milline lällar sobiks sõidukasse?

Kõik teemad mis ei sobi teiste teemade alla
marcos33
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 18
Liitunud: N Mai 26, 2005 10:08 pm
Asukoht: hetkel TURU
Kontakt:

milline lällar sobiks sõidukasse?

PostitusPostitas marcos33 » N Mai 26, 2005 11:10 pm

tere!

olen algaja selles valdkonnas ja paluks asjatundjate abi. nimelt on soov paigaldada autosse saatja aga ei oska teha valikut äkki soovitab keegi või annab nõu?! milline jaam olex normaalne ,milline antenn peaks olema?
äkki kellelgi on korras kasutatud jaama komplekt pakkuda? kas seda on raske paigaldada ?soovitage siis midagi! ette tänades!!! :? :roll:

Kala
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 165
Liitunud: T Mär 08, 2005 12:42 am
QTH: KO29IK
Asukoht: Tallinn,maanteel 8AM,TLN 23FM ES1SOR
Kontakt:

PostitusPostitas Kala » N Mai 26, 2005 11:34 pm

Tere jah klubisse.Lällarite kohta oskavad vast targemad midagi soovitada,aga antenni kohta tean omast käest ,et mida pikem seda parem nii saade,kui ka vastuvõtt.Antennil kindlasti SWR paika häälestada.

marcos33
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 18
Liitunud: N Mai 26, 2005 10:08 pm
Asukoht: hetkel TURU
Kontakt:

PostitusPostitas marcos33 » R Mai 27, 2005 12:40 am

vaatasin siin tehnoturu saatjat alan 100+ kas see on normaalne? kaua selle paigaldamine aega võtab?äkki keegi annab infi?! ootan ka pakkumisi
kasutatud saatjate kohta juhul kui muidugi on kellelgi midagi pakkuda?
tänud: tervitab marcos33
CB- ja juttu jätkub kauemax...kui aga keegi viicix vastata...

marcos33
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 18
Liitunud: N Mai 26, 2005 10:08 pm
Asukoht: hetkel TURU
Kontakt:

PostitusPostitas marcos33 » R Mai 27, 2005 12:45 am

ah jaa tahtsin veel kysida antenni kohta ? milline antenn sobib maasturile
ja palju see maxta võib?vabandan kui kysimus tundub loll olema.
ok ootan nõuandeid ja loodan et saan ka varsti levisse!
CB- ja juttu jätkub kauemax...kui aga keegi viicix vastata...

Kasutaja avatar
Marco
Site admin
Site admin
Postitusi: 590
Liitunud: K Dets 01, 2004 5:05 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn: Mustamäe - Kopli
Kontakt:

PostitusPostitas Marco » R Mai 27, 2005 7:59 am

Tere Marcos33

Normaalne komplekt autosse:
Jaam
Võim
Antenn Lühemat antenni ei tasu küll vaadata.
Kui soovid kasutatud jaama, siis tasub iga päev tehnoturgu helistada ja uurida, ses need suht defka ja kui tulebki, siis läheb nagu soe sai.
Feel free to try everything, because you only live once.

marcos33
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 18
Liitunud: N Mai 26, 2005 10:08 pm
Asukoht: hetkel TURU
Kontakt:

PostitusPostitas marcos33 » L Mai 28, 2005 9:43 pm

TO: marco

kas siis see alan 100 + on sitem jaam? kas tal mingid puudused? või saab rääkida kyll kui normaalne antenn ja võim vahele panna?miks siin foorumis yldse raffast pole onlines kõigil vict muud tegemised ,keegi midagi ei soovita ka?!
CB- ja juttu jätkub kauemax...kui aga keegi viicix vastata...

rannamees
Väga vana tegija
Väga vana tegija
Postitusi: 509
Liitunud: T Jaan 18, 2005 5:21 pm
QTH: KO29KI
Asukoht: P8.00
Kontakt:

PostitusPostitas rannamees » P Mai 29, 2005 2:41 am

selle alan 100+ "kõrvad" ple eriti head, ainult 40 kanalit ja mina eelistan mikri pealt kanaleid vahetada! rääkida muidugi saab, ka ilma võimuta, aga siis auto pealt auto peale vahest ei kuule piisavalt hästi.

vähe raffast ilmselt selle pärast, et see suht uus foorum veel ja paljud kasutajad ei tea veel ja noorte seas ple sii-bii'ndus piisavalt populaarne agu ntx striitreisi foorum või mõni tutvumiste foorum! :lol:

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » P Mai 29, 2005 10:23 am

marcos33 kirjutas:TO: marco

kas siis see alan 100 + on sitem jaam? kas tal mingid puudused? või saab rääkida kyll kui normaalne antenn ja võim vahele panna?miks siin foorumis yldse raffast pole onlines kõigil vict muud tegemised ,keegi midagi ei soovita ka?!

Tere Marcos33!
Väljas esimesed normaalselt soojad ilmad, keegi ei viitsi toas arvuti taga istuda, seepärast ka vähe vastajaid momendil.
ALAN 100 +`il pole viga midagi. Selle hinna kohta on väga hea jaam. Võimsus on sel, nagu teistelgi 4W ja modulatsioonid on nii FM kui AM. SSB modulatsiooni ja rohkemat kui 40 kanalit pole üldiselt autos vajagi (kaugside pidamiseks teiste maadega tahab jaam niikuinii statsionaarset antenni maja katusele). Miinus on küll see, et tal pole kanalite ümberlülitust mikrofonil, aga igaüks seda ei tahagi (võid kogemata vajutada teisele kanalile ja imestad, miks keegi ei vasta).
Tundlikus on erinevatel eksemplaridel muidugi natuke erinev, aga hiljuti parandasin ühte "Alan 100+" (mikrofoni juhe oli katki) ja selle tundlikus oli küll hea.
Antenn autol on muidugi parem, mida pikem, sest põhilise tundlikuse annab jaamale ikka antenn.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

vanapagan
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 234
Liitunud: P Mär 06, 2005 4:44 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn.
Kontakt:

PostitusPostitas vanapagan » P Mai 29, 2005 5:28 pm

Tere Marcos33
ALAN 100 on üks paganama hea rääkimise vahend, mina ostsin selle alguses prooviks ja kasutan seda siiamaani autost hõiskamiseks. Ligikaudu 8 aastat on ta mind ausalt teeninud ja ainult mikri lülitit olen parandanud ja juhtme otsi puhastanud. Ja ma ei ostnuu uue pilli vaid kasutatud ja kui vana ta on, teab ainult jumal taevas. Autost rääkimiseks ei ole minu arust suuremat pilli vajagi. Muidugi väikese rusika võid juurde lisada on sutsu parem aga liialdamisel pole mõtet. Ainuke viga on nõrk valjuhääldaja aga lisa väljund on olemas ja võid võimsama juurde sügada, võimsust jätkub. See on nüüd muidugi minu arvamus, mida arvavad kangemad vennad, ei tea. Alguseks väga hea riist ainult vaata et AM ka oleks ja antenn ikka pikem.
Jõudu sulle.
Tervitab ja ootab põrgu. Vanapagan.

marcos33
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 18
Liitunud: N Mai 26, 2005 10:08 pm
Asukoht: hetkel TURU
Kontakt:

PostitusPostitas marcos33 » P Mai 29, 2005 7:36 pm

tänud kes viicisid vastata otsustan vist siis ka selle alan 100+ kasuks ja antenn ikka pikkem! võimu kohta veel kysimus kui võimas peaks olema ja palju see levile juurde annab? loodan et saan ka levisse jaanipäeva paiku praegu lihtsalt soomes momendil.kui keegi veel viicib siis võiks asjast rääkida kas või msn-is.ma tavaliselt õhtuti ikka kolan netis ringi.
ok tervitab marcos33. :lol:
CB- ja juttu jätkub kauemax...kui aga keegi viicix vastata...

vanapagan
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 234
Liitunud: P Mär 06, 2005 4:44 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn.
Kontakt:

PostitusPostitas vanapagan » P Mai 29, 2005 8:47 pm

Tere marcos33
Võimendiks aitab 25 vatine küll, arvesta sellega et vastuvõttu võimendi ei võimenda. Sa võid 100 vatiga välja hõisata küll ja mõni kaugel isegi kuulda kuid kui tal sellist röögatist peal ei ole siis sa teda lihtsalt ei kuule. Minul on võimendi mis annab välja 20-25 vatti ja sellest on küll.
Jõudu Sulle!
Tervitab ja ootab põrgu. Vanapagan.

