vist natu kreisi teema aga miks mitte...

Kõik mis seotud Tehnoturuga: pakkumised, küsimused jne.
tai
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 48
Liitunud: E Apr 10, 2006 11:33 pm
Asukoht: Pärnu /Tallinn
Kontakt:

vist natu kreisi teema aga miks mitte...

PostitusPostitas tai » K Mai 10, 2006 9:50 pm

Yhesõnaga tekkis minul eile töölt koju tulles selline natu jabur mõte... aga kuna juba vanad mõttetargad on välja öelnud, et ka kõige jaburamad ideed tuleb välja käia siis miks ka mitte. Yhesõnaga kuulasin mina raadiot sky + ja taas vana tuttav rubriik - liiklusliin. Kuna paljud CB kasutajad kasutavad jaama lisaks sellele et niisama muliseda ka objektiivse ja operatiivse maanteeolukorra (politsei, ummik vms) saamiseks. Sama proovib ja teeb juba ka mõnda aega ka sky+. Miks mitte yhendada need 2 asja? S.t minu ettepanek on selline, et tehnoturg võiks minna ja teha raadiojaamaga diili *(suuresti läbirääkimise kysimus), et meile saad helistada tasuta tel nr xxx või hõigata CB kanalil x. täpsem inff www.tehnoturg.ee vms
Isisklikult arvaks, et suureneks cb populaarsus (tehnoturu käive nii myygi kui ka remondi osas) ja kasutajate hulk. Idee on minusilmis vähemalt karbi õlle vääriline. Igasugu kommentaarid ja arutelud sel teemal ka teretulnud!

Tai - omaarust ilgelt rahul endaga

Kasutaja avatar
Marco
Site admin
Site admin
Postitusi: 590
Liitunud: K Dets 01, 2004 5:05 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn: Mustamäe - Kopli
Kontakt:

PostitusPostitas Marco » N Mai 11, 2006 8:03 am

Idee on hea, ise olen alati ch21 häält teinud kui kusagil maksuamet väljas või siis ummikud. Kasutaja Rebasel ka sama "kiiks" (heas mõttes) küljes. Aga jah kahjuks rohkem kellegi käest pole inffi kuulnud veel, võibolla sõidan ka valel ajal vales kohas :lol:
Feel free to try everything, because you only live once.

Kasutaja avatar
yeti
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 173
Liitunud: T Nov 01, 2005 5:41 pm
Asukoht: Saku, KO29HG
Kontakt:

PostitusPostitas yeti » N Mai 11, 2006 1:16 pm

njaa, mõte on hea aga..teostus..nõuaks yle eestilist cb võrkku!?
tallinas ja selle ymbruses on asjast vähe kasu...? või siiski

CH21 FM paraku pole nagu kunagi pähe tuld liiklus inffi karjuda.. :roll:
selleks nagu rohkem CH8 AM ja ka sealt selle infi ammutmaine oluliselt pädevam..sõltub kellaajast

see pelgalt minu arvamus :wink:
..I hear U..

Kasutaja avatar
Marco
Site admin
Site admin
Postitusi: 590
Liitunud: K Dets 01, 2004 5:05 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn: Mustamäe - Kopli
Kontakt:

PostitusPostitas Marco » N Mai 11, 2006 4:08 pm

Ma lihtsalt sellepärast karjun 21FM, et mul puhtalt FM jaam :D
Feel free to try everything, because you only live once.

es1dc
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 236
Liitunud: R Apr 22, 2005 11:28 am
QTH: KO29JJ
Asukoht: Peetri küla Rae vald
Kontakt:

PostitusPostitas es1dc » N Mai 11, 2006 5:29 pm

Ega muidu head ideed välja ei kooru, kui keegi midagi välja ei paku. See telefoni värk.....on täitsa jumekas, aga kui Sky+ ga kaubale ei saa, no seame siis kuskile kõrgele ühe saatja üles, paneme mobla külge ning kes midagi üle linna öelda tahab, see siis helistab. Maru hea oleks kuulda, kus piirkonnas mingi ummik on ja milliseid tänavaid vältida. Ise olen ka paar korda üritanud raadiosse helistada, aga siis olen pidanud nii kaua ootama ja kui lõpuks kellegi toru otsa saad, siis on asi sinu jaoks juba aktuaalsuse kaotanud. Et selles mõttes need kommertsraadiod ei ole väga operatiivsed.
Kui helistamine liiga kallis lahendus on, siis saaks ju ka mingi CB papagoi variandi aretada äkki, et keerad oma raadio korraks ch20 või 22 või 9, ütled teate, papagoi kuuleb ja teatab sama jutu ch21. See peaks olema mõnel jaamal progetav, et saade ja vastuvõtt toimuvad eri kanalitel, mälupesadega kuidagi. Päris mugav oleks kuulata, "... mina siin, sõidan sinna, kes kuuleb siis Narva mnt-l Musta Luige juures on räme ummik, sõitke Piritale Lasnamäe kaudu"

Kanalite kasutuse peaks muidugi hästi läbi mõtlema , et üksteist väga palju segama ei hakkaks.

tai
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 48
Liitunud: E Apr 10, 2006 11:33 pm
Asukoht: Pärnu /Tallinn
Kontakt:

PostitusPostitas tai » N Mai 11, 2006 7:56 pm

tegelikult oli minu idees just 2 osa, millest esimene on propageerida jaamade kasutamist ja suurendada meie rõõmsat sideperet. Muidugi ma usun, et tehnoturus on olemas miske selline tore projektijuht kes viitsiks ja suudaks selle minna ja kommertsraadiole maha myya (eeldab loomulikult investyeeringuid). Aga ega's ilma kulutamata tuylusid ka tule!
Samas kuna see asi saax toimida ainult tallinnas siis ei ole sellest hullu midagi kuskilt peax see ju alguse saama hiljem laienemise võimalusi papagoide jms näol on ju piisavalt.

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » N Mai 11, 2006 8:12 pm

Mõte on hea ja ka Sky+iga saaks võibolla kaubale, ainuke viga on et CB levi ulatub vaid mõnekümne kilomeetrini, autost veel vähem, nii et asi toimiks ainult stuudio ümbruse levi ulatuses. Tallinnas oleks asi täitsa mõeldav, vähemalt linna piires saaks jagada infi ummikutest jms.
Kuna rekkadel on suuremal osal lällarid peal, siis ise linnast välja sõites kolin samuti kanalile 8AM. Seal saab suht pidevalt infi maanteel toimuvast. Kanalil 21FM kuuleb kedagi väga harva.
Linnas toimib aga FM märksa paremini, on palju häirekindlam ja tekitab ise vähem häireid.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
siim
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 124
Liitunud: N Mai 05, 2005 11:35 am
QTH: KO28HW

PostitusPostitas siim » R Mai 12, 2006 10:53 am

Mõttel on jumet.
Aga ülelevi? Kui algab väga aktiivne periood, siis hõika palju tahad (eriti just autost), välismaalased on ikka tugevama signaaliga.
Hetkel muidugi on rahulik, asi õigustaks end igati.
304ACJ
ES3ACJ

Kasutaja avatar
lohe
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 163
Liitunud: E Sept 05, 2005 2:56 pm
QTH: KO29KK13
QTH2: KO29IF65
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas lohe » R Mai 12, 2006 9:07 pm

praegusel hetkel 8AM ikka väga tõhus liiklusliin (rekkamehed ja neid tallinnas ja ka väljaspool jagub). See tglt ka üks peamisi põhjuseid miks lällar soetatud sai. Nende meeste info liigub ikka väga kiiresti - kui patrullid alles tallinnas asju pakivad et pärnusse minna siis pärnus juba info ees olemas :D

Kasutaja avatar
argoelmi
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 40
Liitunud: E Apr 10, 2006 8:38 pm
Asukoht: Rakvere

PostitusPostitas argoelmi » L Mai 13, 2006 12:54 am

Jutt jumala õige.Lällar on parem kui Sky+ liiklusliin kuna asi on täppsem ja ei pärine 20 minutit tagasi olnule.Teada et ega need patrullid eriti kaua ühe kohapeal ei passi.Ja rekkameestelt saab ka küsida kui vaja.Ka mina soetasin lällari osaliselt sellepärast et liiklus inffi saada.
Alan 100Plus ja Alan 42 MULTI omanik.Volvo katusel ka mingi antennike.Transiti katusel pikk vemmal.

henry
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 161
Liitunud: T Jaan 25, 2005 6:34 pm
QTH: KO28UI3

PostitusPostitas henry » T Mai 30, 2006 2:36 pm

Teema arenduseks

http://trafficalertusa.com/index.html

Lühidalt "naabrivalve" liikluses üle CB jaama

Henry


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist