CB kasutamine merel

Kõik teemad mis ei sobi teiste teemade alla
smr
Veteran
Veteran
Postitusi: 325
Liitunud: T Okt 04, 2005 5:53 pm
QTH: KO29JK

Re: CB kasutamine merel

PostitusPostitas smr » T Nov 22, 2022 6:49 pm

randal kirjutas:Kas kodus statsionaarselt kasutatav PMR kabul käib liikuva maaside või kohtkindla alla? Eriti kui kabulale veel toitejuhe ka taha on nikerdatud?


Ma ei tea, mida sa konkreetselt statsionaarselt kasutamise all mõtled aga minu jaoks aitas asja selgeks teha see dokument:

http://www.pmr446.org/ECCDec1505.pdf

ning siit otsuse punkt 9:

"that all PMR 446 equipment is hand portable and shall use only integral antenna and an effective
radiated power not exceeding 500 mW, while any base station, repeater or fixed infrastructure use is
excluded;"

Ehk siis käsijaam, originaal antenn, max pool vatti
rääkimine hõbe, kuulamine kuld

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: CB kasutamine merel

PostitusPostitas randal » K Nov 23, 2022 5:19 pm

smr kirjutas:"that all PMR 446 equipment is hand portable and shall use only integral antenna and an effective
radiated power not exceeding 500 mW, while any base station, repeater or fixed infrastructure use is
excluded;"

Ehk siis käsijaam, originaal antenn, max pool vatti

Mhmh, mõistan. Samas on tootmises olnud (tõesti ei tea, kas praegu ka veel on) PMR laua- ja autojaamad, mis tehnilistele nõuetele vastavad: neil on oma antenn ja võimsus on 0,5W. Hea tahtmise korral võib ka käes kanda, üks lauakas, mida nägin, oli patareitoiteline. Samas olen kohanud PMR kabulaid, mis on küll igati käsijaamad ja lubatud võimsusega, kuid statsionaarselt vooluvõrku ühendatud ja mingi kaasaskandmine pole isegi kaugelt mõeldav... :)
Ok, ma saan aru, et see läheb pisut norimiseks ja ilmselt ongi nii, et siin-seal jäävad mingit punktid lihtsalt ajale jalgu, sest noh, 0,5W autojaam on ilmselt liikuv maasidevahend küll. See, kas ma oma portfellis kaasasveetavat pisikest lauajaama liikuvaks või paikseks nimetan... noh, maitse asi :)
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

smr
Veteran
Veteran
Postitusi: 325
Liitunud: T Okt 04, 2005 5:53 pm
QTH: KO29JK

Re: CB kasutamine merel

PostitusPostitas smr » K Nov 23, 2022 9:51 pm

randal kirjutas:Mhmh, mõistan. Samas on tootmises olnud (tõesti ei tea, kas praegu ka veel on) PMR laua- ja autojaamad, mis tehnilistele nõuetele vastavad: neil on oma antenn ja võimsus on 0,5W.

Sa mõtled ehk seda? Siin on Midland minu arust juristide seljataha pugenud ning tegutseb hallil alal..

https://www.tehnoturg.ee/et/raadioside/ ... ransceiver

Ma pole siin moraali lugemas, eks igaüks käitub oma sisemiste tõekspidamiste järgi. Need reeglid on aktuaalsemad Kesk-Euroopas, kus inimeste (ja raadiokasutajate) tihedus per km2 on suurem, kui meil
rääkimine hõbe, kuulamine kuld

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: CB kasutamine merel

PostitusPostitas randal » N Nov 24, 2022 12:34 am

smr kirjutas:Sa mõtled ehk seda? Siin on Midland minu arust juristide seljataha pugenud ning tegutseb hallil alal..

https://www.tehnoturg.ee/et/raadioside/ ... ransceiver

Ma pole siin moraali lugemas, eks igaüks käitub oma sisemiste tõekspidamiste järgi. Need reeglid on aktuaalsemad Kesk-Euroopas, kus inimeste (ja raadiokasutajate) tihedus per km2 on suurem, kui meil

