PMR Duplex repiiter Tallinnasse

Kõik selle lainealaga seonduv
rannamees
Väga vana tegija
Väga vana tegija
Postitusi: 509
Liitunud: T Jaan 18, 2005 5:21 pm
QTH: KO29KI
Asukoht: P8.00
Kontakt:

Re: PMR Duplex repiiter Tallinnasse

PostitusPostitas rannamees » R Mär 26, 2010 2:24 pm

nemo kirjutas:Mnjah, mõte kui selline on hea, aga...
Kas hakkate siis kahe jaamaga ringi laskma, kui korralikku jaama (millel offset ja muud viled olemas) pole?
Ühe jaamaga saab kole nadi olema side pidamine sellisel moel... Kärmed näpud pevad olema... :lol:

No nagu ma aru olen saanud, siis enamusel kes praegu CH3 simplex repiiterit kasutavad normaalseks jutuajamiseks mitte lollitamsiseks omavad amatöörjaama või mingit dual banderit, et ei tohiks nagu probleem olla. Ja nagu sa ütlesid, siis hädapärast saab ka tavalist pmr kabulat kasutada koos kiirete näppudega. Ma eeldan, et tooniga duplex repiiter saaks olema suhteliselt lollitajatevaba ja ka väga mugav suhtlusvahend.

Aga duplex ja simplex repiiter võivad ju koos ka toimida, ega see ei tähenda, et praeguse peaks maha võtma, toimivat asja ei tasu näppida. :)

Kasutaja avatar
seljakott
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 127
Liitunud: E Sept 19, 2005 10:01 am
QTH: KO29HE
Asukoht: Aespa
Kontakt:

Re: PMR Duplex repiiter Tallinnasse

PostitusPostitas seljakott » R Juul 02, 2010 1:03 am

nemo kirjutas:Mnjah, mõte kui selline on hea, aga...
Ühe jaamaga saab kole nadi olema side pidamine sellisel moel... Kärmed näpud pevad olema... :lol:


no põhimõtteliselt lähed ühel kanalil saatele ja siis vahetad kiiresti kanali vastuvõtule, et vastust kuulda
või on hoopis põnevam variant: teibid 2 saatjat omavahel selgapidi kokku ja siis nii räägidki :D
INTEK M 495 + 1/2 Siro 25whiskeys @ KO29HE; UV-5R


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist