milline lällar sobiks sõidukasse?

Kõik teemad mis ei sobi teiste teemade alla
Fxz
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 17
Liitunud: P Sept 04, 2005 9:20 pm
QTH: KO18II
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

PostitusPostitas Fxz » P Nov 27, 2005 5:31 pm

Ambur kirjutas:... Kui on ülilevi, võid ionosfääri peegeldusega rääkida ka mitmetuhande km kaugusele...

Oot kui ma nüüd aru saan, et lihtsalt juba sellega saaksin kah asja parandada, et vean om ALAN 100+-i tuppa viin mingi antenni maja katusele ja juba räägingi 20-30 km??? (pikk see antenn piaks olema?)
Olen loll, kuid ärge palun näkku lööge :oops:

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » P Nov 27, 2005 7:19 pm

Täpselt nii. Kui paned maja katusele kas poollaine antenni (~ 5,5m), või 5/8 antenni (~6,7mm), saad ka ilma ülilevita rääkida paarikümne km raadiuses enda ümber. Mõlemaid antenne müüakse Tehnoturus.
5/8 antenn on küll natukene suurema võimendusega kui poollaineantenn, aga häälestada on raskem ja hind üksjagu kallim. Poollaine antenni paremus on laiem sagedusriba.
Mul on omal katusel ka poollaineantenn ja näiteks Ilmariga rääkida, kes asub minust ~28km kaugusel, pole mingit probleemi. Loomulikult mõjub kaugusele ka kui kõrge su maja on, mida kõrgemal on antenn, seda kaugemale saad ühendust otseleviga. Ülileviga antenni kõrgus ei oma tähtsust, sest signaal tuleb/läheb nurga all ionosfääri peegeldusega. Siis saab ühendust ka tuhandete km-ite taha.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline