PMR-le lisaantenn

Kõik selle lainealaga seonduv
Kasutaja avatar
hard0
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 117
Liitunud: N Nov 29, 2007 7:50 pm
QTH: liikuv
Asukoht: Läänemaa

PostitusPostitas hard0 » T Juun 24, 2008 2:42 pm

upitame :arrow:

SiiliOnu

PostitusPostitas SiiliOnu » T Juun 24, 2008 10:41 pm

Mul cobra pole, kuid polegi oluline... kakud laiali ja vaatad ära, kuhu sul pesa kõikse paremini sobib ja rauasaega ülejäänu maha. Kui vaja, siis süvistad natuke ja liimiga kinni. Lasin pärast veel "kuuma liimiga" üle kõik praod seal pesa juures, et natike ilusam oleks pealt ja piits või kaabel pesa lahti ei väänaks.

Pilt
Pilt

Kasutaja avatar
hard0
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 117
Liitunud: N Nov 29, 2007 7:50 pm
QTH: liikuv
Asukoht: Läänemaa

PostitusPostitas hard0 » L Jaan 24, 2009 3:29 pm

Vahepeal on palju aega mööda läinud ja täna tegin selle lükke ära, et rauasaega antennist jupp maha saetud. Siinkohal küsimus ühendamise kohta: Kuhu oleks mõtekas varjestus ühendada[vean aku -(miinus) klemmile?]

Kasutaja avatar
mark-lll
Veteran
Veteran
Postitusi: 863
Liitunud: R Okt 10, 2008 10:59 pm
QTH: KO29IK63
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

PostitusPostitas mark-lll » L Jaan 24, 2009 7:55 pm

Mark 3, ES1KPO
X30, Anytone AT-779UV
Pr 145, Taylor 3
AT5888 UV, NR 770R, GT-3TP
Retevis RT3

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » P Jaan 25, 2009 8:35 am

Okei, näitan ka enda moditud jaama...

Pilt
By kassmees at 2009-01-24
304FL, "Three zero four Freyja love"

taiu
Algaja
Algaja
Postitusi: 9
Liitunud: R Jaan 30, 2009 12:04 pm
QTH: KO29IK
Asukoht: Tallinn, Öismägi

hüva nõu teretulnud..

PostitusPostitas taiu » R Jaan 30, 2009 12:15 pm

Sai siis ka prooviks oma kabulapaari (kobrase mt800) üks isend prooviks bnc pesaga varustatud. Aga näe soovitud effekti ei tuvasta kuidagi (leviraadius sisuliselt sama võrreldes originaalantenniga). Pole küll väga tõenäoline, et keegi juuresolevate piltide põhjal midagi tarka oskab õelda, aga samas küsija suu pihta loodetavasti ei lööda.

Antennina kasutasin siis prooviks tehnoturust soetatud ühte poollaine isendit (X108 - PT435).

tagakülg
esikülg

myller
Veteran
Veteran
Postitusi: 338
Liitunud: E Apr 21, 2008 11:16 pm
QTH: KO18KI

PostitusPostitas myller » R Jaan 30, 2009 12:27 pm

Taiu,

see lambijuhe seal pesa ja plaadi vahel ei ole kõige parem mõte. Sinna tuleks jupp koaksiaali panna.

Kalev

taiu
Algaja
Algaja
Postitusi: 9
Liitunud: R Jaan 30, 2009 12:04 pm
QTH: KO29IK
Asukoht: Tallinn, Öismägi

hmnjah..

PostitusPostitas taiu » R Jaan 30, 2009 12:35 pm

Kuna teadmised antud vallast üsna kesised, loodsin et see väike jupp niivõrd ei määra. Lootus-sureb-viimasena väljendile mõeldes sai see traadijupp külge sulatatud. Paistab et lootus just suri ära.

Eks üritan koaksaaliga uuesti ja raporteerin tulemusteset.

tänud postituse-vastuste kiirreageerimisrühmale..

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » R Jaan 30, 2009 12:56 pm

Tagaküljel on ehk suur metallplaat, sa märkasid? Ma olen seni pesa kesta küljest tuleva soone (koaksiaalkaabli varjesuka) selle plaadi külge jootnud. See juhe, mis sul tagaküljele originaalantenni kinnituskohta on joodetud, peab minema pesa keskmisele klemmile. Teine juhe, mis sul on joodetud kuhugi tont teab kuhu (ma ei tea, kas see koht omab ühendust miinusklemmiga nagu see suur metallplaat, mille külge ma sul ta joota soovitan), peab teise otsaga olema pesa kesta küljes, et antenn saaks vastukaalu.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
taivo
Veteran
Veteran
Postitusi: 357
Liitunud: P Jaan 27, 2008 4:23 pm
QTH: KO39LH
Asukoht: Tallinn Kopli ; Ida-Virumaa Kulja
Kontakt:

PostitusPostitas taivo » R Jaan 30, 2009 1:10 pm

Tervitus! Üldiselt pole vaja seal jätta nii pikka torujuppi alles. Piisab kui suht korpuse ligidalt saega maha lõigate see sarv ja siis veidi uuristada auku suuremaks. Ise olen kasutand odavamat pesa et see sisse keerata sinna ja kuumaks kolviga ajada, siis saab seda poolsula korpust voolida ilusti ümber pesa. Pärast juba õige pesa sisse ja liimiga kinni.

Lisan mõne pildi ka: http://web.zone.ee/taiks/mt800/ .

goodeye
Veteran
Veteran
Postitusi: 636
Liitunud: N Juul 26, 2007 4:20 pm
QTH: KO38II45AP
QTH2: KO29GJ82VO
Asukoht: Tartu, Tammelinn

PostitusPostitas goodeye » R Jaan 30, 2009 1:55 pm

PT435 te kasutan ise. effekt on olemas. sidekaugused linnas kulgevad kuni 6 kilomeetri kaugusele, ja seda veel aknast välja kõõlutades. pole katuselt veel proovinud. tuli mingi päev idee sellinne mõte ära proovida
Pilt3Ø4GE
President GLENN, Cobra MT-725

taiu
Algaja
Algaja
Postitusi: 9
Liitunud: R Jaan 30, 2009 12:04 pm
QTH: KO29IK
Asukoht: Tallinn, Öismägi

remont seljataga

PostitusPostitas taiu » R Jaan 30, 2009 3:46 pm

Sai siis vastavad modifikatsioonid sisse viidud. Korpuse antennikere veidi lühemaks, ehk pesa lähemale plaadile, 50 oomine koaksiaal lambijuhtmete asemele ning maandus plaadi tahapoolele eelnimetatud kohta (kuigi eelnev maanduse asukoht omas ilusti ühendust miinusega).

Hetkel pole siin tööjuures ainult väga võimalik testida, kas ja kuidas mõjus. Eks hiljem teel koju proovin ja raporteerin õhtul.

taiu
Algaja
Algaja
Postitusi: 9
Liitunud: R Jaan 30, 2009 12:04 pm
QTH: KO29IK
Asukoht: Tallinn, Öismägi

wierd..

PostitusPostitas taiu » P Veebr 01, 2009 9:27 pm

No use whatsoever. Ehk siis võrreldes kobrasega, mis ei ole operatsiooni läbi elanud ... kasutegur on pagana nullilähedane seni. Eks üritan mingiaeg jälle veidi aega ning kellegi targema nõu (seekord ka jõudu võimalusel) asjasse pühendada. annan teada mis siis mureks oli algsel modimisel..

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

PostitusPostitas officer » P Veebr 01, 2009 9:40 pm

kas sa heatahtlikult avaldaks,millest selline arvamus,et resultaat =0 :?:
ES2JT/304JT

taiu
Algaja
Algaja
Postitusi: 9
Liitunud: R Jaan 30, 2009 12:04 pm
QTH: KO29IK
Asukoht: Tallinn, Öismägi

PostitusPostitas taiu » P Veebr 01, 2009 9:52 pm

Ikka jah, vb tõesti minu mõõtmisoskused jätavad soovida.
Üks kobras sai jäetud tuppa kõlarikõrvale vaikselt tööle (vox peal ja iga 5 sekundi tagant tuli väike helisignaal). Ja seejärel endal jalad kõhualt välja ja punuma, ühes käes originaalantenniga kobras ja teises operatsiooni läbi elanud isend.
Nüüd on see koht kus minu loogika ütleb et ühega ma peaksin ikka vähemalt mingi portsu jagu kaugemale saama liikuda ilma et isend vait jääks. Sai proovitud erinevat, nii läbi majade levi kui ka üsna otsenähtavust. 2 isendi ära kustumine toimus üldiselt paarikümne meetri sees.
Olukord mida ma pole küll tegelikult proovind, oli see et oleks moditud isendi ka eetrit karjuma jätnud.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist