pmr446 ja CB "amatööridele"

Kõik selle lainealaga seonduv
Radioman
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 150
Liitunud: N Apr 14, 2005 2:47 am
QTH: KO38IJ

pmr446 ja CB "amatööridele"

PostitusPostitas Radioman » N Apr 21, 2005 9:28 pm

Kuigi pmr446 ega CB bänd pole mõeldud amatöörsideks, harrastatakse nendel bändidel entusiastide poolt ometigi sidepidamist puht sportlikul eesmärgil ehk siis lihtsalt põhimõttel "side side pärast". Põhiliseks kriteeriumiks üldjuhul side kaugus. CB bänd on selles mõttes ka suhteliselt ahvatlev. Olen ise saavutanud (4 vatiga+välisantenn) hea levi korral ühenduse 120 km kaugusele. Aga olen kuulnud, et 4 vatiga on veelgi suuremaid kaugusi saavutatud. PMR taolisse hasartsidesse suhtun suurema skepsisega, kuna saatevõimsus on ikkagi väga väike ja ei ole välisantennide kasutamise võimalust. Olen ka püüdnud õhtuti vahel hõigata, aga pole kedagi sidele saanud. Kuulaksin huviga teiste pmr446 bändi sõprade kogemusi selles vallas. Ja kas ilma "abistava" lisaantennita on üldse mõtet seesugust hasartsidet üritadagi?

Ja veel. Kas on keegi praktikas kontrollinud, kas pmr446 jaamadega on võimalik veekogu pinnal või avamaal tõesti 3 - 5 km kaugusele sidet pidada?

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » N Apr 21, 2005 10:02 pm

Tere Radioman!
Kui soovid rohkem teada PMR sidede kauguse kohta, siis klikka samas PMR446 alajaotuses lahti teema "Mis on PMR?" ja sealt Amburi kodulehe aadress. Seal peaks ühtteist pemarite harrastuse ja ka sidede kauguste kohta olema. Sama teema lehel on ka Inglaste ja Tšehhide kodukate aadressid.
Ise olen pemariga saanud kaugeima ühenduse üle vee 110 km Soome, just 0,5W ja ilma lisaantennita, otse Tabasalu kaldapealselt, mis on umbes 40m üle merepinna. Nii et hea leviga läheb küll, tasub proovida.
Viimati muutis Ambur, L Apr 23, 2005 8:06 am, muudetud 1 kord kokku.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Pahandus
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 60
Liitunud: K Mär 23, 2005 10:39 am
Asukoht: Kunda

PostitusPostitas Pahandus » R Apr 22, 2005 11:25 pm

Radioman tere.ma ka algul kahtlesin et kas on võimalik pmr 446-ga rääkida kaugemale kui 3-5 km. ja tuli välja et on.sain sihukese tulemuse üle lageda vee näiteks.kui viitsid siis otsi üles kaart kuskilt ja vaata Kunda ligidalt sellist kohta nagi on Letipea ja vea sirg joon sihukesse kohta nagu Ojaküla , selle ma vahe peaks olema kuskil 8 km. või isegi rohkem natuke

Radioman
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 150
Liitunud: N Apr 14, 2005 2:47 am
QTH: KO38IJ

PostitusPostitas Radioman » L Apr 23, 2005 12:24 pm

to: Pahandus
See on küll päris hea tulemus. Ma pole kuskil lagedal väljal või veekogu pinnal jõudnud veel proovida. Linnas (madalate punktide vahel) olen saanud kilomeeter, mitte rohkem. Ei tea kas side kaugus võib nats sõltuda ka aparaadi tüübist. Kuigi nad kõik on 500mW, aga äkki on mingid tüübid ikkagi paremad? Millist isendit ise kasutad?

Pahandus
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 60
Liitunud: K Mär 23, 2005 10:39 am
Asukoht: Kunda

PostitusPostitas Pahandus » E Apr 25, 2005 1:46 am

to Radioman:ise kasutan Tehnoturu toodangut TEAM OnAir


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist

cron