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » P Mai 29, 2005 9:36 pm

25W - 50W piisab täielikult. Suurem võimsus enam palju juurde ei anna peale suure voolutarbimise ja palju kõrgema hinna.
Olenevalt ümbritsevast maastikust, saab ilma võimuta autost sidet kuni 10-15km kaugusele, (linnas vähem), võimuga kuni 30-40km (linnas vähem, olenedes palju paigast, kus sa autoga oled).
Kui on ülilevi, võid ionosfääri peegeldusega rääkida ka mitmetuhande km kaugusele.
Nagu ma aru saan, oled sa hetkel Soomes. Kui õhtuti internetis surfad, võid pilgu heita ka sealsesse foorumisse "Electric Sauna". Sealt leiad samuti palju huvitavat CB kohta. Aadressi on siin: http://www.skannerilehti.net/cgi-bin/cg ... na/YaBB.pl
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Fxz
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 17
Liitunud: P Sept 04, 2005 9:20 pm
QTH: KO18II
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

PostitusPostitas Fxz » E Sept 05, 2005 11:29 am

no tere sii-bii'kad ise samasugune uus siin.. Tekkis kohe küsimus, et siin räägitakse, et ilma võimuta kuni 15 km ja võimuga isegi 20 km, aga siis peaks vist olema mingi 2m varras kah ju katusel nagu ma olen juba aru saanud, sest oma alan 100+ ma üle 4-5 km küll ei kuule ja veel vähem kuuldakse mind. Muidugi jah alles 450mm magnetiga kah katusel, kuid see 4-5 km on suht lage maa? Millesi siis veel viga? Palju see häälestamine veel juurde annab? Kirjade järgi oli küll jaam juba sellises asendis, et pane jaam autosse, antenn katusele ja anna minna...
Kui ma nüüd antenni kah olen pikema ajanud, kas sellega siis ka kaob see suur sahin kah ära we?

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1086
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

PostitusPostitas äpu » E Sept 05, 2005 1:50 pm

Fxz kirjutas:no tere sii-bii'kad ise samasugune uus siin.. Tekkis kohe küsimus, et siin räägitakse, et ilma võimuta kuni 15 km ja võimuga isegi 20 km, aga siis peaks vist olema mingi 2m varras kah ju katusel nagu ma olen juba aru saanud, sest oma alan 100+ ma üle 4-5 km küll ei kuule ja veel vähem kuuldakse mind. Muidugi jah alles 450mm magnetiga kah katusel, kuid see 4-5 km on suht lage maa? Millesi siis veel viga? Palju see häälestamine veel juurde annab? Kirjade järgi oli küll jaam juba sellises asendis, et pane jaam autosse, antenn katusele ja anna minna...
Kui ma nüüd antenni kah olen pikema ajanud, kas sellega siis ka kaob see suur sahin kah ära we?

Vat kahin küll ära ei kao FM-is.AM-is aga seda kahinat peaaegu ei olegi aga selle eest igasugu krõbinad,süüte häired kõrgepinge,trammi,trolliliinid aga tulevab sisse küll paremini kui FM-is.FM-i kahina vastu aitab SQL-si nupp,mis keeratakse niisugusesse asendisse kus kahin kaob,sellest on siin foorumis ennemgi juttu olnud.
Ja kuulmise kohalt on nii,et see 450mm antenn nagu ma juba täna kirjutasin sõiduaotole ,kes vähegi on huvitatud natuke pikemast sidest kui ees olevast autost ei kõlba!
Kui korralik antemm(1,45m umbes oleneb autost ja häälesusest) siis võib öelda,et on tehtud mis võimalik.Endal on mul 1,4m ja kaubamaja kõrvalt sai räägitud Tabasaluga,antenni teises otsas oli siis oma akude pealt käsikabul Alan95 ja kusagi 2,5W ringis oli võimsust.Tallinna ringteel Tartu mnt.otsaga Peterburi mnt.Jüri juures rääkisin küll Presid.Lincolniga Albuga st.umbes~60km!
See on küll minu arvamus,aga antenn on peamine,jaamad,olgu mis nimega tahes mis endale kõigerohkem meeldib ja käepärasem
kõik nad on nagu seadus ettenäeb 4w powerit tundlikus on aga vähe erinev mõnel nuppe rohkem,mõnel vähem.
Häälestamise kohta ka veel,et kuulmise kohapealt eriti kuulda ega katsuda ei ole küll on aga saatmise kohapealt niipalju,et kas osa tuleb jaama tagasi või ikka läheb kõikse power jaamast antenni kaudu eetrisse ja vat seda just häälestatakse ehk viiakse antenni impedants jaamaga vastavusse st~50oomi
Jälle sai pikk jutt..... :blob5:
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET

Kasutaja avatar
yeti
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 173
Liitunud: T Nov 01, 2005 5:41 pm
Asukoht: Saku, KO29HG
Kontakt:

PostitusPostitas yeti » N Nov 03, 2005 10:33 pm

..aga see eest asjalik jutt..
st. jälle sitaks targem.. :roll:


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

cron