Nostalgia

Kõik teemad mis ei sobi teiste teemade alla
Mihka
Veteran
Veteran
Postitusi: 931
Liitunud: E Apr 18, 2005 11:42 pm
QTH: KO38IH
Asukoht: Tartu maakond, Ülenurme
Kontakt:

Re: Nostalgia

PostitusPostitas Mihka » T Nov 30, 2010 5:13 pm

Ohooo..Evo on ikka teinud palju huvitavaid asju..tegin minagi nii värvusmuusika juhtimise blokke kui eel-ja lõppvõimendeid(esipaneelid said Radiotehnika asjadest tehtud ja ära anodeeritud mustaks ning kuna isa oli graveerija Tartus ülikooli töökojas, lisaks oma põhitööle, siis said ilusad välismaa kirjadega asjad-kahjux on suurem enamus kõik maha myydud ja pole enam alles..midagi kuskil veel on), kassetikaid sai tehtud ja krt neid kõiki asju enam mäletabki..kuid praegu mul suur hobi koguda 80 ndate välismaa kassettdecke..ja neid juba on parasjagu kogunenud...muide Youtubes on ka väike koduvideo selle aasta sügisest, kui pidasin oma sõpradega sünnipäeva, mis läks sujuvalt yle minu kollektsiooni vaatamiseks..seal kyll pole kõike aga ikkagi midagi...panen lingi ka.

http://www.youtube.com/watch?v=vEuUnWRZx7g

Eks ma siis jätkan oma hobiga edasi ja momendil on juba väga vingeid rariteete mul olemas, kuigi hinnad ka maailmas juba väga kõrged!
Yaesu FT-8900R, FT-7800E,Baasantenn triband 6m/2m/70cm V-2000(ES5LCN)

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Nostalgia

PostitusPostitas Ambur » T Nov 30, 2010 7:42 pm

Mihka kirjutas:Eks ma siis jätkan oma hobiga edasi ja momendil on juba väga vingeid rariteete mul olemas, kuigi hinnad ka maailmas juba väga kõrged!

Jah, selliseid asju on alati huvitav vaadata, nii omatehtuid, kui tööstuslike vanu rariteete.
Mul on omal samuti veel alles samasugune "Radiotehnika-101" tuuner, millel nii pikk-, kesk-, lühi-, kui ultralühilaine alad. Ainult ULL on 88-108 MHz lainealas ja piloottoon dekooderiga (Eesti ULL kuulamiseks oli teine tuuner). Pilt on kodulehel.
Siin põhjarannikul tulid kõik Helsingi ULL jaamad tugeva signaaliga ja nendelt sai kunagi lindistatud suurem osa oma kasettide fonoteegist.
Kuna head muusikat lasti põhiliselt öösel, sai tihti istutud üleval kuni hommikuni, aga see-eest oli jälle üks jagu häid lugusid juures. Vahest tegi ka tigedaks, kui saatejuht hakkas mõnele heale palale enne lõppu peale rääkima, millega rikkus kogu loo.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Nostalgia

PostitusPostitas hall kass » K Dets 01, 2010 8:13 am

Uher 400 Report-L lindimakk seal videol peaks olema see, mille mina Mihkale andsin (kui Mihkal neid vahepeal mitu tükki pole kogunenud). Selle maki sain mina igiammu.. teate, kust? Anne ja Paju nurgalt Muusa poest :)
Kolakoguja, nagu ma juba teismeeas olin, ma käisin vahel ka selles poes müügil olevat kraami imetlemas (sinna tekkis ja tekib siiani mõnikord ilusaid vanakooli asju) ja kassette lindistamas (toona, aastat 10 ja enam tagasi sai lasta plaatidelt kassettidele lindistada, 40 eeku kassett pluss kasseti enda hind). Noh, mõned aastad tagasi julgesin seal siis ka küsida, et kas müüja ei tea kusagil sellist kraami vedelevat, millest pole omanikul kahju niisama loobuda.
Selle peale müüja tõstis selle maki leti alt välja ja andis mulle, mainides, et tema ei oska sellega miskit peale hakata, see olla temale sinna samamoodi lihtsalt ära antud.
Algul mõtlesin ta korda teha (nii palju, kui ma vaatasin, ainult 1 veorihm oli läbi) ja hakata kasutama oma muusikategemise jaoks sämplite lindistamiseks, samuti muude lindistamisega seotud katsete jaoks. Aga ajapikku tekkis mulle paremaid aparaate selle jaoks ja kui mu ärganud raadioamatöörikiiks mind Mihkaga kokku viis, tekkiski varsti otsus see pill temale anda.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Nostalgia

PostitusPostitas Evo » K Dets 01, 2010 9:57 am

Mihka kirjutas:isa oli graveerija Tartus ülikooli töökojas

Eestimaa on ikka pisike. Kui ma midagi nüüd sassi ei aja, siis omal ajal sai lastud ühe tuttava kaudu temal paarile aparaadile esipaneelidele kirjad graveerida. :)

Mihka
Veteran
Veteran
Postitusi: 931
Liitunud: E Apr 18, 2005 11:42 pm
QTH: KO38IH
Asukoht: Tartu maakond, Ülenurme
Kontakt:

Re: Nostalgia

PostitusPostitas Mihka » K Dets 01, 2010 1:19 pm

No seal oli ka teine mees graveerija aga jah..ka tema tegi palju seda graveerimistööd...ja kunagi videoajastu algul oli 90% tema tehtud vahetuspoolid videokassetide sisse(neile keriti peale Ülikooli arvutuskeskuse BASF lint, mis sobis videole hästi, kuid oli pisut abrassiivsem kui tava..videokassetilint..nii vähemalt räägiti ja öeldi et kulus ka videopäid nagu leiba:) ) Igal juhul tänud Hallile Kassile selle eksponaadi eest ja kui kunagi teen suurema presenteerimise, siis seal juures on ka asjade saamislugu, keegi ei jää oma aust ilma:)
Yaesu FT-8900R, FT-7800E,Baasantenn triband 6m/2m/70cm V-2000(ES5LCN)

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5366
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Nostalgia

PostitusPostitas Kaljukits » K Dets 01, 2010 7:31 pm

Õngitsesin ka omatehtud viimase madalsagedusvõimendi välja. Kunagi (vist 1986. a.) ilmus vene ajakirjas "Radio" üks huvitav lõppastme skeem, mille kirjelduses väideti, et selle helikvaliteet on erinevate tööstuslike kõrgklassi võimenditest eksperthinnangutel palju parem. Skeem oli ka äärmiselt lihtne ja mul mõlkus kogu aeg mõttes see järgi proovida. Võttis aga palju aastaid enne, kui selle 1995. a. teostasin. Paar pildikest ka.
Hilisem aeg kulus peamiselt mikroprotsessoritega mängimisele. Omatehtud nö. arvuteid on mul järgi 3-4 erinevat. Kahjuks on nende väljakaevamine üpris suur töö, kuid võtan selle varsti ette.
Manused
MSV1.jpg
MSV1.jpg (99.32 KiB) Vaadatud 7077 korda
MSV2.jpg
MSV2.jpg (140.3 KiB) Vaadatud 7077 korda
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Nostalgia

PostitusPostitas Evo » N Dets 02, 2010 10:38 am

Jah, mõnus on selliseid oma kätega tehtud asju vaadata. Soe ja tuttav tunne tuleb südamesse. Olid ju sellised ajad, kus poeletilt võis ainult praaki saada, kes soovis omale veidigi korralikumat seadet, see pidi selle ise tegema. Kasu oli sellest aga küll, tuli teadmisi omandada ja ka mitmeid tööriistu käsitsema õppida.

Mihka
Veteran
Veteran
Postitusi: 931
Liitunud: E Apr 18, 2005 11:42 pm
QTH: KO38IH
Asukoht: Tartu maakond, Ülenurme
Kontakt:

Re: Nostalgia

PostitusPostitas Mihka » N Dets 02, 2010 11:50 am

Kajux on tänapäevne põlvkond sellest nii eemaldunud, et isegi kui soovitad midagi...siis öeldakse, et mõttetu--ei saa nii ilusat jne ja põhiline- ei viitsi!!!...kulub palju aega jne....
Yaesu FT-8900R, FT-7800E,Baasantenn triband 6m/2m/70cm V-2000(ES5LCN)

Kasutaja avatar
karla
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 114
Liitunud: K Sept 09, 2009 8:37 pm
QTH: KO39EG69CN
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

Re: Nostalgia

PostitusPostitas karla » N Dets 02, 2010 12:18 pm

Näen tööl olles seda tänapäevast põlvkonda iga päev, tundub et käeline tegevus on neile tõsiselt vastunäidustatud ja hoia jumal füüsikatunni eest, siniseid LED tulukesi tahetakse igale poole toppida aga et oomi seadust teaks ja oskaks ledile sobiva takisti väärtuse välja arvutada no seda ei ole. Detaile ja muud modru ostab ikka keskealine härrasmees ja kohe tihti nig palju ostab. Samas... on ka meeldivaid erandeid, tean 18 aastast noormeest kes käib meie juures vähemalt paar korda nädalas, lisaks tellib juppe internetipoe kaudu, olen paari tema ehitatud lampidel kidravõimu näinud, ausaltöeldes kukkus suu lahti, nii välimuselt, montaazilt kui helikvalieedilt ei jää mitte kuidagi Marshalli tükkidele alla. See noorhärra on ühe siinse foorumikaaslase poeg, kõik tuleb geenidest. :D
Kutsung: Karla 3Ø4JV ES4JAVE

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Nostalgia

PostitusPostitas officer » N Dets 02, 2010 2:08 pm

Ka mina julgen kiita selle koha pealt siinseid (olles ise absoluutselt käelisetegevuse kohalt saamatu) noori härrasmehi, kelle "toodangut olen näinud: bob, mart63,....
(sry, et postitasin siia, kuna siin see rohkem kontekstis teemaga, kuna selle foorumi kiitmise teema....no teate isegi :D )
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
oh2jin
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 185
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:07 am
QTH: KP22IG
Asukoht: Keuruu, Finland

Re: Nostalgia

PostitusPostitas oh2jin » P Veebr 27, 2011 9:56 pm

Saksakeelne (SWR Fernsehen) dokumentaalfilm Grimetoni saatejaamast Rootsimaal

http://swrmediathek.de/player.htm?show= ... 26b975f2e6
Lugupidamisega, 73 ES GD DX
RAFAEL / 56P77 / OH2JIN

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Nostalgia

PostitusPostitas Ambur » P Veebr 27, 2011 11:49 pm

grindstone kirjutas:Saksakeelne (SWR Fernsehen) dokumentaalfilm Grimetoni saatejaamast Rootsimaal
http://swrmediathek.de/player.htm?show= ... 26b975f2e6

Vahva! :thumbright:
Huvitav, kas ka Eesti esimestest raadiojaamadest kusagil arhiivides filmikaadreid on alles jäänud? Vähemalt uuematest, Türi ja Laitse saatjatest.
Oleks päris huvitav kõik need säilinud filmilõigud samuti üheks Eesti raadio ajalugu tutvustavaks filmiks kokku koguda.
Kuna Türi saatejaam hävines sõjas ja pealesõjaaegne Laitse saatejaam lihtsalt laastati (kuigi oleks võinud muuseumina säilida ja raha teenida), saaksid noored raadiohuvilised vähemalt filmidelt vaadata, kuidas selleaegsed saatejaamad, nende aparatuur ja antennid välja nägid ning kuidas need töötasid.
Ikkagi meie ajalugu.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

smr
Veteran
Veteran
Postitusi: 325
Liitunud: T Okt 04, 2005 5:53 pm
QTH: KO29JK

Re: Nostalgia

PostitusPostitas smr » E Veebr 28, 2011 8:10 am

Ambur kirjutas:Kuna Türi saatejaam hävines sõjas ja pealesõjaaegne Laitse saatejaam lihtsalt laastati (kuigi oleks võinud muuseumina säilida ja raha teenida)

Kas sa tõesti arvad, et mingi raadiomuuseum võiks omadega plussi jõudua? Ma pakun, et saadava piletirahaga poleks isegi maamaksu saanud ära maksta.

Mitte, et mulle ei meeldiks raadiomuuseum, kuid rahateenimist eesmärgina tuua on minu arust täiesti vale.
rääkimine hõbe, kuulamine kuld

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Nostalgia

PostitusPostitas EINAR » E Veebr 28, 2011 10:35 am

Selliste muuseumite tarbeks oleks võimalik kasutada ka Euroliidu poolt saadavaid toetusi, mis võivad ulatuda päris märkimisväärsete summadeni. Selleks on vaja asjaajamist ja korralikku projekti. Selliseid toetusi on paljud ka saanud. Tegin ka ise sellised õppekursused läbi ja kavatsen ka oma raadiomuuseumile vastavad taotlused teha.
Pileti rahadest saab lihtsalt abi, kui päevas vähemalt 2...3 ekskursioonigi käib oma kümmnekonna inimesegagi - tuleb kah oma paarsada EUR-i päevas kokku ... midagi abiks ikka on ...aga selge see, et sellised ettevõtmised vajavad rahalisi lisatoetusi. Asi aga igati seda väärt!

smr
Veteran
Veteran
Postitusi: 325
Liitunud: T Okt 04, 2005 5:53 pm
QTH: KO29JK

Re: Nostalgia

PostitusPostitas smr » E Veebr 28, 2011 10:43 am

Haapsalu on side muuseum. Palju teist seal käinud on? Sattusin sinna üks suvi ning härrasmees muuseumipidaja oli külastajatest äärmiselt üllatunud ning tegi väga personaalse tutvustuse.

EL toetused on vist pigem asja alustamiseks / püsti panemiseks. Ning 10-20 külastajat saad sa pigem nädalas, kui päevas :(

Pessimistlik Taavi
rääkimine hõbe, kuulamine kuld


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 3 külalist