Jaah, see on üks neist. Müügis ta on ja kasutada saab, ilmselt pole millestki üle veel läinud siis. Samas, noh, pole ka ise patust puhas, olen vahel PMR sagedustel ikka suurema matsuga tulnud kui ilus on, samas, noh, kraanajuhte Tartu linnas kuuleb ikka väga hästi, kuigi viimasel ajal on nad pisut tagasi tõmmanud ja nende tegevus vaid kilomeetrikese raadiuses kuulda on :)
Üks Inteki lauajaam on praegusiinsamas foorumiski müügis, sedagi müüs omal ajal vist Tehnoturg. Antud isend on küll pisut kaasaaitamist saanud antenni asjus, originaalis oli sellelgi vaid jupike kere küljes ja kogu lugu :)
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: CB kasutamine merel

PostitusPostitas Ambur » N Nov 24, 2022 8:41 am

PMR 446 kasutamise seaduslikusest merel veel veidi. Siin Kakumäe lahes, Naissaare ja Rannamõisa vahel seisab reidil pidevalt mõni suur kaubalaev. Käin pidevalt jalutamas Rannamõisa pangal ja alati on kaasas ka PMR 446 käsijaam, et üle lahe Tallinnaga lobiseda. Reidil olevatel kaubalaevadel käib tekipealne meeskonna side omavahel tihti samadel PMR 446 kanalitel. Olen ise paar korda nendega huvipärast lobisenud. See näitab, et kas seadused on riigiti erinevad või vilistatakse nendele ka mujal.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: CB kasutamine merel

PostitusPostitas randal » N Nov 24, 2022 11:06 am

Ambur kirjutas:Reidil olevatel kaubalaevadel käib tekipealne meeskonna side omavahel tihti samadel PMR 446 kanalitel. Olen ise paar korda nendega huvipärast lobisenud. See näitab, et kas seadused on riigiti erinevad või vilistatakse nendele ka mujal.

Ilmselt peetakse seda nö. 'kohalikuks' või 'sisesideks', ehk et ei nähta seda kui 'meresidet'. Mis on ka loogiline, sest noh, kui meres on saar, või laid, kus peetakse PMRi peal sidet... Sa näed, kuhu see läheb, eks? :)
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

smr
Veteran
Veteran
Postitusi: 325
Liitunud: T Okt 04, 2005 5:53 pm
QTH: KO29JK

Re: CB kasutamine merel

PostitusPostitas smr » N Nov 24, 2022 11:17 am

Ambur kirjutas:See näitab, et kas seadused on riigiti erinevad või vilistatakse nendele ka mujal.


See õnnetu filipiinost madrus seal kaubalaeval ei pruugi teadagi, mis asi tal laevasisaeseks suhtluseks antud on.

Kui suuri sigadusi ei juhtu ei hakkaka ka TTJA asjal silma peal hoidma
rääkimine hõbe, kuulamine kuld

Kasutaja avatar
Joosep
Veteran
Veteran
Postitusi: 315
Liitunud: L Nov 28, 2009 4:41 pm
QTH: KO29KK
Asukoht: Iru, Jõelähtme vald, Harjumaa

Re: CB kasutamine merel

PostitusPostitas Joosep » N Nov 24, 2022 9:14 pm

Olen kuulnud restoranide lähedal ka autoga mööda sõites kuidas ettekandja esitab tellimuse PMR seadmega kööki.
Joosep 3Ø4AJ, ES2AJK
President George, Alan 42, ML 145, Sirio 827 5/8, Sirio SY-27-4 jagi, PMR

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: CB kasutamine merel

PostitusPostitas randal » R Nov 25, 2022 12:57 pm

Joosep kirjutas:Olen kuulnud restoranide lähedal ka autoga mööda sõites kuidas ettekandja esitab tellimuse PMR seadmega kööki.

A see on hästi tavaline asi, sama asi käib näiteks paljudes kaubanduskeskustes asuvates suuremates kauplustes, kus omavahel suhtlevad nii saaliteenindajad kui saal ja ladu omavahel jne. Lisaks kasutatakse pemarit vägagi edukalt näiteks kultuurikeskustes ja teatrites, olen märganud vahel.
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist

cron