Hiina walki talkid

Anna teada kui leidsid mõne huvitava poe või lingi
ignasio
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 17
Liitunud: L Veebr 04, 2012 2:01 pm
QTH: KO28FK92

Hiina walki talkid

PostitusPostitas ignasio » T Juul 23, 2013 11:47 pm

Siis selline lehekülghttp://dx.com/c/electrical-tools-499/walkie-talkies-414.
Ise olen sealt muud pudi padi tellinud, tasuta saatmine ja tolli maksma ei pea. Tagastusega on ka hea lihtne, ei pea Hiinasse saatma vaid Inglismaale ning postikulu makstakse tagasi.
Spekulantide kuulutusi vaadates mõtlesin, et jagan odavalt ostmise rõõmu.

Kasutaja avatar
postikana
Veteran
Veteran
Postitusi: 829
Liitunud: E Apr 05, 2010 7:23 pm
QTH: ko29ne

Re: Hiina walki talkid

PostitusPostitas postikana » K Juul 24, 2013 12:12 pm

Jajah ma võin öelda, et toll on pakke puistand ja ka maksu on tuld maksta. Üks pakk, kus oli sees ka liitiumaku, jäi üldsegi Singapuri tollile hambu ja tuli teist tükk aega oodata. Alles sai suletud ticket nodi kohta, mille saabumine tundus lootusetu. Mõnikord vajab osa nodi kohe remontimist. Ticketile vastatakse mõnikord teab millal, sest nende poolt avanu oli puhkusel. Jaamad on seal ka kallimad. Oluliselt paremad kogemused on hetkel selliste suurte kolapoodidest banggood.comiga.

ignasio
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 17
Liitunud: L Veebr 04, 2012 2:01 pm
QTH: KO28FK92

Re: Hiina walki talkid

PostitusPostitas ignasio » K Juul 24, 2013 2:16 pm

Deal extreme saadab Hong kongist mis on tollivaba tsoon, ehk tollimaksu ei ole. Ise olen tellinud sealt patareisid, pole nagu probleemi olnud. Tellisin ka koera "nähtamatu aia" mis läbi ebay ostes kinnipeeti CE puudumise ja eesti seadustele mitte vastavuse tõttu kuid sealt tellides(täpselt sama seade) tuli läbi.Jah hinnad mõningatel asjadel tiba kallimad kui mojal kuid tagasi saatmine on lihtsam ja makstakse kinni, ei pea oma raha eest hiinase saatma. Mille kulu tihtipeale on suurem kui kauba väärtus. Aga eks selle Hiinast tellimise ja üldse posti kaubandusega on riskid ja ooteajad suuremad kui poest ostes.

Sinu antud saidil pole nagu eriti walkei talkei-sid, naiste kleite rohkem :rolleyes: . Ja need kaks mis on, ka paar dollarit kallimad :roll: . Jah eks neid saite ole tegelikult omajagu, ärme nüüd hakka kõik võrdlema kellel pikem on. Mina lihtsalt tõin oma headele kogemustele põhinedes ühe neist välja.

myller
Veteran
Veteran
Postitusi: 338
Liitunud: E Apr 21, 2008 11:16 pm
QTH: KO18KI

Re: Hiina walki talkid

PostitusPostitas myller » K Juul 24, 2013 7:57 pm

Deal extreme saadab Hong kongist mis on tollivaba tsoon, ehk tollimaksu ei ole


Meie jaoks pole vahet, kust pakk saadetakse, kui see tuleb väljastpoolt liitu. Tollimaks (ja käibemaks) makstakse kauba saajariiki s.t. Euroopa Liitu jõudmisel, kui summa ületab teatud piiri. Kui saatja joonistab pakile väärtuseks $10, siis võib see ilma maksudeta läbi lipsata. Tavaliselt tulebki.
Krooni ajal tuli isegi selline pakk kogemata koju kätte, kuhu saatja oli $150 peale joonistanud. Samas sai $70 asja pärast Pallastis käsi väänamas käidud, kuni suutsin pangaväljavõtte peal näidata, et kaup maksis alla 1000 krooni.

ignasio
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 17
Liitunud: L Veebr 04, 2012 2:01 pm
QTH: KO28FK92

Re: Hiina walki talkid

PostitusPostitas ignasio » K Juul 24, 2013 10:54 pm

Meie jaoks pole vahet, kust pakk saadetakse, kui see tuleb väljastpoolt liitu

On ikka vahet küll.

http://www.riigikogu.ee/msi_arhiiv/tel306.html

Vabamajandustsoonid Eestis ja mujal maailmas

17.05.1999 nr.6-5/306

Käesolevaga edastame Teile vastavalt tellimusele ülevaate nn vabamajandustsoonidest.

Taustinfo: Investeerimiskliimaga seoses tuntakse sellist mõistet nagu "location incentive", mis tähendab, et teatud piirkonnale luuakse maksu- ja /või tollisoodustused. Neid režiime klassifitseeritakse tegevuse ja soodustuste järgi mitmeti:

· exterritorial zones

· free trade zones

· freeports

· warehousing regimes

· transit regimes

· duty-free ships and shops

· customs control zones

Kõige tuntumad neist rahvusvahelises kaubanduses on vabakaubandustsoonid (free trade zones), vabasadamad (freeports), tollilaod (warehousing regimes). Need asuvad üle maailma. Mõned näited asukohtade näol:

· kogu Hong-Kong on tollivaba tsoon, kuna kogu territoorium on vabasadama staatuses...

Kasutaja avatar
postikana
Veteran
Veteran
Postitusi: 829
Liitunud: E Apr 05, 2010 7:23 pm
QTH: ko29ne

Re: Hiina walki talkid

PostitusPostitas postikana » N Juul 25, 2013 10:53 am

Järgmine kord ma viin postkontorisse selle 14 aastat vana kirjatüki ja ütlen, et ma ei deklareeri ja ei maksa käibemaksu :-)

janno
Veteran
Veteran
Postitusi: 759
Liitunud: N Dets 20, 2007 12:59 pm
QTH: KO37MU
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: Hiina walki talkid

PostitusPostitas janno » N Juul 25, 2013 11:58 am

Looda sa, et sa maksust pääsed, maksuvaba on vabakaubandustsoonide vahel, aga kui sina oled saajaks, siis oled tsoonist juba väljas, nii lihtne see ongi.

postikana kirjutas:Järgmine kord ma viin postkontorisse selle 14 aastat vana kirjatüki ja ütlen, et ma ei deklareeri ja ei maksa käibemaksu :-)
CB-CH23FM/PMR446-CH6,00/2m-145,500/70cm-433,500/80m-3,670 - http://wiki.kuus.eu

ignasio
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 17
Liitunud: L Veebr 04, 2012 2:01 pm
QTH: KO28FK92

Re: Hiina walki talkid

PostitusPostitas ignasio » N Juul 25, 2013 12:15 pm

postikana kirjutas:Järgmine kord ma viin postkontorisse selle 14 aastat vana kirjatüki ja ütlen, et ma ei deklareeri ja ei maksa käibemaksu :-)


Mis sa arvad, et Hong kong enam ei ole tollivabas tsoonis või mis su probleem täpsemalt on. Sa ikka saad tollivaba tsooni mõttest aru vä? Kui sa oled Hong kongist tellitud kaubapealt mingeid makse maksnud siis soovitan ametlikult kuhugi pöörduda, siin lällamine sind ei aita. Ühesõnaga maiviitsi siin kaubelda ei millegi nimel. Panin siia lingi, et kui kellegil huvi on siis saab omale midagi tellida, ma ju ei sunni ega kohusta. Aga foorumitele kohaselt ilmusid mingid hullud spetsialistid kohale ja laidavad kõika maha ja väidava, et see mida ma siiani teinud olen on võimatu ja üdini vale. Ainuõige varjant on nendekäest samu asju osta aga kallimalt sest nemad on nii ilusad, targad, teavad ja maksavad kõikvõimalike makse igalepoole.
Siin targa panemise asemel võiks ennast harida siis võibolla ei jäta endast lolli muljet.
http://et.wikipedia.org/wiki/Vabakaubanduspiirkond

Väliskaubanduspiirkond

...Väliskaubanduse piirkonnas rakendatav erirežiim lubab kaupu importida väliskaubanduse soodusalale ilma tollivormistuseta ning tolli- ja teiste maksude tasumiseta. Soodusalalt eksporditava kauba eest ei tule maksta tolli- ja teisi ekspordimakse...

Äkki pean puust ka tegema teie jaoks?

myller
Veteran
Veteran
Postitusi: 338
Liitunud: E Apr 21, 2008 11:16 pm
QTH: KO18KI

Re: Hiina walki talkid

PostitusPostitas myller » N Juul 25, 2013 5:15 pm

ignasio kirjutas:Väliskaubanduspiirkond

.. importida väliskaubanduse soodusalale ilma tollivormistuseta...

Äkki pean puust ka tegema teie jaoks?


Selleks peaks saaja elama kuskil Muuga või Sillamäe vabakaubandusalal. Väravast välja kaubaga ikka ei saaks. Siis lõpeb juba soodusala ära.

Edit: mitu korda on sul tulnud asju riiki sisse tollida? Tundub, et ükski tellitud asjadest pole lihtsalt tollimist vajanud.

Kasutaja avatar
postikana
Veteran
Veteran
Postitusi: 829
Liitunud: E Apr 05, 2010 7:23 pm
QTH: ko29ne

Re: Hiina walki talkid

PostitusPostitas postikana » N Juul 25, 2013 6:39 pm

Minu pakkidega on siiani läinud nii nagu tolliinfos kirjas:

"Teie väikese väärtusega saadetisele rakendatakse üldjuhul maksuvabastust kuni 21,98 euro ulatuses. Füüsiliselt isikult füüsilisele isikule edastatavale kinkesaadetisele rakendatakse maksuvabastust kuni 45 eurose sisuväärtuse korral."

DXi uues tellimiste süsteemis on mul 17 tellimust ja vanas 23. Mina räägin enda praktikast.
Kui sul on miskid muud diilid DXi ja Tolliga, siis on tore. Kahjuks mina olen pidanud siiani nn vahelejäämisel deklareerima ja KM maksma asjade pealt, mis ületavad lubatud summa.

Kuna kontrolli teostatake vist üpris nõrgalt, siis väga suur osa asju tuleb probleemita kohale.

myller
Veteran
Veteran
Postitusi: 338
Liitunud: E Apr 21, 2008 11:16 pm
QTH: KO18KI

Re: Hiina walki talkid

PostitusPostitas myller » E Okt 07, 2013 1:52 pm

Kuuma teema jätkuks eBay-lt järgmine sõnum:

Recently the Hong Kong Post announced that all items shipping by air are now subject to x-ray screening for regulated materials. This additional screening may cause delayed shipment due to no fault of the seller, so if you purchased an item from a seller in Hong Kong, please allow extra time for delivery—at least a week more than the seller’s stated delivery time.

Also note that items containing the regulated materials are being returned to sellers and not delivered. These items may include:

    - Items with lithium batteries such as video cameras, walkie talkies/2-way radios, GPS devices, radio-controlled toys, Bluetooth headsets, smartphones/mobiles, laptop computers, shavers, power drills, tablets and portable DVD players
    - Liquid beauty products, including fragrances, colognes, lotions, and toner
    -Items with “eliquids” such as electronic cigarettes and lighters

- See more at: http://announcements.ebay.com/2013/09/c ... 9xm1l.dpuf


Niisiis tasub varuda kannatust ja külma närvi. Enne eelistasin just Hong Kongi, kuna Hiina postitused olid juba päris loto. Nüüd ei maksa HK asju paari nädalaga kohale oodata.

Kasutaja avatar
Ralfwind
Veteran
Veteran
Postitusi: 1297
Liitunud: E Jaan 23, 2006 2:23 pm
QTH: KO38JI38
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Hiina walki talkid

PostitusPostitas Ralfwind » L Nov 16, 2013 10:40 pm

ignasio kirjutas:Siis selline lehekülghttp://dx.com/c/electrical-tools-499/walkie-talkies-414.
Ise olen sealt muud pudi padi tellinud, tasuta saatmine ja tolli maksma ei pea. .

Jah, tore kui said paki lihtsalt kätte.
Kui tellid suuremaid asju või suuremas koguses,sunnib tolliametnik tavaliselt EL tollimaks /käibemaksu tasuma vastavalt hetkel kehtivale seadusandlusele. Seda mitmeid kordi muudetud viimastel aastatel.
Kui elaksid tax-free tsoonis nt Ahvenamaal, siis saaksid maksuvabalt ( kaup liiguks ühest maksvabast tsoonist teise)


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist