Mure toiteploki pinge kõikumisega.

Läks midagi kärssama või tahad midagi ehitada.
Kasutaja avatar
nobody
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 90
Liitunud: N Veebr 06, 2014 2:58 pm
QTH: KO29EE23XM
Asukoht: Kodila, Raplamaa
Kontakt:

Mure toiteploki pinge kõikumisega.

PostitusPostitas nobody » E Mär 09, 2015 9:26 am

Küsimus kas on probleemiks kui toiteploki pinge kõigub?
No nii kuni +/- 1V?
Ei oska seda ise probleemiks pidada aga igaks juhuks uurin.
Pinge kõikumine on koguaeg, mitte ei kõigu ainult eetris olles.
3Ø4PP ES2ASI ES3ASI

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Mure toiteploki pinge kõikumisega.

PostitusPostitas Ambur » E Mär 09, 2015 11:38 am

Tere!
Mõõda, kas sul võrgupinge majas ka kõigub. Kui ei, siis kas toiteplokil on omal pinge mõõdik ja kas digitaalse näiduga? Kui digitaalne, siis nendel vahel viimane number jääbki hüppama ühelt numbrilt teisele, kui pinge on nende vahelisel piiril.
Mõõda toiteploki pinge mõne välise mõõtjaga (parem analoog riistaga), siis näed, kas kõigub. Kui ikka, siis on viga toiteplokis, ilmselt mingi kehv ühendus.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
nobody
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 90
Liitunud: N Veebr 06, 2014 2:58 pm
QTH: KO29EE23XM
Asukoht: Kodila, Raplamaa
Kontakt:

Re: Mure toiteploki pinge kõikumisega.

PostitusPostitas nobody » E Mär 09, 2015 12:02 pm

Ambur kirjutas:Tere!
Mõõda, kas sul võrgupinge majas ka kõigub. Kui ei, siis kas toiteplokil on omal pinge mõõdik ja kas digitaalse näiduga? Kui digitaalne, siis nendel vahel viimane number jääbki hüppama ühelt numbrilt teisele, kui pinge on nende vahelisel piiril.
Mõõda toiteploki pinge mõne välise mõõtjaga (parem analoog riistaga), siis näed, kas kõigub. Kui ikka, siis on viga toiteplokis, ilmselt mingi kehv ühendus.

Mõõtsin välise testeriga 2 kohta peale koma .
Sisemine analoog ei kõigu.
Teisel toiteplokil ei ole kõikumist testeriga täheldanud.
3Ø4PP ES2ASI ES3ASI

Kasutaja avatar
Joosep
Veteran
Veteran
Postitusi: 315
Liitunud: L Nov 28, 2009 4:41 pm
QTH: KO29KK
Asukoht: Iru, Jõelähtme vald, Harjumaa

Re: Mure toiteploki pinge kõikumisega.

PostitusPostitas Joosep » T Mär 10, 2015 2:20 pm

Ma olen tähele pannud, et need odavad digitestrid ei näita alati õieti, Amburil on õigus, et tuleb analoogtestriga mõõta. Mul kord oli juhus kus mõõtsin digitestriga ja pinge langes 12 V pealt 10 V peale kui saatele läksin. Ja kui mõõtsin analoogtestriga, siis saatele minnes mitte pinge ei langenud vaid tõusus veidi 12,5 V. Alati tekib küsimus kumb riist siis õige on, aga antud juhul usaldasin veneaegset analoogtestrit.
Joosep 3Ø4AJ, ES2AJK
President George, Alan 42, ML 145, Sirio 827 5/8, Sirio SY-27-4 jagi, PMR

Kasutaja avatar
nobody
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 90
Liitunud: N Veebr 06, 2014 2:58 pm
QTH: KO29EE23XM
Asukoht: Kodila, Raplamaa
Kontakt:

Re: Mure toiteploki pinge kõikumisega.

PostitusPostitas nobody » T Mär 10, 2015 2:23 pm

Joosep kirjutas:Ma olen tähele pannud, et need odavad digitestrid ei näita alati õieti, Amburil on õigus, et tuleb analoogtestriga mõõta. Mul kord oli juhus kus mõõtsin digitestriga ja pinge langes 12 V pealt 10 V peale kui saatele läksin. Ja kui mõõtsin analoogtestriga, siis saatele minnes mitte pinge ei langenud vaid tõusus veidi 12,5 V. Alati tekib küsimus kumb riist siis õige on, aga antud juhul usaldasin veneaegset analoogtestrit.

Selge. Siis asjaga korras.
3Ø4PP ES2ASI ES3ASI

vabahärra
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 100
Liitunud: R Dets 10, 2010 1:14 pm
QTH: KO29KK
QTH2: KO29DI

Re: Mure toiteploki pinge kõikumisega.

PostitusPostitas vabahärra » T Mär 10, 2015 3:35 pm

Tegelikult see,et saatele minnes toiteallika pinge tõuseb,ei taha hästi klappida loodusseadustega.Küll aga on võimalik,et analoogtestriga mõõtes korjas mõõteriista mõõteraami mähis sisse saatja poolt välja kiirguvat kõrgsagedust, mis muutis mõõteriista näitu.Üldiselt levinud ja tuntud nähtus.Muidugi,võib väita ,et sama toimub ka digitaalriistaga mõõtmise puhul ja ka see võib paika pidada,sõltuvalt mõõteriista kvaliteedist.Kõige tõenäolisem pinge kõikumise põhjus on ikka halb kontakt toiteplokis.See võib olla kasvõi toiteploki ja raadiojaama vahelises kaablis,kaabli jaamapoolses pistikus,toiteploki poolsete klemmide all.Selleks,et veenduda toiteploki korrasolekus,oleks kõige õigem ühendada temale koormuseks aktiivkoormus,mis tarbiks umbes sama palju voolu kui tarbib raadiojaam ning mõõta siis soovitatavalt mõlema testriga,st.nii analoog kui ka digitestriga ning teha järeldused mõõtmise tulemustest.

Parimate soovidega
Priit, alias Vabahärra

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5366
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Mure toiteploki pinge kõikumisega.

PostitusPostitas Kaljukits » T Mär 10, 2015 6:46 pm

Joosep kirjutas:Ma olen tähele pannud, et need odavad digitestrid ei näita alati õieti

Raadiojaamade puhul nii ongi. Kõrgsagedus trügib sisse ja näit võib teha mis iganes. Seda ka isegi just mitte väga odavate riistade juures.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron