10mW - 6km

Kõik selle lainealaga seonduv
Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

10mW - 6km

PostitusPostitas Ambur » P Apr 06, 2008 9:26 pm

Täna pärastlõunal, Tabasalu kaldapealsel jalutades testisin, kas praeguse päikesetormiga on ehk momendil hea levi ka 70cm PMR alas. Lootsin saada sidet üle Soome lahe, aga lahetagune vaikis nagu haud.
Siiski ainult kahinaid kuulama ei pidanud, sest Neeger tuli Rannamõisast nii läbi Tallinna repiiteri, kui otse (otse paremini, kuna kaugus ainult ~ 3km) tugevalt. Samuti sain kenasti ühenduse Taivoga, Kopli poolsaarelt, kes tuli lausa 7 - 8 palliga.

Kuna signaal oli tugev ja Taivol PMR "Alan G-7", millel peal ka LPD kanalid (minul PMR/LPD jaam MT-4000L), proovisime sidet ka sellel lainealal (LPD kanalitel jaamade võimsused 10mW).
Kummagi jaama 10 mW-iga sai rääkida täiesti talutavalt, kuigi kahinalukud tuli maha võtta.
Mina Tabasalu kaldapealsel (kõrgus merepinnast ~ 35m), tema Kopli poolsaarel kortermaja viienda korruse aknal, vahemaa üle Kakumäe lahe, üle Kakumäe poolsaare, üle kopli lahe, kopli poolsaarele linnulennult ~ 6,5km. Mõlemad jaamad, tehases paigaldatud, originaalantennidega.
10mW-i kohta päris hea tulemus.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
taivo
Veteran
Veteran
Postitusi: 357
Liitunud: P Jaan 27, 2008 4:23 pm
QTH: KO39LH
Asukoht: Tallinn Kopli ; Ida-Virumaa Kulja
Kontakt:

PostitusPostitas taivo » P Apr 06, 2008 10:00 pm

Tervist!

Nii ta oli, täpsustan, et LPD testi ajal oli kahinalukk peal.Signaal oli hea ja avas kenasti, kahin oli kuuldav aga kõne täiesti selgelt arusaadav. Ise arvasin, et kindlasti midagi kostub, aga üllatus oli suur kui Ambur kõlavalt küsis, oled sa kuuldel, nagu selgus olin ka mina hästi kuulda.

TimoT
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 66
Liitunud: R Dets 07, 2007 5:43 pm
Asukoht: Tallinn, KO29HK

Re: 10mW - 6km

PostitusPostitas TimoT » P Apr 06, 2008 10:05 pm

Ambur kirjutas:
linnulennult ~ 6,5km. Mõlemad jaamad, tehases paigaldatud, originaalantennidega.
10mW-i kohta päris hea tulemus.



Kuna kaugus muutub ruutjuurega võimsuse muutusest siis 50 korda tugevam PMR signaal kostab 7 korda kaugemale kui LPD.

tulemus sama kui PMR puhul 46 km levi.

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » P Apr 06, 2008 10:18 pm

taivo kirjutas:Nii ta oli, täpsustan, et LPD testi ajal oli kahinalukk peal.

Sorry, sain siis ilmselt valesti aru. Mina pidin luku maha võtma (tuli küll ka läbi luku, aga katketega).
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
taivo
Veteran
Veteran
Postitusi: 357
Liitunud: P Jaan 27, 2008 4:23 pm
QTH: KO39LH
Asukoht: Tallinn Kopli ; Ida-Virumaa Kulja
Kontakt:

PostitusPostitas taivo » P Apr 06, 2008 10:28 pm

Mul kahinalukk sel G7-mel timmitud suht piiripeale, oleks saanud veelgi rohkem maha PMR alas, aga LPD alas hakkas siis juba sahisema pidevalt.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist