Digiboksi ostmine

Kõik teemad mis ei sobi teiste teemade alla
Tarmo Tanilsoo
Veteran
Veteran
Postitusi: 256
Liitunud: T Juun 26, 2007 2:45 pm
QTH: KO38FD48
Asukoht: Laguja, Tartumaa
Kontakt:

Re: Digiboksi ostmine

PostitusPostitas Tarmo Tanilsoo » R Jaan 13, 2012 7:52 pm

sombi kirjutas:Kes veel ei tea, siis umbes paari kuu pärast pidid Kanal2 ja TV3 tasuliseks minema, seega jäävad vabaks ehk FTA-boxiga nähtavaks ainult ETV, ETV2 ja TTV.

Palun anna allikas, mina kuulen sellisest jutust esimest korda. Seni on aeg-ajalt ridade vahelt räägitud, aga tegudeni pole jõutud.
Parimate soovidega,

Tarmo Tanilsoo
ES5NHC / 304WX

Kasutaja avatar
sombi
Veteran
Veteran
Postitusi: 1096
Liitunud: K Nov 29, 2006 2:28 am
QTH: KO19SA21NG
QTH2: KO19SA04OM
Asukoht: Noarootsi (Pürksi)
Kontakt:

Re: Digiboksi ostmine

PostitusPostitas sombi » L Jaan 14, 2012 10:35 am

Kahjuks täpset allikat ei saa anda, aga ühele tuttavale oli mingi ümbrik tulnud taolise teatega. Kahjuks ei mäleta, milline tuttav sellest rääkis, sest sel ajal käis päris palju rahvast külas vahelduva eduga, aga meelde jäi, et kuupäev pidavat olema 15.märts. Samas see tuttav ei tea näiteks internetist midagi, seega netist ta ei saanud selle kohta vihjeid. Võib-olla oli tegemist mingi järjekordse reklaamikampaaniaga, et "Liitu meiega, sest..." ja muu blaa-blaa. Täpsemalt ei uurinud ka, sest endal oli tegemist ja kanalite tasuliseks muutumisest on viimasel paaril kuul eriti usinalt jahutud. See on selge, et Kanal2 ja TV3 tasuliseks lähevad, sest miks nad peaksid käputäie vaatajate pärast hunnikust rahast ilma jääma? Teatavasti maksavad FTA kanalid edastuse eest Levirale päris kopsaka summa.
53907675, 57439192
ES3RLA
160m, 80m, 10m, 2m, 70cm, PMR, CB

Tarmo Tanilsoo
Veteran
Veteran
Postitusi: 256
Liitunud: T Juun 26, 2007 2:45 pm
QTH: KO38FD48
Asukoht: Laguja, Tartumaa
Kontakt:

Re: Digiboksi ostmine

PostitusPostitas Tarmo Tanilsoo » L Jaan 14, 2012 10:38 am

Pidi olema mingi kampaania vms... Sest kultuuriministeeriumi dokumendiregistris ei ole kanalite kavatsusest ühtki jälge... ning kuna sellise tegevusega kaasneb tegevusloa vahetus, siis peaks see seal välja paistma. Aga seni ei ole ma seal midagi märganud. Seega ma ei võtaks väidet veel tõsiselt.
Parimate soovidega,



Tarmo Tanilsoo

ES5NHC / 304WX

Kasutaja avatar
sombi
Veteran
Veteran
Postitusi: 1096
Liitunud: K Nov 29, 2006 2:28 am
QTH: KO19SA21NG
QTH2: KO19SA04OM
Asukoht: Noarootsi (Pürksi)
Kontakt:

Re: Digiboksi ostmine

PostitusPostitas sombi » L Jaan 14, 2012 11:54 am

Pean vist selle tuttava üles leidma ja uurima, mis talle saadeti, aga see võtab aega.
53907675, 57439192
ES3RLA
160m, 80m, 10m, 2m, 70cm, PMR, CB

Kasutaja avatar
karla
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 114
Liitunud: K Sept 09, 2009 8:37 pm
QTH: KO39EG69CN
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

Re: Digiboksi ostmine

PostitusPostitas karla » P Jaan 15, 2012 11:44 am

Tarmo Tanilsoo kirjutas:
sombi kirjutas:Kes veel ei tea, siis umbes paari kuu pärast pidid Kanal2 ja TV3 tasuliseks minema, seega jäävad vabaks ehk FTA-boxiga nähtavaks ainult ETV, ETV2 ja TTV.

Palun anna allikas, mina kuulen sellisest jutust esimest korda. Seni on aeg-ajalt ridade vahelt räägitud, aga tegudeni pole jõutud.

Viasat keelitas hiljaaegu selliste kirjakestega klente endale lisatvastuvõtjat ja kaarti võtma. Olen ise ühte sellist kirja näinud, tundub et mingi agar müügimees tembutab...
Kutsung: Karla 3Ø4JV ES4JAVE

Kasutaja avatar
Xpike
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Juul 27, 2010 10:34 pm
QTH: KO28YY
Asukoht: Viljandi-Pärnu

Re: Digiboksi ostmine

PostitusPostitas Xpike » P Jaan 15, 2012 8:37 pm

Natuke selle tasuliseks minemise kohta: http://www.ohtuleht.ee/457189
See et kuulujutud nüüd sedapidi räägivad, on ka osaliselt selle sama teema süü ja sombi kohe tsiteeritakse guugli poolt maha. "kanal2 ja tv3 tasulised" otsingu peale leiab selle samuse teema milles me praegu kirjutame. http://www.google.ee/search?aq=f&source ... +tasulised Vähemalt minu postituse postitamise hetkel on see nii.
Maailm, milles õppisid eksisteerima jääb igaveseks minevikku.

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Digiboksi ostmine

PostitusPostitas Evo » E Jaan 16, 2012 10:36 am

Kui nüüd päris aus olla, siis ega nende kanalite vabalevist kadumine nii väga kurvaks ei muudagi. Niigi vaatan neid üliharva, need viieminutilised saatelõigud, mida edastatakse pideva reklaami sekka, ei suuda mitte kuidagi köita.

Kasutaja avatar
sombi
Veteran
Veteran
Postitusi: 1096
Liitunud: K Nov 29, 2006 2:28 am
QTH: KO19SA21NG
QTH2: KO19SA04OM
Asukoht: Noarootsi (Pürksi)
Kontakt:

Re: Digiboksi ostmine

PostitusPostitas sombi » E Jaan 16, 2012 10:54 am

Kuugel leiab selle teema tõesti üles, aga see selleks. Xpike antud link on ligi kuu aega vana, aga kuu jooksul võib palju muutuda. Artiklis kirjutatakse, et
"Aga vabalt kanalilt äraminekut ei ole kumbki meist isegi planeerinud," rahustab Leito antenniga maainimesi.

Imelik ka kui konkurendid hakkaks ennast üle trumpama, et kumb kiiremini tasuliseks läheb. Loogiline, et isegi tasulise levi otsuse korral ei avaldaks kumbki seda viimase hetkeni. Mõlemad ootavad konkurendi käike. Kanal11-e ja TV6-ga olid veidi teised lood. Need on põhikanalite "tütar"kanalid, mis näitasid suurelt jaolt põhikanalite kordussaateid ja neil oli tasuliseks minemise hetkel vaatajaskond väga väike, seega rahaline kokkuhoid märgatav. Põhikanalid ju jäid alles.
Kanal2 ja TV3 näitavad teatavasti päevasel ajal kohutaval hulgal seepe, mida töötud ja maainimesed vaatavad. Eks see ole üks põhjustest, miks kumbki ei taha enne teist tasuliseks minna, sest kaotaks vaatajaid konkurendi kasuks. Ja kahtlane, kas hiljem neid vaatajaid tagasi saaks, kui konkurent on ka tasuliseks läinud.
Üks näide, kuigi veidi ülepakutud arusaadavuse mõttes. Kui suur kaotus on televaatajale, kui kümnest tasuta kanalist kaks tasuliseks lähevad? Aga viiest kaks?

Jutt sai segane, aga ehk on arusaadav.
53907675, 57439192
ES3RLA
160m, 80m, 10m, 2m, 70cm, PMR, CB

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Digiboksi ostmine

PostitusPostitas Kaljukits » E Jaan 16, 2012 7:11 pm

Vabandan juba ette, kui ei ole kõiki asjalikke postitusi jõudnud läbi lugeda. Aga ka mulle pakuks huvi mingi pulgale või välisele kõvakettale salvestav isend. Mul küll üks selline juba on, mingi leedukas, kuid selle salvestamiskestvust ei saa veel kahjuks VHS-ga võrrelda. Nimelt FAT-32 lubab faili pikkuseks max 4GB ja seda jääb kvaliteetsema striimi puhul selgelt väheks, et mingi täispikk mängufilm (koos reklaamidega veel) "linti" võtta. Olen kuulnud kuskilt, et mõned boxid oskavad tekitada peale 4G piirangu lõppu uue faili ja jätkata salvestamist siis Teradeni välja jne. Aga ons keegi neid ise nännu?
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
karla
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 114
Liitunud: K Sept 09, 2009 8:37 pm
QTH: KO39EG69CN
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

Re: Digiboksi ostmine

PostitusPostitas karla » E Jaan 16, 2012 10:05 pm

Kaljukits, sellist tempu oskavad teha kõik linuxil toimetavad aparaadid. DVB-T vastuvõtjaid on linuxil vähe, selle eest combosid mis DVB-T/DVB-S tüüneriga varustet on piisavalt. Näiteks Dreambox 800HDSE, sativastuvõtja, aga tarvitseb vaid USB pessa torgata digipuk ning ongi juba combo. Kettaid saad kasutada milliseid iganes, salvestuskestus samuti piiramatu. Linuxipõhistel aparaatidel on selline omadus et kasutaja määrab faili maksimumsuuruse, sellest pikemad salvestised jaotab aparaat ise mitmesse faili.
Kutsung: Karla 3Ø4JV ES4JAVE

Kasutaja avatar
Eve
Veteran
Veteran
Postitusi: 294
Liitunud: T Dets 30, 2008 2:13 pm
Asukoht: Kirna QTH:KO28RU
Kontakt:

Re: Digiboksi ostmine

PostitusPostitas Eve » N Jaan 19, 2012 11:51 am

Nonii, minu jaosk läks tehnilise koha pealt teie jutt segaseks.

Nu meil soov ainult eesti kanalid, sest lastel pea sassis , kui mõni ...KIDS kanal jälle ette lööb ja nad lolliks teeb. Sellepärast ei soovigi rohkem neid, mitte niivõrd raha pärast. Aga digiboxil oleka jah piiratud eelarve. Üldisest saan ma aru: vaja on antenni ja karpi. Kõikse lihtsamaid.
Toas: Albrecht 5800, 1/2 antenn, KL 35.
Käes: Cobra MT 975

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Digiboksi ostmine

PostitusPostitas officer » N Jaan 19, 2012 2:40 pm

Palun mine Tallinnas, Koskla tn. asuvasse Merge LL kauplusesse ja soorita ost!
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
es3jm
Veteran
Veteran
Postitusi: 324
Liitunud: K Okt 28, 2009 8:15 pm
QTH: KO28JS86IR
QTH2: KO38II
Asukoht: Järvakandi , Tartu
Kontakt:

Re: Digiboksi ostmine

PostitusPostitas es3jm » N Jaan 19, 2012 2:46 pm

Selline saitis väga palju erinevad mudelid http://www.lobster.ee/sat/index.php?bm= ... arentID=20 .
CB: Yaesu FT-818ND
PMR : Baofeng UV-5R
PMR ja CB : Georgi
PMR ja CB DX : 304JM

Kasutaja avatar
karla
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 114
Liitunud: K Sept 09, 2009 8:37 pm
QTH: KO39EG69CN
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

Re: Digiboksi ostmine

PostitusPostitas karla » N Jaan 19, 2012 4:06 pm

Boksi ostad selle http://www.lobster.ee/sat/index.php?bm= ... nodeID=290 ja antenni ostad selle http://www.lobster.ee/sat/index.php?bm= ... nodeID=300 jupi kaablit ja otsikud leiad ise. Selle komplektiga näed kõiki vabakanaleid ja kui tuleb isu tasuliste järgi siis selle tarvis olemas ka kaardilugeja. Salvestamiseks sobibiga suvaline mälupulk millel vähemalt 2 giga mahtu või väiksema voolutarbega väline ketas.
Kutsung: Karla 3Ø4JV ES4JAVE

Kasutaja avatar
sombi
Veteran
Veteran
Postitusi: 1096
Liitunud: K Nov 29, 2006 2:28 am
QTH: KO19SA21NG
QTH2: KO19SA04OM
Asukoht: Noarootsi (Pürksi)
Kontakt:

Re: Digiboksi ostmine

PostitusPostitas sombi » N Jaan 19, 2012 6:38 pm

Karla, Eve ju mainis, et võimalikult odavat tahab ja vilesid pole vaja, seega kaardilugeja pole vast vajalik ja kaks korda odavam see juust (muidu on okei, aga põrutamist ei salli autos kasutamisel) ning seegi suudab salvestada ja pisike on ta ka http://www.merge.ee/index.php?option=co ... 53&lang=et
Officer, su soovitus on hea, sest olen minagi sealt omale digiboxi muretsenud ja kui oli vaja seda tuunida (soft ja mõned kondid vahetada), oli teenindus lausa suurepärane - Laupäeval viisin kohale ja teisipäeval helistati, et on valmis. Kuna kättesaamise paber oli minu käes ja ma tallinnasse ei plaaninud liikuda, leppisime kokku, et paberit polegi vaja, peaasi, et keegi selle boxi mulle ära tooks. Neljapäeval oli box mul kodus. Vot nii meeldiv teenindamine :)
Võrdluseks Eesti Postil (neilt ostes) läheb aega vähemalt kuu ja siis antakse uus box vastu ja maksad peale ka, sest hinnad on vahepeal tõusnud ja seda garantiiajal!!!
53907675, 57439192
ES3RLA
160m, 80m, 10m, 2m, 70cm, PMR, CB


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist