Raadiosidede muljeid autoreisilt Euroopas

Kõik teemad mis ei sobi teiste teemade alla
EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Raadiosidede muljeid autoreisilt Euroopas

PostitusPostitas EINAR » K Juun 15, 2016 5:18 pm

Sai hiljuti oldud 6 päeva reisil marsruudil Eesti - Läti - Leedu - Poola - Tšehhi - Austria- .... - Eesti.
CB antenne nägin päris paljude autode katustel, endal seda sagedust kasutuses ei olnud, ei tea mis CB-eetris toimus...?
2 m sidesid sai 5/8 antenni ja u.30 W võimsusega vast 50-ne ringis. Roolis olles logi pidada ei saanud.
Poolakatest suurt midagi aru ei saanud - oskavad vist ainult poola keelt..??
Tšehhidega sama lugu... mõni pakkus saksa keeles sidet - seda ei osanud mina jälle...
Austrias õnnestus inglise keeles üpris mõnusaid sidesid.
Lätis, Leedus - vaikus 2 m eetris!
Kellel reis plaanis, ärge raadiojaamu küll koju unustage/jätke kohe mitte!
Ei kohanud mina sellel marsruudil küll mitte ühtegi piiripunkti kus üleüldse peatuma pidanuks, rääkimatta mingist raadiojaamade lubade kontrollist jms.
Hääd reisimist! Kaugeid sidesid!
73! de 304EI/ES6EI

JM75
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 106
Liitunud: P Juul 27, 2014 1:56 pm
QTH: KO29IJ

Re: Raadiosidede muljeid autoreisilt Euroopas

PostitusPostitas JM75 » N Juun 16, 2016 10:00 am

Mul on CB-jaam kogu aeg autos. Reisil on sellest päris palju kasu. AM8 peal toimub eestikeelne möla kogu aeg. Saab liiklusinfot vahetada, niisama muliseda, oma seltskonnaga suhelda. Kuni Tšehhini on AM8 ainult Eesti kanal. Sealt edasi on juba üsna rahvastatud kogu CB eeter. Poolakatest sõbrad kasutavad ka CB-d palju ning Poolas on peamiselt kasutusel klassikaline maanteekanal AM19.

Kui poola keelt ei oska, siis alternatiivina soovitan inglise või saksa. Venekeelt väga ei soovita. Kui keegi venekeelele vastab, siis oli joppamine. Tõsiselt vihkavad venelasi.
CB: President Taylor III Classic ASC, Sirio Omega 27 | PMR: Midland G18 / Midland GB1


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist