1. leht 2-st

Küsimus Harry kohta

Postitatud: E Veebr 15, 2010 5:14 pm
Postitas Sonny87
Tere, ärge kohe karjuma hakake, kuna olen suht uustulnuk lällarite kohapealt :D Aga probleem järgmine, nimelt on mul harry classic, ning kui mina kellegiga räägin, siis teine mind ei kuule, kuid mina teisi kuulen, võib olla sellest, et minul on mikker katki????? Ning kohati kuulen maru vaikselt, näppinud igast asju seal.
Aparaadiks siis Harry Classic, mis on täpselt 1:1 Harry II, kuid minu omal on AM/FM asemel A ning B.
Et milles siis võib probleem olla?

Tervitades J.

Re: Küsimus Harry kohta

Postitatud: E Veebr 15, 2010 6:27 pm
Postitas Evo
Kõigepealt kontrolli antennimajandus üle, et see oleks korras ja SWR paigas. Edasi, kui sul on lähikonnas sõber või tuttav, kellel CB- raadiojaam olemas, siis minge mõlemad näiteks mingile kindlale FM- sagedusele. Sõber las keerab oma raadiojaamal SQUELCH-i täiesti maha, nii, et kostuks pidev kahin. Siis mine saatele (vajuta tangent alla). Kui nüüd sõbra juures kahin ära kaob ja S- meeter mingit näitu näitab, siis on sinu raadiojaama poolt vähemalt kandevsagedus välja minemas. Edasi tasuks sellisel puhul juba mikrofoniahelaid uurida. Tavaliselt on raadiojaamadel ka TX (saatele mineku indikaator, üldjuhul valgusdiood) olemas, vaata, kas see hakkab helenduma. Üldiselt mikrofon nii tihti läbi ei lähe, küll aga on sageli põhjus halvas ühenduses või katkenud juhtmetes.

Re: Küsimus Harry kohta

Postitatud: E Veebr 15, 2010 6:33 pm
Postitas Sonny87
Evo kirjutas:Kõigepealt kontrolli antennimajandus üle, et see oleks korras ja SWR paigas. Edasi, kui sul on lähikonnas sõber või tuttav, kellel CB- raadiojaam olemas, siis minge mõlemad näiteks mingile kindlale FM- sagedusele. Sõber las keerab oma raadiojaamal SQUELCH-i täiesti maha, nii, et kostuks pidev kahin. Siis mine saatele (vajuta tangent alla). Kui nüüd sõbra juures kahin ära kaob ja S- meeter mingit näitu näitab, siis on sinu raadiojaama poolt vähemalt kandevsagedus välja minemas. Edasi tasuks sellisel puhul juba mikrofoniahelaid uurida. Tavaliselt on raadiojaamadel ka TX (saatele mineku indikaator, üldjuhul valgusdiood) olemas, vaata, kas see hakkab helenduma. Üldiselt mikrofon nii tihti läbi ei lähe, küll aga on sageli põhjus halvas ühenduses või katkenud juhtmetes.


Juhet m6tlesingi, seal oli juba keegi kunagi mingi teibituuningut teinud, võtsin lahti ning panin korralikult teipi, kuid mis asi on SWR? Ma ei jaga eriti seda teemat ültse, hea oleks kui mingi targem tegelane tartust viskaks pilgu peale.
Aparaat siis selline: http://www.orbito.com/images/CB/harry.jpg
kuid mikker on mul teistsugune, kas see ei või midagi m6jutada? Mikker selline: http://www.tehnoturg.ee/files/tooted/P82/acc-cb-43_1.jpg mitte ei ole sarnane sellega, mis on pildil.

Re: Küsimus Harry kohta

Postitatud: E Veebr 15, 2010 7:21 pm
Postitas Pagan
Sonny87 kirjutas: kui mina kellegiga räägin, siis teine mind ei kuule

Aparaadiks siis Harry Classic, mis on täpselt 1:1 Harry II, kuid minu omal on AM/FM asemel A ning B.


Kui saatele minnes tulukesi põlema ei lähe siis arvatavasti on lõpp läbi lastud.

Harry Classic ja Harry II on seest täiesti erinevad.

Re: Küsimus Harry kohta

Postitatud: E Veebr 15, 2010 7:33 pm
Postitas Sonny87
tulukesed asjad toimivad k6ik ilusti

Re: Küsimus Harry kohta

Postitatud: N Veebr 18, 2010 12:18 am
Postitas hall kass
Oleks hää teha üks katse. Nimelt välja selgitada, kas vastaspool sinu suunast üldse miskit kuuleb. Kui sinu suunast ei tule juttu, aga sinu saateleminekul vastaspoole jaamal kahin vaikib, siis tähendab see, et kandevsagedus on olemas ja ilmselt on asi mikris. Kui aga ei kosta sinu suunast vastaspoolele midagi, siis on miskit nii läbi, et signaal ei jõua antenni. Tasub kindlaks teha ka, kas mikri lülitile vajutamisel jaama küljes mingituli süttib, üldiselt on jaamadel ju saateleminekut märgistav LED ka olemas (kirjaga "TX" vms). Kui see ei sütti, siis ilmselt on kas lõpud läbi või mikri lüliti kutu.

EDIT: Just käis teemaalgataja mu juurest läbi ja ma vaatasin asja üle. Antenn on hääles, võimsust läheb ka piisavalt välja, et SWR-mõõtja töötaks (mõõtja nullistamiseks ei pidanud ka nullistamisenuppu lõpuni keerama).
Sidetest näitas, et kandevlaine tuleb läbi, aga jutt mitte. Kusjuures kandevlaine kestus on umbes 1-3 sekundit ka siis, kui mikri nuppu kauem all hoida. Veel sain kuulda, et teemaalgataja oli millalgi kelleltki korraks laenanud sama tüüpi mikri, nagu tal on praegu (Presidendi mikker) - laenatud mikriga oli jaam ilusasti töötanud. Praegusel mikril on ilmselt mingit remonti või lausa juhtmete ümberjootmist tehtud - pistiku sees on teibituuning.

Re: Küsimus Harry kohta

Postitatud: L Okt 23, 2010 11:01 pm
Postitas rekkamees Eedu
Sonny87 kirjutas:Tere, ärge kohe karjuma hakake, kuna olen suht uustulnuk lällarite kohapealt :D Aga probleem järgmine, nimelt on mul harry classic, ning kui mina kellegiga räägin, siis teine mind ei kuule, kuid mina teisi kuulen, võib olla sellest, et minul on mikker katki????? Ning kohati kuulen maru vaikselt, näppinud igast asju seal.
Aparaadiks siis Harry Classic, mis on täpselt 1:1 Harry II, kuid minu omal on AM/FM asemel A ning B.
Et milles siis võib probleem olla?

Tervitades J.

A ongi Sul AM ja B FM. Kolmest nupust parempoolne keera päripäeva lõpuni. Keeruta kanalinuppu ka mõned tiirud siia ja sinnapoole. Kolleegi pilli saime selle nipiga igatahes tööle. SQL ka muidugi maha.

Re: Küsimus Harry kohta

Postitatud: E Okt 25, 2010 1:32 am
Postitas ccayser
Kas lisaks TX LED-ile süttivad ka rohelised signaali tugevust näitavad LED-id?

Re: Küsimus Harry kohta

Postitatud: K Nov 03, 2010 6:42 pm
Postitas ritsikas
Noortel on pahatihti komme ilma äntennita saatele minna. :(

Re: Küsimus Harry kohta

Postitatud: K Nov 03, 2010 6:46 pm
Postitas ccayser
OT: Huvi pärast küsin, et kui ilma antennita saatele minna, siis lõputranss lendab millisekundi pealt või kannatab ta mõned(nii ca 5) sekki ilma ka ikka saatel olla? Või milline see keskmine aeg on, millega transs lendab?

Re: Küsimus Harry kohta

Postitatud: K Nov 03, 2010 8:29 pm
Postitas mart63
Kohe ei lenda, mina olen pooleks sekiks paar korda kogemata vajutanud, midagi ei juhtunud. Sellegipoolest ei soovita järele proovida seda piiri.. :)

Re: Küsimus Harry kohta

Postitatud: K Nov 03, 2010 10:36 pm
Postitas postikana
Kindel et sõltub jaamast aga ei ole juhtund midagi Danita 640, Yaesu FT 857D, FT 840, Midland Neptune New merejaamaga. Paar sekki on suht tühine aeg tänapäevase jaamaga, mis suudab power foldback teha. Aga parem karta kui pärast MOSFETte vahetada.

Re: Küsimus Harry kohta

Postitatud: E Nov 08, 2010 11:00 pm
Postitas ermo
ccayser kirjutas:OT: Huvi pärast küsin, et kui ilma antennita saatele minna, siis lõputranss lendab millisekundi pealt või kannatab ta mõned(nii ca 5) sekki ilma ka ikka saatel olla? Või milline see keskmine aeg on, millega transs lendab?


Kuidas juhtub. Mõni isend peab igavesti vastu, mõned aga põlevad millisekunditega läbi.
Enamasti tegu konkreetse eksemplari parema vastupidavusega või õnnestub kõrgsagedusel
lekkida üle kondede/poolide kuidagi maha.
Omaette teema muidugi on väljatrantsidega lõpud. Väljakad üldiselt kannatavad 20 SWRi
kenasti välja...
Iseasi muidugi, kas keegi katsetama tahab hakata.

Re: Küsimus Harry kohta

Postitatud: K Apr 20, 2011 10:14 pm
Postitas Xim
Ei hakanud uut teemat tegema, aga kust ma võiksin leida sellele lällarile mikkri pistiku isast poolt e. siis seda mis jaama küljes on. Käisin täna oomipoes seal laiutati käsi.

Re: Küsimus Harry kohta

Postitatud: K Apr 20, 2011 10:28 pm
Postitas Dzinn
Xim kirjutas:Ei hakanud uut teemat tegema, aga kust ma võiksin leida sellele lällarile mikkri pistiku isast poolt e. siis seda mis jaama küljes on. Käisin täna oomipoes seal laiutati käsi.

Äkki leiad siit midagi http://www.tehnoturg.ee/EE/3563

D