COBRA MT975 vs Midland G6 XT vs MIDLAND G7

Kõik selle lainealaga seonduv
hardit
Algaja
Algaja
Postitusi: 3
Liitunud: K Jaan 12, 2011 11:25 am
QTH: KO38II

COBRA MT975 vs Midland G6 XT vs MIDLAND G7

PostitusPostitas hardit » K Jaan 12, 2011 12:57 pm

Tere,

Vana paar cobra mt725 on ühe lapse juba peaaegu viieseks kasvatanud ja vaja peamiselt teise lapse unevalveks uut paari.

Silma on jäänud pealkirjas mainitud 3 mudelit:
COBRA MT975 - http://www.tehnoturg.ee/EE/3521/CO3
Midland G6 XT - http://www.tehnoturg.ee/EE/3371/A106
MIDLAND G7 - http://www.tehnoturg.ee/EE/3371/A195

Vajadused:
* mõistliku hinnaga 2 saatja komplekt (akud, laadijad).
* võika saada kasutada ka AAA patareisid
* enamasti kasutaks beebivalvurina.
* enamvähem ilmastikukindlus (üks saatjatest veedab osa ajast titevankri kaare küljes õues ja arvestades meie kliimat, siis niiskust saab ikka. Samas mt725 talus suht viisakalt meie kliimat)
* suuremat sorti raadioamatöör väga ei ole (veel), aga saatjaid leiavad kasutust ka autosõitudel, metsas kolades ja laste mängudes.

Ise eelistaksin hetkel vist cobraseid (MT975), kuna eelmine paar copraid (MT725) käitus väga viisakalt. Aga kiidetakse ka Midlande ja sellepärast uuringi.

G6 on pisut ägedam beebivalve kui MT975. Nimelt lubatakse ka võimalust "levist väljas" kontrolli ja "lapsega rääkimise" võimalust. Mõnes suuremas raudbetoon hoones isegi tahaks vahel levi kontrollida.

G7 vist ei ole päris beebivalve fuktsiooni üldse - see tähendab vist siis, et kasutad VOXi ja samale kanalile sattujad hakkavad beebi otsa kah sisse mulisema. Või äkki ikka ei ole see nii?

Mida siis siin foorumis arvatakse nendest masinatest? Kas cobra ja midlandi konkreetsete mudelite ehitus- ja helikvaliteet on võrdsed/võrreldavad? Äkki olen mõne olulise eelise mingil mudelil märkamata jätnud?

Parimat
Hardi

P.S. MT725 vajavad väljavahetamist, sest ühel seadmel hakkab "kõnelemisnupp" ära väsima, ühe seadme valjukast tuleb ainult raginat (midagi vaja ilmselt timmida) ja akud on kah viletsaks jäänud. Samas lastele mängimiseks käivad need veel küll, kui selle ragisemise probleemi saaks parandatud ja vahel on ka ühest paarist väheseks jäänud.

Kasutaja avatar
iBand
Veteran
Veteran
Postitusi: 264
Liitunud: L Nov 13, 2010 3:04 pm
QTH: KO28GJ11
Asukoht: Pärnu,Pärnumaa
Kontakt:

Re: COBRA MT975 vs Midland G6 XT vs MIDLAND G7

PostitusPostitas iBand » K Jaan 12, 2011 3:14 pm

Nii palju kui mina siin foorumis olnud olen siis peetakse cobra jaamasid ühedeks parimateks odavama hinnaklassi pmr jaamadeks! Mina soovitaksin cobrasi,sest enda doro kyll vastupidav(ta mul mitu korda "läbivettinud" olnud ka töötades) aga helikvaliteet mitte just kõigeparem. aga lastele "mängimiseks"soovitaks vastupidavuse tõttu küll!
Tervitades,Andrin
ES8BAR,304CW
Pilt
E Pluribus Unum

Kasutaja avatar
taivo
Veteran
Veteran
Postitusi: 357
Liitunud: P Jaan 27, 2008 4:23 pm
QTH: KO39LH
Asukoht: Tallinn Kopli ; Ida-Virumaa Kulja
Kontakt:

Re: COBRA MT975 vs Midland G6 XT vs MIDLAND G7

PostitusPostitas taivo » K Jaan 12, 2011 3:42 pm

Kui vähegi võimalik, siis proovi enne ostu kuidas reageerib vox häälele. Osad cobrad (MT800, 600) olid väga tuimad ja ei sobinud beebivalvuriks.

Mihka
Veteran
Veteran
Postitusi: 931
Liitunud: E Apr 18, 2005 11:42 pm
QTH: KO38IH
Asukoht: Tartu maakond, Ülenurme
Kontakt:

Re: COBRA MT975 vs Midland G6 XT vs MIDLAND G7

PostitusPostitas Mihka » N Jaan 13, 2011 12:35 am

Igal juhul Midland G6..just tagasiside võimaluse pärast!
Yaesu FT-8900R, FT-7800E,Baasantenn triband 6m/2m/70cm V-2000(ES5LCN)

hardit
Algaja
Algaja
Postitusi: 3
Liitunud: K Jaan 12, 2011 11:25 am
QTH: KO38II

Re: COBRA MT975 vs Midland G6 XT vs MIDLAND G7

PostitusPostitas hardit » N Jaan 13, 2011 11:02 am

Aiteh vastajatele.

Beebivalvuri funktsioon on G6'l tõesti vingem ja tagasiside oleks hea, aga olen siiani selleta hakkama saanud, sest nagunii pead arvestama, et mõistliku ajaga lapseni jõuaksid, kui ta juba häält teeb.

Hetkel tundub isegi olulisem, et MT975 kirjelduses on lubatud seadme "Pritsmekindlus".Varasem kasutuspraktika on näidanud, et meie maal sajab aastas keskmiselt üle poole meetri vett taevast alla ja peamiselt kasutad neid ikka õues. Paadimatkal saab masinad ka kilekotti pakkida, aga igapäevaselt ei viitsi seda teha.

Ehk mõni Midlandi omanik oskab selles osas kommenteerida massina ehituskvaliteeti?

Teine asi, mis praeguste Cobraste juures meeldib on värinalarm (G6 vist puudu). Sest vahel viibid lärmakates kohtades ja ei kuule seadet taskus (heli ei taja kah alati väga valjuks keerata), aga värinalarm aitab avastada, et miskit kuskil toimub. Samas G6 beebifunktsioonid kaaluksid värinalarmi vist isegi üles.

hardit
Algaja
Algaja
Postitusi: 3
Liitunud: K Jaan 12, 2011 11:25 am
QTH: KO38II

Re: COBRA MT975 vs Midland G6 XT vs MIDLAND G7

PostitusPostitas hardit » N Mär 03, 2011 7:30 am

Teema kokkuvõtteks.

Sai siiski COBRA MT975 saatjad valitud:
* põhiliselt sellepärast, et eelmised pidasid päris kaua ja päris viisakalt ennast üleval
* pritsmekindlus eraldi välja toodud

Minu paar reageerib VOXile normaalselt. Pigem seda võibolla veel maha keerama, kui kõik krõpsud ja mööduvad autod häirima hakkavad. Head masinad üldiselt, aga randmepaeladest tunnen puudust ... st tuleb vist eelmistel ära võtta need.

Nüüd saaks vana paari mt725 kah hooldusesse/remonti viia ja ehk saab needki uuesti häälde. Tuleb mingit kärinat ja sahinat sisse ... äkki mingid sagedused ja jooksul paigast ära põrunud :) Oskate kedagi Tartu kandis soovitada?

Marx
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 212
Liitunud: L Nov 17, 2007 11:48 am
QTH: KO38II
Asukoht: Tartu

Re: COBRA MT975 vs Midland G6 XT vs MIDLAND G7

PostitusPostitas Marx » N Mär 03, 2011 7:51 am

Tartus astud Tartu Tehnoturust läbi ja seal tehakse remonti ka.
Cobra MT 950, Intek M490+, 1/2 baasantenn

Kasutaja avatar
hpo
Algaja
Algaja
Postitusi: 6
Liitunud: E Aug 13, 2007 11:16 pm
QTH: KO28FO
Asukoht: Pärnumaa

Re: COBRA MT975 vs Midland G6 XT vs MIDLAND G7

PostitusPostitas hpo » N Apr 14, 2011 8:27 pm

G7 koha pealt (seisid mul kõrval siin; hiljavõitu siia vastata, aga seega pigem teistele huvilistele infoks; plussid-miinused):
+ beebivalvuriks peaks sobima, katsetasin vox-i.. keskmiselt ümisedes läheb saatele. beebi aga ei ümise, vaid karjub ju:D tegelikult iga vähima kilke peale peaks saatele minema. suvalise vestluse peale toas läheb saatele.
+ 4 AA-d või originaalaku; AA-dega (või ses suuruses akudega) saab tunduvalt kauem läbi, kui AAA akude/patareidega
+ võimalus teha 3W saatjaks (muidu 0.5 nagu ikka). ja kaotada LPD kanalid, mis muidu 'by default' ka olemas (ja mida ei kasuta keegi niikuinii), nõuab paari lühise tekitamist/eemaldamist trükkplaadilt. edasi annab 3 ja 0.5 W vahel valida menüüst (muidu 0.5 ja 0.1 W vist, ei mäleta).
+ mõnusad, näevad head välja (nagu päris sidevahend, mitte mänguasi:) ), pritsmekindlad, tunduvad kah tegelt päris vastupidavad ehituselt, mugavad kasutada ka kinnastega. vast viimase tõttu ka mootorratturite seas popid.

- CTCSS skänni pole; leiad vaid kanali, kus keegi räägib; koodi aga mitte. wtf, eks?
- ja kaasasoleva akulaadijaga laed vaid originaalakusid (ehitus selline)...

edit: ahjaa, vastupidavuselt, just nende ratturite koha pealt: cobrased annavad umbes nädalaga otsad, kui rattaga kasutada (vibra)...

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: COBRA MT975 vs Midland G6 XT vs MIDLAND G7

PostitusPostitas hall kass » N Apr 14, 2011 10:45 pm

Ei ütleks, et Cobrad nõrgad on. Mina olen enda Cobrasid kaasas tassinud. Rattasõitudel, niisama sõitudel seljakoti taskus jne, need on mul kukkunud ja põrutusi saanud, aga selline kohtlemine pole neid lõhkunud.
Küll aga on Cobraste originaalkõrvaklapid mu kõrva jaoks ebamugavad.
304FL, "Three zero four Freyja love"


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 24 külalist