Jaamad ratastel

Kõik teemad mis ei sobi teiste teemade alla
Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Jaamad ratastel

PostitusPostitas randal » K Dets 08, 2021 11:04 am

Aastal 2013 valisid võromaalased endale uue lipu, milleks sai valge kaheksakanna kujutis rohelisel taustal, mis kokku sümboliseerib muistse Võromaa kaheksat kihelkonda. Lipu valimine oli seotud mõni kuu hiljem toimuva võrokiilse laulupeoga Uma Pido, kus lippu esimest korda esitletama pidi. Ürituse planeerimise käigus tuli austatud ja armastatud kirjamees Margus Konnula (aka Contra) välja ideega tutvustada lippu kõigis kaheksas kihelkonnas nädala jooksul juba enne pidu, et rahvas teaks ja õige asja ära tunneks. Idee võttis kuju ning lõpliku plaani järgi valmistati ette üritus, mis kandis nime "Lipujooks". Contra kui tuntud maratoonar võttis nõuks joosta 2013.-nda aasta maikuu viimasel nädalal koos lipuga läbi kõigi kihelkondade, kokku täpselt 333 kilomeetrit. Loomulikult oli kõikidel huvilistel võimalik kaasa joosta nii lühemaid kui pikemaid distantse, kõige pikem jooksupäev ületas 80 kilomeetrit. Täissuuruses lipp oli koos matka- ja spordivarustusega kinnitatud jalgrattale, mida väntas fotograafist matkasell Toomas Kalve, ülejäänud varustus oli kaameramehe (ehk allakirjutanu) pisikesel mootorrattal. Üritus õnnestus igati, olime õigel ajal õiges kohas ja kohtusime paljude ägedate inimestega ning sattusime väga lahedatesse kohtadesse. Ning sellega võikski teema lõpetatuks lugeda. Aga tekib küsimus, mille kuradi pärast ma sellest üleüldse siin kirjutan? Noh, lihtne. Nende paljude kohtumiste käigus tuli meile kord vastu ka üks härrasmees jalgrattaga, millele oli monteeritud raadiojaam ning üüüüüüüsna pikk antennimast. Palju meil temaga aega toona jutustada ei olnud, kui ma õigesti mäletan, siis proovis ta vist kellegagi sidet ka saada ja rääkis pisut, mis tal seal kõik koos on. Ega ma suurt mäleta, lihtsalt tuli paar nädalat tagasi meelde. Ja siis jäin mõtlema, et kes see ometi oli ja kas ta ka praegu veel raadioalal tegutsemas on?

PS. Hall Kass see polnud, juba uurisin :)
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Kasutaja avatar
Pagan
Veteran
Veteran
Postitusi: 1009
Liitunud: N Dets 29, 2005 11:25 pm
QTH: KO38EF
Asukoht: Elva

Re: Jaamad ratastel

PostitusPostitas Pagan » K Dets 08, 2021 8:14 pm

Aga kas ei võinud olla sellesama jalgratturi fotograafist matkaselli isa?
es5cc

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: Jaamad ratastel

PostitusPostitas randal » K Dets 08, 2021 8:31 pm

Pagan kirjutas:Aga kas ei võinud olla sellesama jalgratturi fotograafist matkaselli isa?


Kahtlen, Tom minust vanem mees, aga too raadiorattur oli ikka noorem säin mu mälupidi.
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Kasutaja avatar
pauhh
Veteran
Veteran
Postitusi: 847
Liitunud: T Okt 14, 2008 7:37 pm
QTH: KO18UW
Asukoht: Taebla
Kontakt:

Re: Jaamad ratastel

PostitusPostitas pauhh » L Dets 11, 2021 7:04 pm

Tollel ajal liikus rattaga üsna palju ringi Hugo Tähtla ES7TH kellel oli ka mingi raadiovärk ratta peal. Äkki tema!?
Pilt
Parimatega,
Janek alias Pauhh/ES2ADF
http://pauhh.planet.ee/adf

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: Jaamad ratastel

PostitusPostitas randal » P Dets 12, 2021 6:52 pm

Justkui pole, mu mäletamise järgi noorema mehega tegemist oli. Ega ilmselt muudmoodi ei saa kui tuleb omaaegsed pildid välja otsida ja vaadata, seal peaks olema.
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Arved
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 82
Liitunud: E Juul 21, 2008 10:49 pm
QTH: KO29QH
QTH2: KO29QH

Re: Jaamad ratastel

PostitusPostitas Arved » T Juun 07, 2022 9:43 pm

Minu liikuv töökeskkond ratastel. See on siis praegu cb,pmr ja 2m.
1654422403392.JPEG
1654422403392.JPEG (121.11 KiB) Vaadatud 3342 korda

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: Jaamad ratastel

PostitusPostitas randal » K Juun 08, 2022 9:56 am

Arved kirjutas:Minu liikuv töökeskkond ratastel. See on siis praegu cb,pmr ja 2m.
1654422403392.JPEG

Ot, Sul on kolm varrast katusel? Ma olen seni veel kahega läbi ajanud, CB ja 2m/70cm multiband :)
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Arved
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 82
Liitunud: E Juul 21, 2008 10:49 pm
QTH: KO29QH
QTH2: KO29QH

Re: Jaamad ratastel

PostitusPostitas Arved » N Juun 09, 2022 11:40 am

Kolm antenni katusel. Väga lihtne põhjus. Esimese antenni järgi on ainult 2m jaam ft-2900,sel 70cm pole. Teise antenni küljes on lahja 5-20w hiinakas 2m/70cm ja lisaks siis pmr-i võimalus. Kuigi siis pole antenn enam nii moodi hääles. Antenn algselt 433 mega peal hääles. Kolmas antenn siis cb sagedusel. See on kokku pandud sellest mida on. Hiljem leida uus ja kobedam jaam esimese antenni järgi. Teise antenni vajalikus siis puudub või siis sealt kaudu juba heal järjel olles dmr-i jaam sappa panna. Igatahes kogu värk tõõtab täies hiilguses.Hiljem teen muudatusi ja lisan ühtteist veel juurde.

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: Jaamad ratastel

PostitusPostitas randal » N Juun 09, 2022 7:05 pm

Arved kirjutas:Kolm antenni katusel. Väga lihtne põhjus. Esimese antenni järgi on ainult 2m jaam ft-2900,sel 70cm pole. Teise antenni küljes on lahja 5-20w hiinakas 2m/70cm ja lisaks siis pmr-i võimalus. Kuigi siis pole antenn enam nii moodi hääles. Antenn algselt 433 mega peal hääles. Kolmas antenn siis cb sagedusel. See on kokku pandud sellest mida on. Hiljem leida uus ja kobedam jaam esimese antenni järgi. Teise antenni vajalikus siis puudub või siis sealt kaudu juba heal järjel olles dmr-i jaam sappa panna. Igatahes kogu värk tõõtab täies hiilguses.Hiljem teen muudatusi ja lisan ühtteist veel juurde.

Oh, muidugi töötab, ei kahtlegi. Ise olen multibandi antenniga pisut hädas, 70cm töötab idekalt, aga 2m peal on pisut ikaldus ikka. Vbl tuleks lihtsalt kvaliteetsem varras otsida :D Oot, ja Sul on lisaks ju FM vastuvõtja antenn ka seal veel... 4 tk kokku, äge :)
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist