Radio controlled clock

Anna teada kui leidsid mõne huvitava poe või lingi
Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Radio controlled clock

PostitusPostitas officer » P Juun 17, 2012 10:47 am

...kell (üks paljudest!),mis minu kodus praegu jonnib, üritab ennast sünkkida kell 2;3;4;5 ja 6 ning seda siis 7minutit peale täistundi.
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Radio controlled clock

PostitusPostitas Evo » L Mai 30, 2015 9:44 am

Tutvustaks siin ka ühte raadio teel sünkoniseeruvat kella.
Mudel pole just uus, toodetakse juba mitmeid aastaid, omale soetasin umbes kuu aega tagasi.
Kuna olen Casio kellade sõber, siis mõtlesin, et tellin ta omale katsetamiseks ära.
Eelnevalt sai loetud kellasõprade foorumeid siit ja sealt, üldiselt olid hinnangud head.

Foorumitelt loetu põhjal:
Pidi sünkroniseeruma isegi Moskvas linnaoludes öisel ajal.
Veekindlus lubab sukelduda 50 meetri sügavusele, poisid on katsetanud vannis, pidi vett pidama küll, vees olles ei tohi kella nuppe vajutada (see on ka manualis kirjas).
Klaas ei ole mineraalklaas, seega ei soovitata kasutada selliste tööde juures, kus võivad tekkida kriimustused, ehk et siis, kui teete miskit, kus kasutate töökindaid, võtke kell käe pealt maha.

Minu kogemused:
Displei on hästi loetav isegi minu viletsate silmade puhul.
Taustavalgus on elektroluminessents, seega pimedal ajal korralikult valgustatud.
Minu kodus laual lesides sünkroniseerub automaatreziimil korralikult, igal ööl kell 04:02.
Menüüd on loogilised, kõik vajaliku saab kätte ilma manuaali lehitsemata (kaasas küll manuaal pisikese raamatu mahus).

Nüüd pildid sellest kellast:

0001.jpg
0001.jpg (84.35 KiB) Vaadatud 10112 korda

Sellel fotol on kell sellises reziimis, kus ta pole ajasignaale saanud, all paremas nurgas olev signaaliindikaator on hele (tühi). Sellisel puhul on tema eksimise võimalus +-20 sekundit kuus, foorumite andmetel siiski täpsem, kuni 10 sekundit kuus.

..................................................................................

0002.jpg
0002.jpg (83.85 KiB) Vaadatud 10112 korda

Sellel fotol on kell ilusti sünkrooninud, seda saab vaadata ühe nupuvajutusega vastavast menüüst, displeile ilmub kirje "GET", ülal viimase sünkroniseerimise kuupäev ning all kellaaeg, kuna on sünkroniseerunud, samuti on ka signaaliindikaator nähtav.

Lisaks muud torud- viled:
Stopperid, taimerid, äratused, piuksud- niuksud, maailma ajad (reisil olles saab sisestada linna või ajavööndi). Kui rännata kuhugile maailma teise otsa, siis püüab ta omad ajasignaalid leida sealsest lähimast saatjast (Multiband 5). Samuti saab valida, kas asukohamaal kehtib suveaeg- talveaeg või mitte.
Ja ega praegu muud pikemat oskagi, senini on käinud ilusti, ainult korra on jätnud end sünkroniseerimata, sellel korral andsin käsitsi sünkroniseerimise käsu ning õues olles tegi ta selle paari minuti jooksul edukalt ära.

...................................................................................

Lisaks veel üks pilt võrdlemaks selle kella suurust teise käekellaga:

0003.jpg
0003.jpg (103.49 KiB) Vaadatud 10109 korda


Seda teist kella võtaks ma juba kiita :)
Tõeline töömehe kell, fotolt näete, et roostevaba korpus on kriime- täkkeid täis, samas on kellaklaas (mineral) briljantselt puhas, kriimuvaba. Nädala jooksul käib küll 1 sekundi ette, ju vist seetõttu, et pole öösel käe peal ja kvarts jahtub maha.

smr
Veteran
Veteran
Postitusi: 325
Liitunud: T Okt 04, 2005 5:53 pm
QTH: KO29JK

Re: Radio controlled clock

PostitusPostitas smr » E Juun 01, 2015 10:47 am

Sai endale ka ostetud Casio käekell, mis ennast õigeks paneb. Manual lubab suisa 6 erineva saatja ajasignaali kätte saada.
Ilmajaam süngib ennast kodus iga öö, käekell (kuigi arvatavasti vastuvõtu antenn on märksa väiksem) samamoodi iga öö!
rääkimine hõbe, kuulamine kuld

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Radio controlled clock

PostitusPostitas officer » E Juun 01, 2015 12:01 pm

...ja mis see vidin maksab?
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Radio controlled clock

PostitusPostitas Evo » E Juun 01, 2015 9:50 pm

officer kirjutas:...ja mis see vidin maksab?


Tellisin siit:
http://telesputnik.ee/ee/CASIO-WV-59DE- ... 60/163/501

Tellimisel hakkas pangaülekanne tõrkuma, otsustasin pooleli jätta. Siis aga helistati sealt puhtas Eesti keeles, pakuti võimalust, et saadavad arve mulle pdf. formaadis, maksin kinni ja kell oli ülejärgmisel hommikul kulleriga minu väravas.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

cron