1. leht 1-st

Kabluka heli otste ühendamine PCga?

Postitatud: N Jaan 12, 2017 8:34 pm
Postitas es1hj
Tere

Kas keegi on ühendanud mõne kabluka Kenwood standardi heliotsi PC helisisenditega? Küsimus seetõttu, et siis saaks digimodemeid proovida analoog FMi ja väikeste võimsustega režiimis.

73, Jaak
es1hj

Re: Kabluka heli otste ühendamine PCga?

Postitatud: N Jaan 12, 2017 9:00 pm
Postitas postikana
Miski suva soundcard interface äki, mis riiulis seisab.
Või lihtsalt kaabel ja paar potekat ja konde mikri toite filtreerimiseks. Osad lauakad üritavad tuvastada, kas mikri augus on surround või mikker ja siis võib vaja olla programmist siis täpsustada käsitsi või ära keelata see tarkus.

Re: Kabluka heli otste ühendamine PCga?

Postitatud: N Jaan 12, 2017 10:59 pm
Postitas es1hj
Näen probleemi kahes kohas:
1. Üldiselt tuleb PC ja jaam galvaaniliselt igaks juhuks lahutada. Kuid kui kablukas on autonoomse toitega, siis saaks ka otse. Tavaliselt lahutatakse trafoga või mingi kallima vahetükiga optiliselt nagu mul põhijaam on eraldatud PC-st. Trafo võtab tundlikkust maha, mis nõrkade signaalide korral pole soovitav.
2. Kabluka helisisend näib olevat mikrofoni sisend. Kui PC-st tuleb tugev signaal siis võib kabluka lukku lüüa. Peaks saama kuidagi seda suunata kohta, kus kabluka tavaline MS võimendi. Pole aga kunagi ühtegi kablukat lahti võtnud. Või kui tundlik kabluka helisisend on? Ilmselt elektreet mikrofon.

Teatud probleem on kabluka sageduse stabiilsus, peaks jääma 100 Hz piiresse saate ajal, kui kablukas kuumeneb.
Äkki ei saagi nimetatud põhjustel ja peab ikka mingi kopsakam jaam olema?

73, Jaak
es1hj

Re: Kabluka heli otste ühendamine PCga?

Postitatud: R Jaan 13, 2017 11:29 am
Postitas postikana
Oh sa üritad asja liiga peeneks ajada. Kunagi oli CB Midlandi käsijaam mul papagoiks ja sel oli jaamast arvutisse poolel lihtsalt pote ja arvutist jaama poole oli konde ja takisti ja trans, mis tõmbas serial pordist signaali peale PTT maasse läbi 2k takisti.

Re: Kabluka heli otste ühendamine PCga?

Postitatud: L Jaan 28, 2017 2:57 pm
Postitas äpu
Ja ikkagi peaks olema galvaaniline lahtisidestus,juba arvutist tulevate häirete jaoks.Neid skeeme on internett täis ja trahvosid saab(sai) oomipoest.Muidugi lihtsam on takkidega pinge jagurid ja poted ,mis ikkagi peavad olema.
Siin üks leht:
http://www.qsl.net/wm2u/interface.html