1. leht 2-st

otsin remondi abi

Postitatud: N Nov 11, 2010 6:10 pm
Postitas remy
Tere,
kas Tallinna kandis on mõni meistrimees kes tahaks uurida miks üks Danita 640 ja Cobra 725 enam ei tööta :)

Mure

Postitatud: L Dets 11, 2010 10:55 am
Postitas rekkamees Eedu
Ja minu mureks on "President Walker" .Oleks vaja veidi tuunida. Näe rekkameest enam tavaline "lällar" ei rahulda aga ise peale "baranka" ja pedaalide elektroonikast ei jaga. Nimelt: väljundisse läheb napp 3,6W ja seda on minu arust veidi vähe "Midland747B" kütmiseks? Tundlikus ka napp. Vilesid ja vilkuvaid vidinaid mul rekkas omajagu nii et neid pole vaja. Oskab keegi seda tükki lahata? :prayer: :prayer: :prayer: :drinkers: +money 900MHz nr:5222092 Võib ka PS aga ma nii harva saan foorumisse :Hangman: .

Re: Mure

Postitatud: L Dets 18, 2010 6:17 pm
Postitas äpu
rekkamees Eedu kirjutas:Ja minu mureks on "President Walker" .Oleks vaja veidi tuunida. Näe rekkameest enam tavaline "lällar" ei rahulda aga ise peale "baranka" ja pedaalide elektroonikast ei jaga. Nimelt: väljundisse läheb napp 3,6W ja seda on minu arust veidi vähe "Midland747B" kütmiseks? Tundlikus ka napp. Vilesid ja vilkuvaid vidinaid mul rekkas omajagu nii et neid pole vaja. Oskab keegi seda tükki lahata? :prayer: :prayer: :prayer: :drinkers: +money 900MHz nr:5222092 Võib ka PS aga ma nii harva saan foorumisse :Hangman: .

Millega sa seda 3,6W nii täpselt mõõtsid.Selle pilli väljund võimsus ongi ju praktiliselt 4W paberite järgi ja tehasest tulnutel ja torkimata pillidel pea ainult 3W kui niigi palju.Ja kui võim vahel ja antenn põdur siis ongi ka tundlikus kehv.Võta võim vahelt ja saadki jaama tundlikumaks.Ega muidu aru saa kui mõni nõrgem jaam kaugemalt ei tule nii hästi.Aga üle võin vaadata mis värk on.

Re: otsin remondi abi

Postitatud: L Dets 18, 2010 6:30 pm
Postitas bob
3.6w saab jah välja siis mõõta kui sul on 12v pinge, aga kui kasutad ettenähtud pinget - 13,8 peaks ikkagi ~4w või rohkem tulema.

Re: otsin remondi abi

Postitatud: P Dets 19, 2010 3:58 pm
Postitas äpu
bob kirjutas:3.6w saab jah välja siis mõõta kui sul on 12v pinge, aga kui kasutad ettenähtud pinget - 13,8 peaks ikkagi ~4w või rohkem tulema.

Eks sa katseta kui sul 50 Ohmi ant.ekvivalent olemas palju tava CB jaamast välja tuleb.Ennem ikka vähem kui 4W.Mõnel isegi 2,5W ainult.

Re: otsin remondi abi

Postitatud: P Dets 19, 2010 4:36 pm
Postitas bob
Pole ühtegi tavalist cb- käepärast. Kunagi sai mängitud arvutitoiteplokkidega, siis oli näha, et tema jaoks see 1,8v on väga oluline.

Re: otsin remondi abi

Postitatud: E Dets 20, 2010 11:47 pm
Postitas sombi
Remy, kuidas jaamad toimetavad?

Re: otsin remondi abi

Postitatud: L Jaan 14, 2012 5:29 pm
Postitas remy
Tere somps
Jaamad toimetavad hästi isegi toredasti. CB omal kyll miski kerge koterman mikrofoni juhtmes koperdab kuid küll sellest ise lahti saan.
Mis muidu läänemaal

Re: otsin remondi abi

Postitatud: L Jaan 14, 2012 8:44 pm
Postitas ES7TR
äpu kirjutas:..... kui sul 50 Ohmi ant.impedans olemas ...

Huvitav, mida sellega siin mõeldud on?

Re: otsin remondi abi

Postitatud: L Jaan 14, 2012 10:46 pm
Postitas sombi
remy kirjutas:Mis muidu läänemaal

Noarootsi on eraldi riik ja Pürksi selle pealinn. Läänemaast ei tea ma midagi, pole kohalik :lol:

Re: otsin remondi abi

Postitatud: N Veebr 02, 2012 10:40 am
Postitas Vitautas
Ei hakka uut sarnast teemat tegema ja kasutan ehk algataja lahkel loal seda.

Leidub, ehk keegi kes oskab asja parandada või midagi soovitada? Või targeim valik oleks TT külastus?

Saatjaks: Danita 300AM.
Sümptomid: Saatele minnes kord toimetab kõik nii kuis peab. Samas teine kord süttib TX indikaator kuid ekraanil saatevõimsust ei näita üldse (kui kõik toimib siis süttivad kõik "kriipsud" kuni 4w). Mõne aja möödudes taas kõik toimib. Mingit korrapärasust pole seni veel täheldanud.
Sai proovitud lähedal asetseva jaamaga AM-il. Tulemuseks see, et mina kuulsi, kuid mind ei kuuldud (vaid väike kahinamuudatus).
Sajaprotsendiliselt ei ole kindel kuid paistab, et samal ajal, kui minu jaam saatele minnes ei funktsioneeri, ei võta ta ka korralikult signaale vastu. Hästi vaikselt, ning kahinatega.
Veel torkas silma järgmine: Kui saatja sisse lülitada ja keerata squelch nii, et kahinaid ei oleks, seejärel minna korraks saatele, saab kahinalukku veel mõnevõrra maha keerara (seda siis, kui jaam nö. töötab korrektselt).

SWR-i pole kontrollinud, kuid jaam võimendita + ml145 auto katusel võimaldab suhtlemist 15+km raadiuses. Seega peaks olema suhteliselt paigas.

Ja üks küsimus veel. Kas "külmal" saatjal peabki squelch-i nupp peab nõnda tuugalt käima?

Re: otsin remondi abi

Postitatud: N Veebr 02, 2012 10:57 am
Postitas Kaljukits
Vitautas kirjutas:Kas "külmal" saatjal peabki squelch-i nupp peab nõnda tuugalt käima?

Ei pea, aga külmaga on see igati normaalne. Need anomaaliad, mida kirjeldasid, on ka ilmselt külmast tingitud. Mõni isend talub külma paremini, teine jälle mitte. Vaata, kuidas jaam toas käitub.

Re: otsin remondi abi

Postitatud: N Veebr 02, 2012 12:06 pm
Postitas taivo
Tegu vist ikkagi Danita 3000AM jaamaga. Squelchi nuppu peab jah tänase ilmaga kahe käega keerama. Lisaks minu jaamal osa LCD ekraanist ei toimi. Hakkab näitama kui seal taga olevad lambid ekraani üles soendavad. Umbes paar minutit. Aegajalt TX puudumine (ühel võõral putitamist vajaval danital puudus ka RX) on sel jaamal tavaliselt külmjoodete viga. Seal enamus jootekohti on kahtlased. Osad jäävad plekkvarjestuse alla veel. Mul taoline värk oli mingi paar kuud tagasi. Jootsin seal pea pool plaati neid jootekohti üle.

Re: otsin remondi abi

Postitatud: N Veebr 02, 2012 12:36 pm
Postitas äpu
Ma pakun välja,et asi ikkagi on külm jootes.Võta väike jootekolb kätte ja kuku üle jootma eriti PLL-i kohapeal (see ,mis vahaga üle valatud ülevalt poolt) peale seda peaks kõik toimima.

Re: otsin remondi abi

Postitatud: L Veebr 04, 2012 6:24 pm
Postitas Vitautas
Tänan kõiki seni vastanuid. Paistab, et ptseselt temperatuuriga asi siiski seotud ei ole. Vahest toimib kenasti ka -20 ga. Samas teine kord +15 juures ei funktsioneeri.
Kuidas aga oleks kõike mõistlikum see vaha sealt ära saada? Ja kas peale jootmist peab ta ka tagsi asetama?