Antenn käsisaatjale

Anna teada kui leidsid mõne huvitava poe või lingi
Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Antenn käsisaatjale

PostitusPostitas Evo » E Dets 15, 2008 1:36 pm

Leidsin sellise ehituskirjelduse, kui hästi reaalselt töötab, seda ei tea. Ehk keegi proovib omal käel ära.
http://mods.radioscanner.ru/antennas/mod241/

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » L Jaan 24, 2009 9:06 pm

Mul tekkis idee aretada see jalgrattale. Tegingi valmis ja senised testid siseruumides on näidanud, et kui kaabli varjesukk ühendada jalgratta raami külge, on võimalik see antenn väga ilusasti häälde saada.

Antenn peaks mu nägemuse järgi asuma tagumise pakiraami küljes ja tal peaks olema väike teleskoopmast, mida pikendades saaks antenni tõsta vähemalt nii palju, et sildade pealt sidetades oleks antenn sillapiirdest kõrgemal. See mast tuleb muidugi veel teha ja kui ilmad soojaks lähevad (vähemalt pluss 5), siis on mõttes hakata sellele antennile ka väliteste tegema, et näha, kuidas antenn sõitmisel hääles püsib ja kuidas vastu peab.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
Pagan
Veteran
Veteran
Postitusi: 1009
Liitunud: N Dets 29, 2005 11:25 pm
QTH: KO38EF
Asukoht: Elva

PostitusPostitas Pagan » L Jaan 24, 2009 11:02 pm

Pakiraami küljes on kehv koht sest ise varjad pool ära aga kui sul on metallist kiiver siis oleks hea selle külge ehitada.
es5cc

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » L Jaan 24, 2009 11:33 pm

Ega ma sõidu ajal ei lällakski, pole siiani suutnud seda piisavalt selgeks õppida:) Sõidu ajal ehk vaid kuulaks. Mõtlen lihtsalt teha nii: kogu kola (aku, jaam antenn, ka SWR mõõtja) on ratta küljes, antennil on ka väike teleskoopmast, ning siis saab sidetada väga mobiilselt. Ehk siis saabun kuhugi, lükkan antenni üles, teen side, siis tõmban antenni alla ja kaon minema. Ei tõmba nii väga tähelepanu ega röövi nii palju aega kui näiteks dipooli tirimine mingite põõsaste vahele, ehk siis just asulates sidetades oleks see hea variant, samuti rattamatkadel lühemate peatuste ajal. Ja samas loodan ma saavutada suuremaid sidekaugusi kui käsijaama antennijupatsiga.
304FL, "Three zero four Freyja love"

SiiliOnu

PostitusPostitas SiiliOnu » L Jaan 24, 2009 11:45 pm

Tegelt oleks jube stiilne värk.
Metallist sõjaväe kiiver ja seal otsas magnetiga antenn.
Aga samas võib ka pakika küljes olla antenn pidevalt püsti ja selle otsas punane lipuke (sirbi ja vasaraga, et popim oleks) nagu laste jalgratastel on. :)


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist