Kitsaribalised antennid

Kõik antennijutud siia
es1dc
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 236
Liitunud: R Apr 22, 2005 11:28 am
QTH: KO29JJ
Asukoht: Peetri küla Rae vald
Kontakt:

Re: Antenni hüvetegur ?

PostitusPostitas es1dc » T Jaan 19, 2010 3:14 pm

Magnetic loop on asja nimi mida otsida
näiteks
http://www.kr1st.com/magloop.htm
http://homepage.ntlworld.com/g4kki.william/20MTS.JPG
http://www.n1ib.com/Img_30822.jpg

jne..
Seal on need ribalaiused kitsad kah.
Kutsung: erkki / 304DC
HAM: ES2DC KO29JJ
Danita 3000 KL-35 5/8
Yaesu VX3R WOUXUN KG-UVD1P

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Antenni hüvetegur ?

PostitusPostitas officer » T Jaan 19, 2010 3:56 pm

tnx,es1dc...aga sellise antenni valmistamise eesmärk oli super vastuvõtt mingi Põlva külapoes või sain ma postituse kontekstist valesti aru???
Ja nagu sa kindlasti arvatagi võid,ei saanud ükski vene ajal lennukooli tudeng raadionavigatsiooni arvestust enne sooritatud,kui loopantenni tööpõhimõte selge oli :D
ES2JT/304JT

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Antenni hüvetegur ?

PostitusPostitas EINAR » T Jaan 19, 2010 5:00 pm

Head infot es1dc poolt veel juurdegi tulnud, mind hakkas see antennitüüp lausa huvitama!

Külapoe antennist veel niipalju: pärast kerget meeldetuletust kirjandusest võtsin nõuks, et ajan selle garaazis vedeleva 10 mm varda koos lisapikendusega kindlasti püsti 1/2 antenniks, saab huvitava kogemuse ja läheb samas asja ette ka!
"Alumise otsa" impedantsi autotrafo minu jaoks erilist probleemi ei kujuta, SWR-mõõtja ja pingevälja indikaatoriga püüan vardast kaablisse ikka viimase välja pigistada ja mingisuguse läbilaskeriba-graafiku ka, vähemalt tingühikutes, kätte saada, tuleks ainult mõnusat sulailma lähiajal, muidu jääb kevadeks.
Eks tulemustest annan teada...võibolla huvitab teisigi.
Hästi huvitav oleks muidugi siis tööstuslik 1/2 antenn mittesegavasse lähedusse panna ja ant.-ümberlülitiga neid kaugemalttuleva signaaliga vaheldumisi võrrelda...seda lõbu sai eelmine suvi 1/2 ja 5/8 -ga kodus katusel tehtud, kusagil antennijuttudes tulemustest kirjas ka. Tookord võitis napi edumaaga 5/8, katsetasin kül ainult kohalike signaalidega, kaugleviga oli puder ja kapsad, midagi välja selgitada ei õnnestunud.
:D

es1dc
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 236
Liitunud: R Apr 22, 2005 11:28 am
QTH: KO29JJ
Asukoht: Peetri küla Rae vald
Kontakt:

Re: Antenni hüvetegur ?

PostitusPostitas es1dc » T Jaan 19, 2010 5:28 pm

Ma pigem täpsustasin seda, et algselt minu poolt esialgu väljapakutud loop-antenni all leiab tavaliselt antennid, mille ümbermõõt on samas suurusjärgus lainepikkusega, magnetic loop antenni puhul aga oluliselt väiksem (samas haakub see rohkem selle kitsaribalisuse jutuga).
Kutsung: erkki / 304DC
HAM: ES2DC KO29JJ
Danita 3000 KL-35 5/8
Yaesu VX3R WOUXUN KG-UVD1P

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Antenni hüvetegur ?

PostitusPostitas officer » T Jaan 19, 2010 6:01 pm

...kõik õige,lennumasinate lähenemismajakad töötavad 200-500kHz bandis ja (loop)antennid mahuvad armsasti lennukisse ära :D
Samas sinu poolt toodud lingis oli jutt ikkagi ainult vastuvõtuantennist ja selle "laiuseks" pakkus autor "mõned sajad kilohertsid",poepidaja tahab aga teha "kõrge hüveteguriga" promoantenni ja seda üle maailma Põlvasse kokkujooksnud ostjatele-imetlejatele :roll:
Mina omalt poolt luban,et enam ei sega külapoodniku loodusseaduste "mahamurdmisel" :D !
Viimati muutis officer, T Jaan 19, 2010 10:39 pm, muudetud 2 korda kokku.
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
Pagan
Veteran
Veteran
Postitusi: 1009
Liitunud: N Dets 29, 2005 11:25 pm
QTH: KO38EF
Asukoht: Elva

Re: Antenni hüvetegur ?

PostitusPostitas Pagan » T Jaan 19, 2010 7:26 pm

EINAR kirjutas:Head infot es1dc poolt veel juurdegi tulnud, mind hakkas see antennitüüp lausa huvitama
:D

Kui saatele lähed siis ära ennast ära kõrveta.

Kas sul vaakumkondekaid üle ka jääb?
es5cc

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Antenni hüvetegur ?

PostitusPostitas EINAR » T Jaan 19, 2010 10:39 pm

No, Officer, meest sõnast, härga sarvest! Ära siis enam sega jah, on Sinust vähemalt niigipalju kasu! :lol:

Aga räägi, Pagan lähemalt, mul omastmeelest ka mõned kogemused kül, aga ausõna, selle antennitüübiga pole kokku puutunud!
Kui sagedused suht madalad ja mõõtmed väiksed, peaksid pinged suuremad olema jah ? Aga sellega mu ettekujutus esialgu piirdubki!

Kasutaja avatar
Pagan
Veteran
Veteran
Postitusi: 1009
Liitunud: N Dets 29, 2005 11:25 pm
QTH: KO38EF
Asukoht: Elva

Re: Antenni hüvetegur ?

PostitusPostitas Pagan » T Jaan 19, 2010 11:03 pm

Riba kitsas küll nagu sa tahtsid aga häälestus sõltub oluliselt ilmastikust.
Häälestuskonde peab olema suurte vahedega ja vihmakindel muidu hakkab üle taguma.
Seda antenni ei saa päris nii teha et teed valmis, paned katusele ja ongi hea, seda pead tavaliselt ikka enne saatele minekut kruvima.
es5cc

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Antenni hüvetegur ?

PostitusPostitas EINAR » K Jaan 20, 2010 12:36 am

Ei , Pagan, Sa nüüd natuke teisiti aru saanud, officeri oletuste põhjal vist?
Minul ikka sellest 10 mm "supermaterjalist" plaanis tavaline 1/2 püsti panna ja ega tolle ribalaius nii kitsas tule...ma arvan vast 100...200 kHz kindlasti tuleb kui varras ainult 10 mm jäme ja tolles minu (seni kadunud) artikli-koopias sisaldunud infos just sellisest peenikese läbimõõduga ja "kitsa" ribaga varrasantennidest jutt oligi.
Antenni (ülikitsa) ribalaiusega vastuvõtja sisediriba kitsaks ajama hakata ? - üsna tarbetu mul seal poe juures! Seal mitme km ulatuses pole ühtegi häireallikat. Siiski jah, mäe otsas Elioni keskuse eest mööda sõites võtab nt. kahinaluku lahti kül mingi müraga!
Aga es1dc poolt pakutud loop-antenni jutud ja info pakkusid mulle lihtsalt lisaks suurt huvi, seda loop-antenni ma vähemalt esialgu ehitama ei hakka.
Viimati muutis EINAR, K Jaan 20, 2010 12:56 am, muudetud 1 kord kokku.

es1dc
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 236
Liitunud: R Apr 22, 2005 11:28 am
QTH: KO29JJ
Asukoht: Peetri küla Rae vald
Kontakt:

Re: Antenni hüvetegur ?

PostitusPostitas es1dc » K Jaan 20, 2010 12:55 am

Ega see ei ole jah mõistlik CB peale, pigem ikka pikematele lainetele, näiteks kui 160 meetrit aianurka vaja ära mahutada.
Aga kui super antenni tahad teha, siis pane omale hoopis 4 square katusele.
Väheke algandmeteks http://tk5ep.free.fr/tech/4sq/en/4sq_switch.php
Vertikaalpolarisatsioon ja saad nelja suunda diagrammi keerata.
Ning CB peal piisab ehitamiseks jämedalt võttes 4*2,5 meetrit varrast, mille paigutad 2,5 meetrise vahega ruuduna. Mahub ka väiksema maja katusele ära kui lamekatus juhtub olema.
Kutsung: erkki / 304DC
HAM: ES2DC KO29JJ
Danita 3000 KL-35 5/8
Yaesu VX3R WOUXUN KG-UVD1P

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Antenni hüvetegur ?

PostitusPostitas EINAR » K Jaan 20, 2010 1:06 am

Oh-oo kui vinge suunadiagramm!
Ei pääse lühilainetest tulevikus ilmselt minagi ja aeg juba varakult nende bändide riistvarale mõtlema hakata.

CB-Yagi ülesupitamine lükkus mul sügisel ajapuudusel kevade peale...aga võibolla asendubki Yagi-projekt selleks ajaks millegi muu antenniga ? (9x mõõda, 1x lõika!!)

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Kitsaribalised antennid

PostitusPostitas EINAR » L Jaan 23, 2010 12:15 pm

Lp. moded, kui keegi tõstaks alateema "Antenni hüvetegur" siia ringi, tegelikult kitsaribalistest ja sellest tulenenult suuremast effektiivsusest varrasantennidel, tollel alateemal juttu teha tahtsingi. Kui leian oma kadunud artiklikoopia kitsaribalistest antennidest üles, paigutaks ta jätkuks selle teema alla ja ehk jätkub juttu siis veel pikemaltki ?

Või on selle alateema pealkiri lihtsam sinna ümber tõsta...ma ise ei tahaks susima hakata...äkki kustutan kogu foorumi ära :lol:


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist

cron