1. leht 1-st

Lincoln II sulavkaitse

Postitatud: T Jaan 31, 2017 9:10 pm
Postitas ES6001SWL
Lincolnil avastasin, et kaitse, mis toitekaabli peal on jargmine- F15AL250V, tähendab 15A, passi järgi aga 6A peaks olema, kas kindlasti tuleb vahetada?Millise vastu parem? Plaan on autosse paigaldada, toitekaabliks sobiks - kõlari kaabel vask 2*1,5mm läbipaistev? Oomi poest soovitati seda. Hakkasin nüüd kahtlema, küsin üle enne tegutsemist. Tänud!

Re: Lincoln II sulavkaitse

Postitatud: K Veebr 01, 2017 11:52 pm
Postitas Pagan
Kui ikka passi järgi 6A peaks olema siis vast suurest lugupidamisest jaama vastu nagu ei ole viisakas talle 2x kõvemat kaitset panna. Kui veel korralikud jämedad vaskjuhtmed ka kasutusele võtta siis ei ole küll kahtlust mis esimesena maha põleb kui mingi jama peaks juhtuma.

Re: Lincoln II sulavkaitse

Postitatud: N Veebr 02, 2017 10:50 am
Postitas sombi
Kaitse reeglina ei kaitse jaama vaid hoopiski toiteallikat, sest reeglina põleb maha transistor/mikroskeem kiiremini kui kaitsmes asuv traadijupp. Aga kuna endast vähegi lugupidav jaam sisaldab ka vastupidi ühendatud dioodi toitesisendis, et kaitsta jaama tagurpiditoite eest, siis sellisel juhul ettenähtud kaitsme puhul jääb tavaliselt diood terveks (ta on arvestatud kõva varuga) ja seega ka ülejäänud jaam. Mõistlik oleks kaitse nominaali vastu vahetada, et kogemata toite tagurpidi ühendamise korral midagi hullu ei juhtuks.

Re: Lincoln II sulavkaitse

Postitatud: L Veebr 04, 2017 12:12 am
Postitas Pagan
Ära sa karda et auto akul plaadid kõveraks tõmbab, enne põleb ikka krapats tühjaks. :lol:

Aga kui õnne on siis ei juhtu midagi.

Re: Lincoln II sulavkaitse

Postitatud: L Veebr 04, 2017 1:03 am
Postitas sombi
Või põlevad jaama toitejuhtmed koos autoga maha.

Re: Lincoln II sulavkaitse

Postitatud: L Mär 25, 2017 1:27 pm
Postitas ES6001SWL
Kaitse siis sai vahetatud, juhtmed veetud salongi otse akult, antenn keset katust, jaam sisselülitatud - ja siis tuli Suitsu! Ruttu juhtmed lahti, mis värk on? Kaan sai maha võetud - üks detail on sulama hakkanud (vt. pilt). Soovitage remondimeest Tartust või Tartu lähedalt. Tänud!
Pilt