CB kaart

Anna teada kui leidsid mõne huvitava poe või lingi
Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5371
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » E Mär 10, 2008 9:58 pm

äpu kirjutas:
Evo kirjutas:CB-hull, vaatasin just Sinu asukohta, peaksid olema ilusti minu sideraadiuses, aga pole kahjuks Sind kordagi eetris kohanud.

Jah,mul on ka kohati niisugune tunne,et kes üritavad omapead midagi teha ei ole nagu meie eluoluga eriti kursis ja mikrofoni kardavad.
Väike soovitus tulevikuks,et kui keegi mõtleb igavusest midagi teha siis oleks tore kui küsitakse ka asjaosalistelt mingit nõu või mis iganes ja oleks üldisel arutamisel siis oleks ka väljamõtlejal kergem pärast.Ma mõtlen seda,et pärast ei oleks solvumisi ja naaklemisi,mis ühiselt arutatud ja heaks kiidetud ja vastupidi.Nii oleks (minu meelest) kõige õigem asju korraldada.

Nõus hr. Äpuga, minu meelest samuti! Aga selle nö. mikrofoni kartuse jutu all, tuleks mõista seda, milleks see foorum on siin üldse ja mis on meie eesmärk. Tore, kui leiaksime kõik koos, et foorum ühendab raadiohuvilisi ja et eesmärk on sellele sidetamisehobile üheskoos kaasaaitamine. Nii, et mikrofon julgelt kätte ja küll kõik muu ka siis laabub. Ja see on puhtalt Kaljukitse arvamus :D , võtke või jätke.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » E Mär 10, 2008 10:54 pm

Kaljukits kirjutas:Aga selle nö. mikrofoni kartuse jutu all, tuleks mõista seda, milleks see foorum on siin üldse ja mis on meie eesmärk. Tore, kui leiaksime kõik koos, et foorum ühendab raadiohuvilisi ja et eesmärk on sellele sidetamisehobile üheskoos kaasaaitamine. Nii, et mikrofon julgelt kätte ja küll kõik muu ka siis laabub. Ja see on puhtalt Kaljukitse arvamus :D , võtke või jätke.

Miks just kartus, võib olla inimene pole lihtsalt veel jõudnud omale CB jaama muretseda või korraliku antenni üles panna, kuigi on huviline.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5371
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » E Mär 10, 2008 11:25 pm

Ambur kirjutas:
Kaljukits kirjutas:Aga selle nö. mikrofoni kartuse jutu all, tuleks mõista seda, milleks see foorum on siin üldse ja mis on meie eesmärk. Tore, kui leiaksime kõik koos, et foorum ühendab raadiohuvilisi ja et eesmärk on sellele sidetamisehobile üheskoos kaasaaitamine. Nii, et mikrofon julgelt kätte ja küll kõik muu ka siis laabub. Ja see on puhtalt Kaljukitse arvamus :D , võtke või jätke.

Miks just kartus, võib olla inimene pole lihtsalt veel jõudnud omale CB jaama muretseda või korraliku antenni üles panna, kuigi on huviline.

Õige on! Aga mina ei sõnastanud siin mõstet: "mikrofoni kartus", aga saan sellest aru just nii, nagu ma ütlesin. Võimalik, et Äpu autorina mõtles migadi muud, kuid konteksti jälgides arvan, et see nii ei ole (aga mis oletada, las ta ise ütleb). Minu arust on ta kirjapandu väga hea ja kujundlik sümbol sellest, mis on olulisem.
Minu poolt aga endine soovitus: Mikker julgelt kätte ja küll kõik muu ka siis laabub.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

PostitusPostitas nemo » T Mär 11, 2008 12:11 am

Kaljukits kirjutas:Minu poolt aga endine soovitus: Mikker julgelt kätte ja küll kõik muu ka siis laabub.

Jajah, mikker kätte ja laabub!? Meie teda siin nagunii ei kuule ja tema ka meid (Kuigi m6ned arvavad teisiti). Tean ka seda, et google p6hja peale kaardi tegemine ei ole lihtne. Mul endal tehtud oma qth-de kohta ja jebisin mingi 4ja asukoha kuvama saamisega 2 päeva. Alguses oli idee hakata oma lapsep6lve mailt huviväärsusi peale kandma, aga ei viitsi jebida sellega. Aga huvilistele v6in mingi nädalavahetus 6petada
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » T Mär 11, 2008 12:33 am

nemo78 kirjutas:Meie teda siin nagunii ei kuule ja tema ka meid (Kuigi m6ned arvavad teisiti)

:?: :?: :?:
Evo kirjutas:CB-hull, vaatasin just Sinu asukohta, peaksid olema ilusti minu sideraadiuses, aga pole kahjuks Sind kordagi eetris kohanud.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

SiiliOnu

PostitusPostitas SiiliOnu » T Mär 11, 2008 12:40 am

Nemo vist mõtles ainult enda ja enda lähiümbruse peale. :)

Kasutaja avatar
cbhull
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 24
Liitunud: P Veebr 24, 2008 4:49 am
Asukoht: Lõuna-Eesti - KO27XX
Kontakt:

PostitusPostitas cbhull » T Mär 11, 2008 12:44 am

Njahh, autoantenniga kaugele ei kosta, kahjuks. :? ja üle rekkameeste midagi kuulnud pole. Liigun Lõuna-Eestis vaid.
Viimati muutis cbhull, T Mär 11, 2008 12:50 am, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

PostitusPostitas nemo » T Mär 11, 2008 12:46 am

Ambur, ma m6tlesin Tallinnat ja Harjumaad. Kuigi jah, kindlalt ei saa keegi meist väita, et ta kunagi pealinna kanti ei satu. Ma pidin ka väljapoole Tallinnat tööle mitte minema. Aga nüüd otsapidi Pärnu lahe ääres
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » T Mär 11, 2008 1:00 am

cbhull kirjutas:Njahh, autoantenniga kaugele ei kosta, kahjuks. :? ja üle rekkameeste midagi kuulnud pole. Liigun Lõuna-Eestis vaid.

Pole viga. Tartusse ja selle ümbrusse peaks sinujuurest mõne lagedama ja kõrgema koha pealt minema küll. Sealkandis nüüd jälle aktiivsus suurem, nii et küll veel näkkab.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » T Mär 11, 2008 1:11 am

cbhull kirjutas:Njahh, autoantenniga kaugele ei kosta, kahjuks. :? ja üle rekkameeste midagi kuulnud pole. Liigun Lõuna-Eestis vaid.


Võibolla sa seetõttu meid ei kuulegi, et luurad kogu aeg rekkameeste kanalit 8 AM? Või luurad valel ajal? Evo, Kala7 ja Olc lajatavad üksteisele üle 30 km vahemaade tagant, mina levin 15 km, ja siin on ka mõned harvemad sidetajad, kuid kõiki meie foorumi sidemehi ühendab üks asi - nad kõik on kanalil 23 FM. Tee väike test. Pane oma jaam skännimise või rekkameeste kanali asemel püsivalt meie pundi kanalile ja liigu argipäeva õhtul peale kella viit Tartus või kusagil Tartu, Põlva ja Puhja vahel. Kui ühe korraga kedagi ei kuule, korda testi, ja kui sa peale nädalast katsetust pole kedagi kuulnud, siis.. Samuti võid ise mingi oma sideaja välja kuulutada, pane lihtsalt vastav teade siia teemasse:

Tartu piirkonna CB side

Kel siis aega ja tahtmist on, eks see paneb sel kellaajal oma jaama sisse ja hõikab.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
siim
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 124
Liitunud: N Mai 05, 2005 11:35 am
QTH: KO28HW

PostitusPostitas siim » T Mär 11, 2008 10:28 am

Hoidsin meelega oma keelt hammaste taga niikaua, kuni minu andmed sealt kaardilt kustutati. Selleks kulus 6 päeva ja neli kirjavahetust, kujutage ette.
Viimane "pärl" cbhullu käest tuli viimases kirjas: nimelt oli ta kustutanud minu andmed, kuid jättis üles asukoha ja S-tähe. Kui palusin ka see kustutada, küsis ta: "Aga kes ütles, et see S sina oled"? Eks selline suhtumine või arusaam asjadest näita inimese pädevust.
304ACJ
ES3ACJ

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » T Mär 11, 2008 10:35 am

CBhull, ole tööpäevade õhtupoolikutel võimaluse korral 23. kanalil FM-i peal eetris. Kella 17:00 ajal alustavad Olc ja Kala7 Tartust koduteed, mina olen ka tavaliselt just sellel ajal koju jõudnud ja saatja sisse lülitanud. Linnas sees peaks Sa kindlasti kuulma Halli kassi, Olci tema kodutee alguses ja ka Kala7-t. Kui kasutad pisemat sorti autoantenni, siis linnast seest ei pruugi Su signaalid minuni kostuda. Kui aga asud linnast väljaspool, peaks side teoks saama. Kala7- ga oleme sidetanud soodsate tingimuste korral (häirevaba eeter) kuni Puhjani, U2- ga ja Olc- iga kuni Põlvani. Samuti kostuvad Põlvast üsna hästi minuni Neitsi62 ja Zeppelin.

Kaardist:
Viimasel ajal hakkab minu eelistus kalduma http://www.paosterlen.se/radiomap/ suunas. Võimalik operatiivselt sisestada oma asukoht ja vajalikud andmed, määrata korrespondendi kaugust, näha ka teiste riikide sidetajaid.

Kasutaja avatar
tyyp07
Veteran
Veteran
Postitusi: 334
Liitunud: R Sept 22, 2006 8:48 pm
QTH: KO29FJ
Asukoht: Vääna mets, Sõrve küla, KO29FJ
Kontakt:

PostitusPostitas tyyp07 » T Mär 11, 2008 1:37 pm

Ambur kirjutas:
Kaljukits kirjutas:Aga selle nö. mikrofoni kartuse jutu all, tuleks mõista seda, milleks see foorum on siin üldse ja mis on meie eesmärk. Tore, kui leiaksime kõik koos, et foorum ühendab raadiohuvilisi ja et eesmärk on sellele sidetamisehobile üheskoos kaasaaitamine. Nii, et mikrofon julgelt kätte ja küll kõik muu ka siis laabub. Ja see on puhtalt Kaljukitse arvamus :D , võtke või jätke.

Miks just kartus, võib olla inimene pole lihtsalt veel jõudnud omale CB jaama muretseda või korraliku antenni üles panna, kuigi on huviline.
Sellepärast ka minu poolt tükil aja vaikne juba :D Aga siis üritan ikka sõna võtta kui midagi öelda on:)

ivar
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 49
Liitunud: K Jaan 25, 2006 5:20 pm
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

PostitusPostitas ivar » T Mär 11, 2008 11:41 pm

Ehh..
Sai oma käsikabul maha müüdud ja nüüd ainult pmr olemas..
Paide vana vist veel hõiskab CB peal..

goodeye
Veteran
Veteran
Postitusi: 636
Liitunud: N Juul 26, 2007 4:20 pm
QTH: KO38II45AP
QTH2: KO29GJ82VO
Asukoht: Tartu, Tammelinn

PostitusPostitas goodeye » K Mär 12, 2008 12:09 am

ivar kirjutas:Ehh..
Sai oma käsikabul maha müüdud ja nüüd ainult pmr olemas..
Paide vana vist veel hõiskab CB peal..


paide vana veel hõikab CB peal.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist