PMR kanal 5 Võrtsjärve ümbruses

Kõik selle lainealaga seonduv
Hunt
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 28
Liitunud: T Mär 13, 2012 1:36 pm
QTH: KO38AC
Asukoht: Valgamaa,Pikasilla

PMR kanal 5 Võrtsjärve ümbruses

PostitusPostitas Hunt » E Mai 28, 2012 9:30 am

Sõitsin laupäeval 26.mail üle Võrtsjärve(lõunast põhja) ja kuulsin sidepidamist 5.kanalil.Tõenäoliselt toimus see kahe lennumasina vahel,sest taustaks oli tugev mootorimüra ja seetõttu oli ka jutust raske aru saada.Side iseenesest oli suhteliselt katkendlik.Proovisin ka nendega ühendust saada,aga mulle ei vastatud kuigi nad võisid mind kuulda.Jutust sain niipalju ikka aru,et nad pidavat kuulma soomlasi.Pärast sõitsin autoga reisi alguspunkti(Võrtsjärve lõunatippu) tagasi ja nende side oli ikka kogu aeg katkendlikult kuulda.Automasruut oli mööda Võrtsjärve idakallast Jõesuu,Sangla,Rannu,Trepimäe,Limnoloogia,Valguta,Koruste,Pikasilla.See toimus õhtul kella 7 ja 10 vahel.
Kas keegi veel sellel ajal juhtus neid lennumehi kuulma?Tundub et PMR levib kõrgustest ikka väga kaugele.
ES6TOT
PMR446; CB; HAM 2m ja 70cm; JAHT

Kasutaja avatar
pauhh
Veteran
Veteran
Postitusi: 848
Liitunud: T Okt 14, 2008 7:37 pm
QTH: KO18UW
Asukoht: Taebla
Kontakt:

Re: PMR kanal 5 Võrtsjärve ümbruses

PostitusPostitas pauhh » E Mai 28, 2012 4:05 pm

Pärnu paraplaani lendurid räägivad omavahel 5 kanalil. Kunagi olin Türi-Allikul ja maja teise korruse aknast tegin sidet sellel kanalil kui vennike kuskil Vana-Pärnu kohal ringi tiirutas. Aastaid hiljem kui olin Pärnus tööl läks lõunalauas suvalise vennaga jutuks. Tuli välja, et sama mees oli kellega olin Türi-Allikult rääkinud :) Soovitasin tooni peale panna kui omavahel jutustavad. Sama võib Sinuga olla. Kui neil toon peal siis vahele lobiseda ei saa ainult kuuled. Aga scanni toon välja ja proovi siis.
Parimatega,
Janek alias Pauhh/ES2ADF
http://pauhh.planet.ee/adf

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: PMR kanal 5 Võrtsjärve ümbruses

PostitusPostitas officer » E Mai 28, 2012 5:33 pm

...ma jälle nendega opositsioonis, kuna julgesin arvata, et nad võiksid ikka Pärnu Control sagedusel olla, neid lihtsalt ei näe, kui vähegi pilves ilmaga läheneda ja Pärnu Tower on tööpäevadel kella17st ja WE kinni :(
ES2JT/304JT


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist