CB 23 FM internetis

Anna teada kui leidsid mõne huvitava poe või lingi
Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » N Veebr 07, 2008 10:23 am

Ambur kirjutas:
Huvitav oleks kuulata kui keegi teisest linnast mõne kauge maaga parajasti ühenduses on.

Seda vist oleks natuke raske teostada. Jaama võib küll näiteks 27.555 USB peale tööle jätta, sealt aga kuuleb ainult "siikjuutamist" ja kokkulepet mingile teisele sagedusele minekuks, et seal side teoks teha. Kogu sideseansi kuulmiseks peaks seega jaama juures operaator olema, kes siis kohe ka jaama vastavale sagedusele ümber häälestab. Muidugi, ega see kutsete kuulmine ka paha pole, saab vähemalt aimu, kas ja kust kandist kauglevi on.

Muki kirjutas:
nimelt on hulk Tallinna cb-mehi astunud 23 kanali edastamise vastu.

Sellest on nüüd raskem aru saada. Pole küll Tallinna rahva sidetamisega kursis ja kommenteerida ei oska. Tartu, Põlva jne. sidesid kuulates ja neis osaledes ei leia küll põhjust, miks need ei tohiks kaugemale kosta. Vähemalt minu kuuldeulatuses pole eetris midagi sellist räägitud, mis ei tohiks kaugemale kanduda. Jutt käib tavaliselt ikka sidekaugustest, kes kus asub (kuna mitmed sidetavad töölt koju sõites autost), veel veidi tehnilist juttu, info teeoludest ja soovid turvalise teekonna jätkamiseks. Kõigi sidetajate nimel ei julge küll midagi öelda, see on vaid minu arvamus. Striimiga aga on sedasi, et kuna siin kandis toimub sidetamine põhiliselt kella 17:00 kuni 18:00, siis ülejäänud ajal kipub eetris üsna vaikne olema (pean silmas kohalikke sidesid).
Ärge siis nii pika jutu eest pahandage. :)

smr
Veteran
Veteran
Postitusi: 325
Liitunud: T Okt 04, 2005 5:53 pm
QTH: KO29JK

PostitusPostitas smr » N Veebr 07, 2008 10:29 am

gunn056 kirjutas:Täna s.o 06.02 u 13.55 - 14.05 kuulsin kõnealusel online ressiiveril läbi tugeva sahina mingit meeshäält arvatavasti üht ja sama ingliskeelset teksti kordamas... Ise pakun et see oli Tallinna Lennujaama mingi ilmarobot vms. kuna juttu oli maandumisrajast 08 ja tuule suundadest ja nähtavusest...
Tallinna Lennujaam edastab ka lühilainel oma ilmateadet. Ning lennurada 08 on täiesti ka olemas. Seega võib küll see olla.
rääkimine hõbe, kuulamine kuld

Muki
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 237
Liitunud: P Mär 25, 2007 3:07 pm
QTH: kk00aa

PostitusPostitas Muki » N Veebr 07, 2008 10:34 am

-
Viimati muutis Muki, L Mai 08, 2010 1:14 pm, muudetud 1 kord kokku.
Ära arvesta kellegi soovidega ja võta ära viimane, sest mida rohkem pakud, seda rohkem tahetakse ...

smr
Veteran
Veteran
Postitusi: 325
Liitunud: T Okt 04, 2005 5:53 pm
QTH: KO29JK

PostitusPostitas smr » N Veebr 07, 2008 10:43 am

Muki kirjutas:... nimelt on hulk Tallinna cb-mehi astunud 23 kanali edastamise vastu.
irw vabasagedusel istuvad jutuajajad on seal edastatava jutu kättesaadavaks tegemise vastu?
rääkimine hõbe, kuulamine kuld

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5366
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » N Veebr 07, 2008 11:10 am

smr kirjutas:vabasagedusel istuvad jutuajajad on seal edastatava jutu kättesaadavaks tegemise vastu?

Eks põhjused võivad olla erinevad, aga paljud on seda öelnud.

Aga härrased :D
Pakun välja lisaks sellise idee arutamiseks:
Transleerida näiteks CB kanalit FM 40. Sellest võiks siis kujuneda nö. "Laiendatud kuulajaskonnaga ümarlauakanal". Kes tahab jätkab vanal 23., kes tahab, kolib 40. Kuidas parajasti kellelgi soov või tuju.

Mu varem väljaöeldud mõte, mis puudutab eraldi lingi ja põgusa selgituse vajadust, jääb siiski endiseks. Sellega on vist kõik ka nõus?
Kuna 23. kanali koduasukatel on siis valikuvõimalus, pole vist vajagi parooli kasutada.
73!
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » N Veebr 07, 2008 1:01 pm

Lulladi-lälladi tsirkus käib... Kui kellelegi ei meeldi ümarlauakanali transleerimine, siis on ju ka alternatiive. Näiteks need, kellele see ei meeldi, võivad püsivalt paika panna oma mölakanali või siis foorumis eraldi aja ja kanali osas kokku leppida, kui sidetamise soov tekib (vt. tartlaste vastavaid teemasid "Probleemide & küsimuste" ning "PMR446" all). Või siis hakata transleerima hoopis 8 AM - siin Tartus kuulan ma isegi ajaviiteks rekkamehi, miks mitte siis ka nende Tallinna kolleege peilida...

Mul pole midagi selle vastu, et Tartumaa 23 FM möla mujale kostma panna.
304FL, "Three zero four Freyja love"

peeter
Veteran
Veteran
Postitusi: 324
Liitunud: N Juul 13, 2006 10:42 am
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

PostitusPostitas peeter » N Veebr 07, 2008 3:56 pm

Kaljukits kirjutas:
janno kirjutas:(3) Ebaseaduslikult hõivatud teabe töötlemine, sealhulgas kasutamine ja levitamine, on keelatud.

Ja jah :D :D
Kuritöö koosseis on lausa kolmekordne ;)


Vaatasin siis ka huvi pärast "Elektroonilise side seadus" 't ja seal on konkreetselt kirjas käesoleva vaidluse kohta:

§ 22. Vale või eksitav teade ning raadioside saladus

(1) Raadiosides vale või eksitava teate saatmine, mis võib ohustada lennukite, laevade või maismaasõidukite või inimeste turvalisust või kahjustada mis tahes päästeteenistuse funktsioneerimist, on keelatud.

(2) Raadiotehniliste vahenditega teabe hõivamine kolmandate isikute poolt on keelatud, välja arvatud seadusega sätestatud juhtudel.

(3) Ebaseaduslikult hõivatud teabe töötlemine, sealhulgas kasutamine ja levitamine, on keelatud.

Tähelepanu tuleb siin pöörata just punktidele 2 ja 3.

Järeldused teeb igaüks ise!

smr
Veteran
Veteran
Postitusi: 325
Liitunud: T Okt 04, 2005 5:53 pm
QTH: KO29JK

PostitusPostitas smr » N Veebr 07, 2008 5:28 pm

Ma juhiksin veelkorra tähelepanu punktile 2 - "Raadiotehniliste vahenditega teabe hõivamine kolmandate isikute poolt on keelatud, välja arvatud seadusega sätestatud juhtudel." :)

Seda teete te kõik, kuulates CBd.
rääkimine hõbe, kuulamine kuld

Tarmo Tanilsoo
Veteran
Veteran
Postitusi: 256
Liitunud: T Juun 26, 2007 2:45 pm
QTH: KO38FD48
Asukoht: Laguja, Tartumaa
Kontakt:

PostitusPostitas Tarmo Tanilsoo » N Veebr 07, 2008 6:20 pm

Tõlgendamisruumi on küllalt. See kolmas isik võib olla ka keegi, kes oma CB jaamaga juttu kuulab...
Parimate soovidega,

Tarmo Tanilsoo
ES5NHC / 304WX

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5366
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » N Veebr 07, 2008 6:31 pm

Tarmo Tanilsoo kirjutas:Tõlgendamisruumi on küllalt.

Jah, eks seadusi saab lugeda nii ja naa. Hea näide on: "Teise inimese tapmine on kriminaalkorras karistatav" ;)


Aga tagasi teemasse kui tohib.

Härrased :D
Pakun välja lisaks sellise idee arutamiseks:
Transleerida näiteks CB kanalit FM 40. Sellest võiks siis kujuneda nö. "Laiendatud kuulajaskonnaga ümarlauakanal". Kes tahab jätkab vanal 23., kes tahab, kolib 40. Kuidas parajasti kellelgi soov või tuju.

Mu varem väljaöeldud mõte, mis puudutab eraldi lingi ja põgusa selgituse vajadust, jääb siiski endiseks. Sellega on vist kõik ka nõus?
Kuna 23. kanali koduasukatel on siis valikuvõimalus, pole vist vajagi parooli kasutada.
73!
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » N Veebr 07, 2008 7:29 pm

smr kirjutas:Ma juhiksin veelkorra tähelepanu punktile 2 - "Raadiotehniliste vahenditega teabe hõivamine kolmandate isikute poolt on keelatud, välja arvatud seadusega sätestatud juhtudel." :)

Seda teete te kõik, kuulates CBd.


Vabandan, aga tekkis küsimus. Mida ikkagi see "hõivamine" tähendab? Kui see tähendab lihtsalt kuulamist ilma salvestamise ja edasiandmiseta, siis ei jää PMRi peal skännimisel õppesõitjatele sattudes tõesti muud üle kui ilusasti sellelt kanalilt lahkuda (sidetamisel tuleb seda niiehknaa teha). Aga kui ma lihtsalt kuulan ajaviiteks, mida räägivad CB eetris kaasfoorumlased, kes nagunii heameelega end mulle kuuldavaks teevad? Kas ma rikun siis
seadust? Õnneks on aga kaasfoorumlasi kuulates sellest seadusest möödahiilimiseks olemas üks ülihää meetod - vahel ka ise sekka hõigata :lol:
304FL, "Three zero four Freyja love"

gunn
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 82
Liitunud: P Mär 18, 2007 5:39 pm
QTH: KO29KB
QTH2: KO29IJ
Asukoht: Tallinn KO29IJ, Hagudi KO29KB, Paide KO28SV
Kontakt:

PostitusPostitas gunn » N Veebr 07, 2008 7:29 pm

Kas on mõtet veel mingeid kanaleid kokkuleppida??? :roll:
On ju hetkelgi meil variant, et kui ei taha teistega oma juttu jagada siis minnakse nn privasse...
23FM on ju ÜMARLAUA KANAL ja kui seda netti transleeritakse on see laud lihtsalt mõnevõrra suurem...
Minu arvamus siis selline...
Albrecht AE-6890+ML145
CB kutsung Gunn!
304QN

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » N Veebr 07, 2008 7:37 pm

nimelt on hulk Tallinna cb-mehi astunud 23 kanali edastamise vastu.

Missugune hulk? Pole küll viimastel päevadel kiirete tegemiste tõttu CB eetris eriti olnud ja võib olla pole nendele jutuajamistele peale sattunud, aga mina näiteks pole vastu.
Ja nagu ma enne juba kirjutasin, pole see keelatud. Vastasel juhul oleks ka eQSO juba keelatud, see on täpselt sama transleerimine.

Tervitades, Ambur
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5366
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » N Veebr 07, 2008 9:39 pm

Mina olen tõrjuvat hinnangut kuulnud neljalt. Kõik väga lugupidamisväärt ja meie vanad ja head sõbrad. Võib olla neist keegi kattub Muki kuulduga, ei oska öelda. Parem, kui nad aga ise kommenteerivad (kes saavad ja tahavad). Austusest nende vastu võin vaid öelda, et osaliselt olen nendega nõus ja see nõusolek on pigem selle arutelu käigus süvenenud. Ühtegi suppi ei sööda nii kuumalt, kui seda keedetakse. Laskem sel pisut jahtuda. Kui hapuks ei lähe, siis on hää roog, kui aga läheb, pole ka kahju.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Muki
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 237
Liitunud: P Mär 25, 2007 3:07 pm
QTH: kk00aa

PostitusPostitas Muki » N Veebr 07, 2008 9:43 pm

-
Viimati muutis Muki, L Mai 08, 2010 1:14 pm, muudetud 1 kord kokku.
Ära arvesta kellegi soovidega ja võta ära viimane, sest mida rohkem pakud, seda rohkem tahetakse ...


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline