Cobra MT900 aku laadimine.

Kõik selle lainealaga seonduv
Kala
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 165
Liitunud: T Mär 08, 2005 12:42 am
QTH: KO29IK
Asukoht: Tallinn,maanteel 8AM,TLN 23FM ES1SOR
Kontakt:

Cobra MT900 aku laadimine.

PostitusPostitas Kala » K Dets 14, 2005 1:10 am

Mure siis selline ,et pemari aku ei taha kuidagi energiat sees hoida.Originaal on 600mAh,pärast laadimist kukub akunäidik juba 1h möödudes 2 pulgale neljastisegi kui on ainult vastuvõtul.Kasutuses on akupakk u 1,2a.Mõõtsin ka laadimisvoolu ära,tester näitas 360mA,kas see on normaalne?Või tuleb poodi uue aku järele minna.Kas võin panna ka suurema mahtuvusega akud näiteks 850mAh,kas see originaal laadija suudab nad korralikult täis laadida?

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1087
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

PostitusPostitas äpu » K Dets 14, 2005 1:03 pm

Sul on kas akud läbi ,lühises või mis iganes.Huvitav millega sa neid üldse laed?600mah-st akut laetakse üld juhul 60mA -ga ja umbes 14 tundi see on akule tervislik.Ma ei tea kaua sa neid selle 360mA-ga laed aga ei tohiks mitte üle 2,3 tunni.Sellist laadimist nimetatakse kiir laadimiseks ja ei soovita kasutada kogu aeg,see rikub akud kiiresti ära ja tuliseks lähevad nad ka ja on plahvatus ohtlik kui ei ole termo kaitset kas akudel või laadial.
Mis puutub aga 800mah-id akusi miks mitte ja veelgi suurema mahtuvusega seda kauem nad kestavad.Muidugi vastavalt aku mahtuvusele tuleb ka laadimis voolu suurendada.Mul on siin foorumis kusagil kirjas kui palju ja mis valemuga arvestada laadimis aega ja voolu.
Aga tundub et su akud on vist läbi.
Muidugi võib üks pulk küll kiiresti ära kaduda kuna on arvestatud ikkagi patarei pingega mis on 1,5 v aga akul 1,2v ja äsja laetult võib olla selle pinge 1,4v aga see langeb kiiresti 1,3 ja mingi aja möödides 1,2v peale kus ta ka püsib pikemat aega.
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET

Kala
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 165
Liitunud: T Mär 08, 2005 12:42 am
QTH: KO29IK
Asukoht: Tallinn,maanteel 8AM,TLN 23FM ES1SOR
Kontakt:

PostitusPostitas Kala » K Dets 14, 2005 11:18 pm

Tänud Äpu.Laadijaks on Cobra enda laualaadija,nn kiirlaadija mis peaks aku u1,5h täis laadima,ilmselt tema selle akuklotsi tuksi ongi keeranud koostöös ajaga.Laadija ise peaks ilmselt päris nupukas olema,sest kui ma ta laiali võtsin ,et laadimisvoolu mõõta,siis paistis sealt üsna mitu mikroskeemi kas 3 või 4tk.Lõikasin ka aku kinnituskile lahti ja vaatasin mis sees,ning avastasin,et akusi laetakse läbi dioodi.Paistab,et tuleb poodi minna ning uued ja suurema mahtuvusega akud siis osta.Diood tuleb igaks juhuks ilmselt ka lisada.

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1087
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

PostitusPostitas äpu » N Dets 15, 2005 10:44 am

See diood on põhiliselt ikka selle jaoks et kui juhuslikult tagurpidi laadiasse toppida ei hakka ta laadima.
Ülejäänud träni on selleks et aku korralikult täis saaks ja temperatuur püsiks normis j.n.e.ma arvan.Neid laadiaid on ka nii erinevaid.Üldiselt kui ta ise oma laadimist ei piira või ei lõpeta oleks kavalam panna üks taimer abiks ja siis paned oma aja peale ja siis ei ole vaja jälgida millal see aeg täis saab.
Tervitades Äpu! es1ate 73!

304ET


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist