Selline mure et läks katki ICOM IC-PS35 toiteplokk

Läks midagi kärssama või tahad midagi ehitada.
Kasutaja avatar
sndr88
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 58
Liitunud: K Aug 17, 2011 7:38 pm
QTH: KO28JX49KQ
Asukoht: Rapla ja Tartu

Selline mure et läks katki ICOM IC-PS35 toiteplokk

PostitusPostitas sndr88 » E Sept 21, 2015 10:24 pm

TERE.

Selline mure et läks katki transceier icom ic-735 jaama

toiteplokk mark on ICOM IC-PS35.
http://www.qsl.net/icom/download/icps35im.pdf

Skeemi peal R21 ja R22 takistid tegi paugu ja panin uued takistid aga ei hakkanud tööle.
Kas keegi oskab aidata või kes teeks korda .
Nimi : sander
kutsung : ES3VIP JA ES5VIP
tel:+37256858565

isakass
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 18
Liitunud: T Sept 08, 2015 2:53 pm
QTH: KO18FW
QTH2: KO29FH

Re: Selline mure et läks katki ICOM IC-PS35 toiteplokk

PostitusPostitas isakass » T Sept 22, 2015 12:50 am

Eks see ole tavaline asi, et vahetad takid ja kaitsmed ära ja ikka on seda tüüpi toiteplokk külm kui koera nina. Hea on see, et skeem on olemas. Kui sellises kohas takid läbi põlesid, siis üldjuhul tähendab see seda, et miski muu põles maha ja siis koos sellega ka takid. Võta skeem ette ja hakka mööda ahelat järk-järgult mõõtma. Nii seda tänamatut tööd tehaksegi.

Kui hätta jääd siis ei ole probleemi abi leidmisega. Mul sõber tegeleb selliste asjade remondiga. Pead ainult arvestama sellega, et mõningate juppide tellimisega võib päris palju aega minna ja mõnda asja lihtsalt (olenevalt ploki vanusest) ei saa tellida või ei tasu remont ära.

Samas kas oled ikka veendunud, et tahad just seda toiteplokki kasutada. Transiiveril endal on samuti tehniline pass olemas. Icomi transiiverid ei ole tavaliselt tehtud nii, et nad peaksid töötama tingimata 13,8 V peal vaid on lubatud teatud kõikumine. Mõnedel transiiveritel (näiteks Zastone omal) on lubatud kõikumine lausa 15%. Niisiis võib juhtuda, et sinna sobib ka tavaline 12 V plokk. (See muidugi vaata järele.) Mina isiklikult vahetaksin selle toiteploki üldse välja vana-tüüpi icomi vms toiteploki vastu. Sellised plokid (nagu Sinul seal oli) kipuvad meie tingimustes transiiverisse häireid tekitama (eriti siis kui Sul ei ole näiteks head maandust või elad kortermajas vms).

P.S. Osadel icomi transiiveritel olid ka originaalis 12 V toiteplokid. Ise kasutan samuti icomi transiiverit.

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Selline mure et läks katki ICOM IC-PS35 toiteplokk

PostitusPostitas Evo » L Sept 26, 2015 10:26 am

Kui tundub, et selle toiteploki remont võib kalliks ja vaevaliseks osutuda, siis oleks ehk parem see asendada hoopis uue toiteseadmega.
Praegused transiiverid vajavad enamasti toitepinget 13. 8 volti, vajalik amprite hulk sõltub Sinu transiiveri väljundvõimsusest.
Amatööride hulgas on erinevad arvamused analoog- (trafo+stabilisaator) ja inpulsstoiteplokkide osas.
Kindel see, et analoogtoiteplokk on häirevabam, kuid ega saa laita ka tänapäevaseid impulsstoiteplokke.
Ise elan maakohas, erilisi eetrihäireid minu juures pole ja olen proovinud mitmeid toiteseadmeid.
Kuna transiiverid ei tarbi vastuvõtul (mitte saatele minnes!) suuri võimsusi, siis võib lihtsalt erinevaid lainealasid kuulates toiteplokke katsetada.

Olen juba kümmekond aastat kasutanud sellist toiteplokki, ühtlasi ka IC-735 jaoks (väljundvõimsust on piisavalt kõikide standardsete transiiverite jaoks):

Pilt

Kuna kõik sideseadmed on mul siin maandatud (maakohas eramajas lihtne teha), toitejuhtmetel südame rahustuseks ferriitmantlid peal, siis pole selle toiteploki poolt häireid täheldanud, atmosfääri- ja muude häirete puudumisel on vastuvõtt ilus. Toiteplokil on ka olemas nupp "noise offset", mille abil saab võimalike häirete korral kõrvale häälestuda.

Võrdlemiseks olen kasutanud kuuldel olles sellist analoogtoiteplokki (trafotoide+pingestabilisaator, kannatab koormust 3A, milline on kuulamiseks piisav):

Pilt
Praegu on see kasutuses teises toas transiiveri toiteks, millist kasutan lihtsalt kuuldel olemiseks.
Häirete suhtes pole vahet märganud.
Seda siis varem Icom IC-735 ja praegu Yaesu FT-950 puhul.

Mõnede toiteseadmete skeeme, kui soovid ise ehitada, leiad ka minu kodulehelt.

Lihtsalt sellised kogemused, millised ei pruugi absoluutne tõsi olla :)

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Selline mure et läks katki ICOM IC-PS35 toiteplokk

PostitusPostitas EINAR » T Sept 29, 2015 11:27 am

[quote="sndr88"]TERE.

Selline mure et läks katki transceier icom ic-735 jaama

toiteplokk mark on ICOM IC-PS35.
http://www.qsl.net/icom/download/icps35im.pdf

Skeemi peal R21 ja R22 takistid tegi paugu ja panin uued takistid aga ei hakkanud tööle.
Kas keegi oskab aidata või kes teeks korda .[/quote]

HAM-foorumis vist juba soovitasin, aga topelt ei kärise.
Kontrolli üle ka kõik elektrolüütkondensaatorid ja asenda mittekorrasolevad, seejuures pea silmas kondede reaktiivvõimsusi!! Kui el.lüütkondensaator(id) on lühises, võivad trükkplaadil õhukesed folgaajuhtmed ära põleda. Kui mõni konde on mahtuvuse kaotanud, ei tarvitse tekkida ettenähtud sageduse- ja suurusega pingeid-voolusid ja see võib omakorda teisi skeemidetaile kahjustada või ära põletada. Impulsstoiteplokk töötab oma kindlal režiimil ja enamus detaile mõjutavad seda.
Edu!
73! de 304EI/ES6EI


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

cron