Probleem

Kõik selle lainealaga seonduv
Kasutaja avatar
Freeman
Algaja
Algaja
Postitusi: 4
Liitunud: N Aug 27, 2009 12:55 pm
QTH: KO39LA
Asukoht: Avinurme vald Maetsma küla

Probleem

PostitusPostitas Freeman » R Sept 04, 2009 6:56 pm

Avastasin kodust ühed vanad PMR'id margilt siis Alan 441 aga ei tööta. Kui ühega vajutada rääkimise nuppu siis teine ei tee midagi aga kui teisel alla vajutada max levikauguse nupp sellel saatjal siis MON (ma loodan, et ma seda MON nupu enamvähem õigesti seletasin) siis kostub mingi nõrk signaal ja kuulda on ka kui rääkida. Milles võib asi olla ? Oma korralike saatjatega testisin kah ja sisse tuleb kõne küll tervele saatjale aga teist kutsuda siis see katkine ei tee midagi.

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Probleem

PostitusPostitas hall kass » R Sept 04, 2009 10:11 pm

Natuke arusaamatuks jäi. Kas tervelt, korralikult jaamalt signaal Alan 441-le sisse tuleb? Nagu ma aru sain, siis Alani jaam annab signaali välja küll, kuna su enda jaam võtab seda vastu. Kuidas need Alanid omavahel töötavad - kas kuulevad üksteist? Proovi testida ka Call-nupu ehk väljakutseplärina nupuga - kas Alanitel see plärin töötab nii omavahel kui ka teiste jaamadega? Kas nad teiste jaamade Call-plärinat kuulevad?
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
Freeman
Algaja
Algaja
Postitusi: 4
Liitunud: N Aug 27, 2009 12:55 pm
QTH: KO39LA
Asukoht: Avinurme vald Maetsma küla

Re: Probleem

PostitusPostitas Freeman » L Sept 05, 2009 3:43 pm

Vabandused kui arusaamatuks jäi ma selles valdkonnas veel roheline. Korralikult jaamalt (Cobra MT975) Alanile sisse ei lähe aga Alanilt korralikule jaamale läheb. Kui Alanil Call-nuppu vajutada kostab Cobrale sisse ilusti ja Cobrale läheb jutt kah ilusti sisse, aga omavahel ei tee Alanid midagi, ainult siis kostab Alanilt teisele Alanile kui ühel see kahina nupp alla vajutada ja teisega kas Call- nuppu vajutada või rääkida. Cobralt Alanile sama lugu: Kui kutsud Cobraga siis Alanil peab kahina nupp all olema siis kuuleb nii juttu kui ka Call'i aga suhteliselt halvasti.
Loodan, et suutsin ennast arusaadavamalt väljendada.

indur
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 58
Liitunud: P Veebr 10, 2008 1:55 pm
QTH: KO29EK81
Asukoht: Liikva küla, Harku vald, Harjumaa
Kontakt:

Re: Probleem

PostitusPostitas indur » L Sept 05, 2009 10:01 pm

Tundub, et osad Alan 441'd ongi ühed käkid. Aastaid tagasi ostsin omale ka ühe paari Tehnoturust. Üsna pea selgus, et päris korras nad ei ole ning kui ma öigesti mäletan, siis netist otsides jäigi silma, et 441 seas esineb vigaseid partiisid.
Viisin selle paari Tehnoturgu tagasi, kus need teiste vastu välja vahetati. Paraku tehti vahetus samasuguste vastu. Üks nendest töötab praeguseni ilusti, aga teisel on nii saate kui vastuvõtu osas midagi mäda. Loobusin selle tagastamisest ja viskasin kappi tolmu koguma. Vähemalt üks töötab, asi seegi.

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Probleem

PostitusPostitas Kaljukits » L Sept 05, 2009 11:23 pm

indur kirjutas: Vähemalt üks töötab, asi seegi.

Parem pool muna kui tühi koor :D.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist