Otsin CB jaama

Kõik mis seotud Tehnoturuga: pakkumised, küsimused jne.
Kasutaja avatar
jarmo771
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 89
Liitunud: L Mär 29, 2008 8:52 pm
Asukoht: Sõmeru (Rakvere)

Otsin CB jaama

PostitusPostitas jarmo771 » L Mär 29, 2008 9:33 pm

Olen üsna uus siin ja ma tahks kusagilt he hinnaga CB jaama leida ja loodetvasti enamvähem normaalses seisukorras ! Ma paluks tõesti abi ja kui keegi midagi teab võiks sellest mulle teatada !! Tänan!! :roll:

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » L Mär 29, 2008 10:03 pm

See kõlbab rohkem ostuteema alla... Milline on see "hea hind"? Võid vaadata Tehnoturu lehelt jaamu ja kui arvad, et ei suuda nii palju raha välja käia, kui vaja, siis otsi siit foorumist kasutatud kraami.
Muide käravad ka kõige odavamad jaamad, nii et hinna pärast ei pea põdema. Muidugi tee omale oma vajadused ka selgeks - näiteks kas peab olema ainult AM, ainult FM või mõlemad modulatsiooniliigid, sest näiteks rekkamehed suhtlevad AM peal (8. kanal), foorumlased aga valdavalt FM peal (23. kanal). Kanalite arvu pärast ei pea ka muretsema, kuna uuema aja jaamadel on kõigil 40 kanalit ja need 40 kanalit toimivad kõigis jaama poolt toetatud modulatsiooniliikides. Samuti pole erilist vahet, kas on autojaam või käsijaam, kuna ka käsijaamale saab ühendada välist antenni ja toidet, osadel ka lisamikrofoni ja kõlarit.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » P Mär 30, 2008 6:17 pm

Jaama valides peaksid vastama küsimusele:

Kui tahad eeskätt alaga tutvuda ja ei tea veel isegi täpsemalt, mis enam huvi pakub, siis tasub osta võrdlemisi odav 40 kanaliga AM/FM nn. auto jaam. (Sellist, millel ainult AM või FM ma siiski ei soovita). Hind võiks olla pruugitud jaamadel kuskil kuni 600-800 kroonini ja uutel kuni 1500-1800-ni. Selliselt valitud jaamadega saad edukalt sidet pidada autode ja kohalike stats jaamadega kas autost või kodunt.
Kui aga huvi peaks üle minema, pole ka probleemi sellise jaama müümisega.

Kui soovid suhelda lisaks kohalikele kaugete maade ja rahvastega, siis tuleks valida jaam, millel rohkem kanaleid ja lisaks AM/FM ka SSB modulatsioonis töötamise võimalus. Selliste jaamad on umbes 2-3 korda kallimad eelmistest. Kuid see on teema ja valik omaette. Kui selline huvi aga on, tasuks eelmine jutt unustada ja seda edasi mõtelda -säästad nii oma aega kui ka raha.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist