2m pärnus ja viljandimaal kuulata

Kõik teemad mis ei sobi teiste teemade alla
Kasutaja avatar
Xpike
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Juul 27, 2010 10:34 pm
QTH: KO28YY
Asukoht: Viljandi-Pärnu

2m pärnus ja viljandimaal kuulata

PostitusPostitas Xpike » T Mär 06, 2012 12:02 am

Olen nüüd pooletist päeva kuulanud 145.5 ja saanud natuke morset ja vahel morsega samaaegselt mingit arusaamatut juttu. Hetkel olen pärnus ja soovin teada, et kas keegi miskeid ameteid ka teab, kuspeal kasvõi raporteid kuulata on? Mõned turvad või riigiametid. Aparaadiks on puxing 777. Siis 130 kuni 170 vist. Kui midagi viljandimaal kuulamise jaoks ka on, siis tahaks ka teada. Lisaks kõigele, võiks kõik tore info selle puxing 777 kohta ka selgeks saada. Kas on võimalik rohkem sagedusi või võimsamaid saatmisi, ning kes selle suudaks millega ära teha? Ja üldised hinnangud jaama kohta võiks ka tulla.
Maailm, milles õppisid eksisteerima jääb igaveseks minevikku.

Kasutaja avatar
iBand
Veteran
Veteran
Postitusi: 264
Liitunud: L Nov 13, 2010 3:04 pm
QTH: KO28GJ11
Asukoht: Pärnu,Pärnumaa
Kontakt:

Re: 2m pärnus ja viljandimaal kuulata

PostitusPostitas iBand » T Mär 06, 2012 1:03 pm

Xpike kirjutas:Olen nüüd pooletist päeva kuulanud 145.5 ja saanud natuke morset ja vahel morsega samaaegselt mingit arusaamatut juttu. Hetkel olen pärnus ja soovin teada, et kas keegi miskeid ameteid ka teab, kuspeal kasvõi raporteid kuulata on? Mõned turvad või riigiametid. Aparaadiks on puxing 777. Siis 130 kuni 170 vist. Kui midagi viljandimaal kuulamise jaoks ka on, siis tahaks ka teada. Lisaks kõigele, võiks kõik tore info selle puxing 777 kohta ka selgeks saada. Kas on võimalik rohkem sagedusi või võimsamaid saatmisi, ning kes selle suudaks millega ära teha? Ja üldised hinnangud jaama kohta võiks ka tulla.

tere. Pärnus on taksod ja Stividor ehk sadamatöölised sagedusel 156.500MHz,hea antenniga kuuleb päris ilusti.Neil seal 5W käsikabulad.Taksodest on E Takso,146.700MHz,väga hästi dispetserit kuulda,asub Kuninga tänaval.Pärnu Takso,seal repiiter kasutusel Ülejõel aga antenn madalal ja sagedusel 164.350MHz. Kodus täiendan,vist oli Bristol Takso ka. Ja on veel 2m repiiter. RX 145.750 ja TX 145.150. Piiksuga avab niiet hõika julgelt kui amatöör oled. Muidu võid kuulata 145.750MHz.
Meresagedusi võid ka kuulata aga seal juttu vähe. Neid leiad google otsingust.
Rohkem midagi polegi.
Tervitades,Andrin
ES8BAR,304CW
Pilt
E Pluribus Unum

Kasutaja avatar
Xpike
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Juul 27, 2010 10:34 pm
QTH: KO28YY
Asukoht: Viljandi-Pärnu

Re: 2m pärnus ja viljandimaal kuulata

PostitusPostitas Xpike » T Mär 06, 2012 7:00 pm

Tänud! Selle 146.700 peal sain kohe juttu. Raadioamatöör ma pole. Aga kui saad, siis võiksid näiteks 145.150 rääkida midagi kell 18:30 või 19:00 siis saaksin kohe teada, kuidas faasmodulatsioon signaali vastuvõtt FM seadmega toimib. Panin aparaadi skännima 6 kanalit.
Maailm, milles õppisid eksisteerima jääb igaveseks minevikku.

vabahärra
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 101
Liitunud: R Dets 10, 2010 1:14 pm
QTH: KO29KK
QTH2: KO29DI

Re: 2m pärnus ja viljandimaal kuulata

PostitusPostitas vabahärra » T Mär 06, 2012 9:01 pm

Tere!
Ega sellel faasmodulatsioonil ja sagedusmodulatsioonil sisuliselt vastuvõtul vahet pole.Vahe on saate poole peal signaali tekitamises,kuid see ei mõjuta vastuvõttu.

Lugupidamisega
vabahärra.

smr
Veteran
Veteran
Postitusi: 325
Liitunud: T Okt 04, 2005 5:53 pm
QTH: KO29JK

Re: 2m pärnus ja viljandimaal kuulata

PostitusPostitas smr » K Mär 14, 2012 11:02 pm

Kohe nii avalikult tegelete teabe hõivamisega :)
rääkimine hõbe, kuulamine kuld

Kasutaja avatar
iBand
Veteran
Veteran
Postitusi: 264
Liitunud: L Nov 13, 2010 3:04 pm
QTH: KO28GJ11
Asukoht: Pärnu,Pärnumaa
Kontakt:

Re: 2m pärnus ja viljandimaal kuulata

PostitusPostitas iBand » R Mär 16, 2012 5:27 pm

smr kirjutas:Kohe nii avalikult tegelete teabe hõivamisega :)

Aga muidugi. :D Eks suurem osa sagedusi netis üleval ka http://mtr.mkm.ee/ sellisel lehel.
Tervitades,Andrin
ES8BAR,304CW
Pilt
E Pluribus Unum

Kasutaja avatar
Xpike
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Juul 27, 2010 10:34 pm
QTH: KO28YY
Asukoht: Viljandi-Pärnu

Re: 2m pärnus ja viljandimaal kuulata

PostitusPostitas Xpike » L Mär 17, 2012 6:50 pm

iBand kirjutas:
smr kirjutas:Kohe nii avalikult tegelete teabe hõivamisega :)

Aga muidugi. :D Eks suurem osa sagedusi netis üleval ka http://mtr.mkm.ee/ sellisel lehel.

Teabe kogumine on täitsa õige tegevus nii seaduslikult, kui ka personaalselt. Kes palju teab, see kaua elab ;) Peaasi, et teised ei tea, et sa midagi tead.
Niipalju kui ma seadustest aru saan, siis võib kõiki sagedusi kuulata ja isegi dekrüptida, sama ka programmidega. Kõiki programme võib kräkkida, häkkida. Seaduses on selle saadud teabe jagamise kohta küll kirjas, et ei tohi kasutada seda ühelgi otstarbel, peale eneseharimise, ega jagada teistega. Sama ka programmidega.


Aga, see mtr.mkm.ee on nõme otsida. Saab ikka leida, aga kergem on ju küsida teiste käest.
Maailm, milles õppisid eksisteerima jääb igaveseks minevikku.

Kasutaja avatar
postikana
Veteran
Veteran
Postitusi: 829
Liitunud: E Apr 05, 2010 7:23 pm
QTH: ko29ne

Re: 2m pärnus ja viljandimaal kuulata

PostitusPostitas postikana » L Mär 17, 2012 6:55 pm

Viimati Lennundusameti kiri oli väheke vahvama sisuga.

Kasutaja avatar
Xpike
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Juul 27, 2010 10:34 pm
QTH: KO28YY
Asukoht: Viljandi-Pärnu

Re: 2m pärnus ja viljandimaal kuulata

PostitusPostitas Xpike » L Mär 17, 2012 7:07 pm

postikana kirjutas:Viimati Lennundusameti kiri oli väheke vahvama sisuga.

Viita või tsiteeri.

Käisin kah seal mtr.mkm.ee peal sirvimas ja avastasin, et kõike muud saab sirvida ja kõik aga G4S näiteks ei saa ilma mingisuguse kasutajanimeta.
Maailm, milles õppisid eksisteerima jääb igaveseks minevikku.

janno
Veteran
Veteran
Postitusi: 759
Liitunud: N Dets 20, 2007 12:59 pm
QTH: KO37MU
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: 2m pärnus ja viljandimaal kuulata

PostitusPostitas janno » L Mär 17, 2012 8:35 pm

Oli jah hea vastus, ma kopisin omalegi selle http://wiki.wifi.ee/index.php/Raadiosk% ... nnuametile

postikana kirjutas:Viimati Lennundusameti kiri oli väheke vahvama sisuga.
CB-CH23FM/PMR446-CH6,00/2m-145,500/70cm-433,500/80m-3,670 - http://wiki.kuus.eu

Kasutaja avatar
Xpike
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Juul 27, 2010 10:34 pm
QTH: KO28YY
Asukoht: Viljandi-Pärnu

Re: 2m pärnus ja viljandimaal kuulata

PostitusPostitas Xpike » L Mär 17, 2012 10:50 pm

janno kirjutas:Oli jah hea vastus, ma kopisin omalegi selle http://wiki.wifi.ee/index.php/Raadiosk% ... nnuametile

postikana kirjutas:Viimati Lennundusameti kiri oli väheke vahvama sisuga.


Tänud.. ennem olin nagu osast jutust eemal:
"Elektroonilise side seaduse § 2 p 56 kohaselt teabe hõivamine on
raadiosageduste kasutaja kohta ja raadiosageduste kasutaja poolt edastatava teabe kohta
informatsiooni hankimine." see on tsitaat vastusest. Nii ta kirjas ongi. Et edastatavat infot võid kuulata, aga sellega midagi teha (sh. kasutaja kohta informatsiooni hankimine ja kasutaja poolt edastatava teabe kohta informatsiooni hankimine) on keelatud. Aga teabe enda kohta keeldu pole :)
Näide:
Raadiosides kuuldud nime järgi isiku kindlaks tegemine: Keelatud
Isikunime kuulamine: Mitte keelatud (Lubatud)

Näide2:
Raadiosides kuuldud marsruudi kohta info hankimine: Keelatud
Raadiosides kuuldud marsruudi kuulamine: Mitte keelatud (Lubatud)

Seaduses tuleb tähti närida ja kõik kes soovivad mingit pointi läbi ajada, tuleb esitada seadus nii, nagu ta tema jaoks soodus on. Paraku käesoleva seaduse Elektroonilise side seadus §2 punkt 56 (teabe hõivamine on raadiosageduste kasutaja kohta ja raadiosageduste kasutaja poolt edastatava teabe kohta informatsiooni hankimine;), sõnastus minu nägemuses tähendab pigem raadioside kuulamise luba, kui keeldu.
Maailm, milles õppisid eksisteerima jääb igaveseks minevikku.

smr
Veteran
Veteran
Postitusi: 325
Liitunud: T Okt 04, 2005 5:53 pm
QTH: KO29JK

Re: 2m pärnus ja viljandimaal kuulata

PostitusPostitas smr » L Mär 17, 2012 11:02 pm

Aega ajalt kerkib jälle kuskil foorumis mõni, kes teab kõike
rääkimine hõbe, kuulamine kuld

Kasutaja avatar
Xpike
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Juul 27, 2010 10:34 pm
QTH: KO28YY
Asukoht: Viljandi-Pärnu

Re: 2m pärnus ja viljandimaal kuulata

PostitusPostitas Xpike » L Mär 17, 2012 11:14 pm

smr kirjutas:Aega ajalt kerkib jälle kuskil foorumis mõni, kes teab kõike


Ei arva end kõiketeadjaks kohe kindlasti mitte, kuid lambana kotti pähe tõmmata lasta ja siis kuulata juttu, et see on õige kõik see on õige kõik, ma arvan, et ma ei pea. Kontrollin kindlasti asjad üle ja seadus ei ole mitte ainult valitsuse ja suurfirmade jaoks, et meid keti otsas hoida, vaid see on kõigile, et üle piiri ei mindaks ja kindlasti on ka mõttetuid seadusi ja iganenud seadusi. Muidugi on lubatud sinul käituda nii, nagu kõik mis on tehtud sulle halba ja mis on keelatud, on sinu jaoks hea ja sa tunned end hästi kui keegi on sulle kärbseid pähe ajades sinust võitu saanud.
Maailm, milles õppisid eksisteerima jääb igaveseks minevikku.

Kasutaja avatar
iBand
Veteran
Veteran
Postitusi: 264
Liitunud: L Nov 13, 2010 3:04 pm
QTH: KO28GJ11
Asukoht: Pärnu,Pärnumaa
Kontakt:

Re: 2m pärnus ja viljandimaal kuulata

PostitusPostitas iBand » P Mär 18, 2012 2:09 pm

Xpike kirjutas:
smr kirjutas:Aega ajalt kerkib jälle kuskil foorumis mõni, kes teab kõike


Ei arva end kõiketeadjaks kohe kindlasti mitte, kuid lambana kotti pähe tõmmata lasta ja siis kuulata juttu, et see on õige kõik see on õige kõik, ma arvan, et ma ei pea. Kontrollin kindlasti asjad üle ja seadus ei ole mitte ainult valitsuse ja suurfirmade jaoks, et meid keti otsas hoida, vaid see on kõigile, et üle piiri ei mindaks ja kindlasti on ka mõttetuid seadusi ja iganenud seadusi. Muidugi on lubatud sinul käituda nii, nagu kõik mis on tehtud sulle halba ja mis on keelatud, on sinu jaoks hea ja sa tunned end hästi kui keegi on sulle kärbseid pähe ajades sinust võitu saanud.

Niikaua kui seda infot mis sa nt airbandis kuulad,saad,ei levita kusagil avalikult,kasvõi mp3 failina,niikaua ei sega see kedagi. Kuula palju jaksad.
Tervitades,Andrin
ES8BAR,304CW
Pilt
E Pluribus Unum

Kasutaja avatar
iBand
Veteran
Veteran
Postitusi: 264
Liitunud: L Nov 13, 2010 3:04 pm
QTH: KO28GJ11
Asukoht: Pärnu,Pärnumaa
Kontakt:

Re: 2m pärnus ja viljandimaal kuulata

PostitusPostitas iBand » P Mär 18, 2012 2:15 pm

Xpike kirjutas:
iBand kirjutas:
smr kirjutas:Kohe nii avalikult tegelete teabe hõivamisega :)

Aga muidugi. :D Eks suurem osa sagedusi netis üleval ka http://mtr.mkm.ee/ sellisel lehel.

Teabe kogumine on täitsa õige tegevus nii seaduslikult, kui ka personaalselt. Kes palju teab, see kaua elab ;) Peaasi, et teised ei tea, et sa midagi tead.
Niipalju kui ma seadustest aru saan, siis võib kõiki sagedusi kuulata ja isegi dekrüptida, sama ka programmidega. Kõiki programme võib kräkkida, häkkida. Seaduses on selle saadud teabe jagamise kohta küll kirjas, et ei tohi kasutada seda ühelgi otstarbel, peale eneseharimise, ega jagada teistega. Sama ka programmidega.


Aga, see mtr.mkm.ee on nõme otsida. Saab ikka leida, aga kergem on ju küsida teiste käest.

Pole ta midagi nii nõme otsida. Suht palju infot ikkagi üleval,nt tallinnki,sadamate jne kohta. Paned nt Pärnu otsingusse ja annab vastuse küll,kes mis sagedust pärnus kasutab. G4S Pärnus niikuinii pole ja kuskil mujal peale tartu ka pole näinud nende autosi liikumas.
Tervitades,Andrin
ES8BAR,304CW
Pilt
E Pluribus Unum


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist