Kas 1x9 elem. või 2x4 elem. yagi?

Kõik antennijutud siia
insener
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 173
Liitunud: E Aug 23, 2010 1:30 pm
QTH: KO29EE09
Asukoht: Laitse KO29EE09

Re: Kas 1x9 elem. või 2x4 elem. yagi?

PostitusPostitas insener » N Okt 06, 2011 8:47 pm

Algatuseks on ühe antenni tegemine mõistlikum, kui antennivõre tegemine - vähem võimalusi puusse panna.
Aga ULL ala nõuab masti, mis vaatab üle puude. See on reegel.
Tee 9el. ära. Ma hakkan ka just sellist tegema, siis pole ma tegijate seas üksi.
Stack`i panna tasub vertikaalsuunal, muidu ei pruugi tõesti pihta saada.
Näiteks välipäeval tegin ma 70cm peal 3 sidet tunnis, kuna antenn oli pikk ja keeramise võimalust polnud.
Oleks mul viletsam reha üleval olnud, oleksin kindlasti parema skoori rehitsenud.
ES2AFF

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Kas 1x9 elem. või 2x4 elem. yagi?

PostitusPostitas EINAR » N Okt 06, 2011 11:32 pm

Võrratult tore kui teisigi ehitajaid veel :thumbright: Kohtume siis kindlasti ka 2m eetris, Insener!
Mina uurisin selliseid infosid, ehk huvitab Sind ja teisigi:
http://www.qsl.net/dk7zb/start1.htm > stacked 7 elem. 2m yagis ja > Stacking and Splitters
http://www.ifwtech.co.uk/g3sek/stacking/stacking2.htm#2.
(Osa siin ka ES2CM -i soovitusest)
Mul oli juba eelmisel suvel DK7ZB yagide info, aga kust ma võisin siis teada, et suurem osa ka eesti tegijatest just nendega töötab! Vaatasin neid stacki-lohesid ja lõin käega - Rothammeli hulga väiksemad meeldisid rohkem. Seda enam, et vene meeste "Sinfaasnõe antennõ" sama soovitas.
Ja nüüd siis uuesti (mina suure ringiga) - 9 elem. by DK7ZB juures tagasi.
Edu ka Sulle, Insener!
73!

insener
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 173
Liitunud: E Aug 23, 2010 1:30 pm
QTH: KO29EE09
Asukoht: Laitse KO29EE09

Re: Kas 1x9 elem. või 2x4 elem. yagi?

PostitusPostitas insener » R Okt 07, 2011 3:48 pm

Pane omale MMANA-GAL ja kontrolli antenni omadusi. Saad veel ka optimeedida. Näiteks vaadata kuidas mõjuvad lähedal asuvad vardad, mastielemendid, teised antennid vmv. Ole ainult hea mees ja tee need arvutile usutavalt selgeks.
Kiirgaja arvutad YM321, vastavalt mis impedantsiga antenn on arvutatud. Seal saad sobitada, mis paksusega materjale sul kasutada on ja leiad sobiva lahenduse.
Kui ühendad boomiga, siis boomi korrektsioon:
http://www.yu7ef.com/boom_correction.htm
Kiirgajat ma läbi poomi ei pannud, seega sellele boomi korrektsiooni ei lisa, keskpunkti aga ühendasin boomiga, nagu ka kaabli ja U aasa varjed. Sel juhul on parem kaitse staatika ja välgu suhtes.
Ja tuld.
Mina jootsin elemendid boomile.
7-el. antenn õnnestus küll igati. SWR näitaja on "nullis"
Nüüd aeg 9 el. kallale asuda.
ES2AFF

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Kas 1x9 elem. või 2x4 elem. yagi?

PostitusPostitas EINAR » R Okt 07, 2011 10:01 pm

Kõike seda värki sai uuritud jah kui eelmisel aastal see antennide-mastide tootmine päevakorda tuli. Mul on veel üsna palju sellealast inffi, aga ei saa hetkel seda siia arvutisse. Kokkutulekul oleks huvitav rääkida sellest kõigest.
Pole üldse praegu aega muuks kui et kasvõi ajutiselt talveks 2m yagi üles saaks. Mast on samuti hea pähkel - just ehitusloa suhtes - ei osanud arvatagi, et ametkond nii järjekindlalt resoluutne on! Noh, 15...20m torumast maja otsale toetuma ikka saab. Puud jäävad Ida suunale, mujalt lage.
Ma panen elementide kinnituseks ftoroplastist vastava kujuga isolaatorid ja keskele polt. Vanadest varudest jäänud 20x30mm alumiinium nelikanti, väga vähe painduv, panen selle peale.
Aga OK, esimesel võimalusel siis eetri kaudu sidetestid.
73!

insener
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 173
Liitunud: E Aug 23, 2010 1:30 pm
QTH: KO29EE09
Asukoht: Laitse KO29EE09

Re: Kas 1x9 elem. või 2x4 elem. yagi?

PostitusPostitas insener » P Okt 09, 2011 10:00 pm

Mis tingimuste korral seda ehitusluba vaja läks?
Kas vundamendiga antennimasti korral?
Kas katuseharjalt tõusev torumast siis ka luba nõuab?
ES2AFF

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Kas 1x9 elem. või 2x4 elem. yagi?

PostitusPostitas EINAR » P Okt 09, 2011 11:57 pm

See pikk jutt, aga lühidalt: mu eskiisprojektil oli jah mastil ikka korralik vundament all. Seda 3-e kandilist nurkraudadest kokkukeevitatud u.25m masti ei julgeks kuidagi teisiti üles panna! Külgtõmmitsad mõistagi kah, ostes betoonkamakad maa sees.
Seda masti ma niipea ehitama ei hakka.
Ehitusseaduses vist oligi nii, et vundamendiga objekt on püsiehitis.
Katusel torumasid pole probleemiks olnud, neid interneti antennide mastegi talude õuedel ja katustel üsna mitmeid näha. Ainult maandus peab olema!
73!

Edit: asendasin ühe ehk mittemõistetava sõna: /betoonikamakas/ loe: vundament


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist

cron