Maru imelik vidin...

Kõik teemad mis ei sobi teiste teemade alla
Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Maru imelik vidin...

PostitusPostitas Evo » E Aug 30, 2010 11:54 am

EINAR kirjutas:Plaanis on omale ka aeroplaan soetada, sealt saab, loodan, ka väga vingeid raadiosidesid teha !?

:?: :?: :?:
Seleta lähemalt, kas hakkad tõesti lennukit ostma ?

Kasutaja avatar
398AZP
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 204
Liitunud: K Dets 02, 2009 4:07 pm
QTH: KO39RI04AV
QTH2: KO28TJ40AO
Asukoht: Jõhvi

Re: Maru imelik vidin...

PostitusPostitas 398AZP » E Aug 30, 2010 12:37 pm

No eks kõrgemalt saa ju pikemaid sidesid. :D Ehk saab ka ida pool siis Einarit ka kuulda.
kutsung: Paul
Intek 150 plus, antenn SIRIO ML 145, Cobra MT800
KO39RI04AV

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Maru imelik vidin...

PostitusPostitas EINAR » E Aug 30, 2010 1:30 pm

Evo, pole Sinuga jutuks tulnud jah see teema . :) Ei jõua muid juttegi Sul külas olles ära rääki ...
mu kodupolitseid annavad ajalimiidi ette ja kui seda kõvasti ületame, võib koju jõudes antenne enam üleval mitte olla... :)
Üks minu koostööpartner (tööriistade maaletooja) käib aeroplaaniga lendamas juba niikaua kui mina teda tunnen (16-nes aasta siis juba) ja on mitmel korral mind ka kutsunud. Ettevõtmise asi, nagu Munamäe tornigi minek.
Aga see vidin eriti palju ei maksagi, tuleb kunagi ära tuua jah. Üks sõber põhjamaalt oleks ka siin lendamas käimisest väga huvitatud ja nõus jõu ja nõuga aitama.
Jääb siis ainult loota, et raadioeetris kah ikka tulevikus meid kuulda on ? Kui aga pikemat aega enam pole, hakake aeroplaani rususid otsima ... ! :)

Aga veel on üks mehine hobi : lennuki pealt langevarjuga alla hüppamine ja samal ajal raadioside pidamine.
PMR-iga on käkitegu ... aga 3,67 peal oleks vast jällegi miskit Eesti raadioamatörismi ajaloos esimest korda... :) 1/2 dipooli ülemisse otsa väike langevari, alumisse otsa kivi, ise oled keskel, kuni kukud, on aega muliseda ... kui kaua mulised, ei mulise ehk kunagi enam ... mulle oleks need reeglid vastuvõetavad küll ... :) Proovingi kunagi ära !

Räägin kunagi naljanurgas ka ühe loo kuidas laiale kodumaale ühte vidinat meie töö juurest viimas käisime, kosmoselaev pidi järgmine päev startima aga kiirgusmõõtja graafik kogemata üles võtmata jäänud ...üks insenerimolu viimasel hetkel avastas selle ja nalja sai kui palju ... nii see vene teaduse tegemine käiski ja ise veendusite, millega lõppes ...
Lennuk, mis järgi saadeti, oli nagu peldik, ma küsisin tollelt raudhammastega kapteni-mordalt, kas paremat pole ? Soovitas Breznevile helistada, ehk annab too enda oma ... siis küsis kas lendan ise või kasutan tema teenindust ... no ma olin nõus ise kah. Ma ei uskund silmi, kui juhtraud oligi pihus. Rattad saime maast lõpuks küll lahti, üks kuuse latv jäi kah vist telikusse aga kapteni-morda kõmistas naerda ja ütles, et tal oleks kunagi peaaegu maja katus sinna jäänud ...hull mees oli küll ... :D
...edasi kunagi teinekord ...

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Maru imelik vidin...

PostitusPostitas officer » E Aug 30, 2010 3:52 pm

Huvitav, nende lollide kirjatükkidega hakkab juba harjuma :roll: !
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Maru imelik vidin...

PostitusPostitas Evo » E Aug 30, 2010 3:55 pm

EINAR kirjutas:Aga veel on üks mehine hobi : lennuki pealt langevarjuga alla hüppamine ja samal ajal raadioside pidamine.
PMR-iga on käkitegu ... aga 3,67 peal oleks vast jällegi miskit Eesti raadioamatörismi ajaloos esimest korda... :) 1/2 dipooli ülemisse otsa ... Proovingi kunagi ära !


No kuramus, kui ikka allakargamise pealt sidet proovida, siis teha seda mehiselt:
Alul üleslennu käigus koos piloodiga kõvad viinad, siis Yagi selga, korralik HAM- transiiver koos akudega sülle ja kui kuhugile mahub, siis langevari kah...ja igastahes - pea ees alla ning CQ DX !!! :lol:

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Maru imelik vidin...

PostitusPostitas EINAR » E Aug 30, 2010 4:38 pm

:lol: :lol: ...
Mu sõber oli Mongoolias vene kroonus ja rääkis, mis sääl need "raudhambad" noortega tegid.
Kärutasid helikopteri nii kõrgele taiva alla kui see vähegi läks, siis panid mootori seisma ja hakkasid ise õlut jooma ... kui maa pääle tagasi said, olla nii mõnelgi noorsandil püksas rohkem kui kõhus old ...
Eks umbes nii need Gagarinid omal ajal alla tulidki ... ainult /tissinaa/ valitses pärast seda ...

Aga keda aeroplaaniga lendamine huvitab, võtke ühendust, korraldame asja ära.
PMR-iga saab kindlasti sealt sidet pidada ... muid variante ei oska ise hetkel kommentaarida ...
Põlva lähedal oli see suvi mitu lendajat üleval, ma pidasin auto kinni ja vahtisin kah seda vaatepilti, esimene asi, mis meelde tuli, oligi sidetamise võimalus. :)

Kasutaja avatar
rekkamees Eedu
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 155
Liitunud: P Juun 29, 2008 5:05 pm
QTH: KO28XP
QTH2: Euroopa
Asukoht: KO28XP89FH
Kontakt:

Re: Maru imelik vidin...

PostitusPostitas rekkamees Eedu » L Veebr 05, 2011 9:18 am

Politsei leitud asjade seas selline vidin
resize_image.jpg
resize_image.jpg (2.71 KiB) Vaadatud 2476 korda
Mis see olla võiks?
resize_image.jpg
resize_image.jpg (2.71 KiB) Vaadatud 2476 korda
kõike kaunist Teile!

Kasutaja avatar
mega
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 239
Liitunud: E Mai 07, 2007 12:46 am
QTH: KO38IJ50
Asukoht: Tartu

Re: Maru imelik vidin...

PostitusPostitas mega » E Veebr 07, 2011 12:18 am

arusaamiseks liiga väike pilt.

rekkamees Eedu kirjutas:Politsei leitud asjade seas selline vidin
resize_image.jpg
Mis see olla võiks?
resize_image.jpg
Parimat,
mega : 3Ø4IT


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist

cron