud,et suunata energia rohkem antenni kui territooriumi valgustamisse.
Kas keegi on veel samasuguse olukorraga kokku puutunud.Kas üritada liikumisandureid kuidagi maandada-varjestada?
Ei tahaks niigi rikast energiamonopoli lisakroonidega turgutada!
Lugupidamisega Lanto
304CA
ES0LCA

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Liikumisanduriga valgustid

PostitusPostitas Kaljukits » R Dets 11, 2009 8:49 am

Mul on mõlemas QTH-s samuti liikumisanduritega välisvalgustid nii endal kui ka naabritel. Midagi sellist ma ei ole aga täheldanud. Ilmselt taob jaam sisse liikumisandurisse toite kaudu. Pane prooviks oma andurile toitele kondekas peale.

Samas - proovi telegraafis töötada. Kel jaama ei ole saavad pimedal ajal osa Sinu põnevatest QSO-dest ja hakkavad võib olla ka raadioamatöörideks :D.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Ralfwind
Veteran
Veteran
Postitusi: 1297
Liitunud: E Jaan 23, 2006 2:23 pm
QTH: KO38JI38
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Liikumisanduriga valgustid

PostitusPostitas Ralfwind » N Dets 17, 2009 12:59 pm

lanto kirjutas:Minul on probleem õuepeale paigaldatud liikumisanduriga halogeentorudega valgustitega.Alati,kui lähen CB,PMR ja Ham jaamadega saatele,süttivad kõik lähipiirkonnas olevad valgustid olenemata saatesagedusest !

Jah see on hea asi. Mul on naabril ka liikumisandsuriga valgustid mis ei tänaval käies ei lähe käima , ainult tema enda aias käies. Kasutan tema võmsaid aia ja värava valgusteid oma maja esise valgustamiseks kui öösel koju sõidan.
Vajutan 70 cm raadiojaama 5W-ga saatele ja terve tänav on valge, sest neid valgusteid seal jagub. Väga hea asi!
Avastasin juhuslikult ja mulle meeldib see "HYT-distantspult"

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Liikumisanduriga valgustid

PostitusPostitas Evo » N Dets 17, 2009 3:20 pm

Huvitav, mul naabritel kah need valgusallikad üleval, aga pole nad reageerinud ei minu CB- jaamale ega ka HAM- jaamale.

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Liikumisanduriga valgustid

PostitusPostitas officer » N Dets 17, 2009 4:32 pm

...hea oleks,kui peale naabri valgustuse ka nende väravaautomaatika rakenduks :help:
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1087
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: Liikumisanduriga valgustid

PostitusPostitas äpu » R Dets 18, 2009 3:33 pm

Olen kuulnud,et ka Ilmar on sellega hädas.Pakun välja ,et ilmselt osa andureid reageerivad kõrgsageduse peale nagu soojusele.Targemad või tuimemad aga ei tee sellest välja jälgivad ainult liikumist. :idea:
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET

Kasutaja avatar
maxxxx
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 55
Liitunud: E Veebr 05, 2007 9:53 pm
Asukoht: Tallinn KO29KK55 ja L-Virumaa KO29XK56

Re: Liikumisanduriga valgustid

PostitusPostitas maxxxx » R Dets 18, 2009 5:03 pm

Minul on nii, et välimised ei reageeri aga sisemised (majas sees) küll ja mitte kõik vaid osad. :o
Ära esita kunagi küsimust, kui vastusest midagi ei sõltu...


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 34 külalist

cron