Sirio Triflex

Kõik antennijutud siia
Yorick
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 14
Liitunud: T Juun 10, 2014 10:34 pm
QTH: KO29KI74

Sirio Triflex

PostitusPostitas Yorick » E Veebr 27, 2017 11:47 am

Mõtlesin, et kirjutan pisut Sirio Triflex antennist, kuna selle kohta on suhteliselt vähe infot leida.

Antenni müüb Eestis Tehnoturg: http://tehnoturg.ee/antennid/cb-27-mhz/triflex-27-fm-900-antenn-sirio.html

Link tootja lehele: http://www.sirioantenne.it/en/products/hf/triflex-cb-am-fm-gsm-900

Vahetasin Midland klaasile kinnituva antenni selle vastu välja ja tulemus on oluliselt parem. Sideraadius rekkadega on kuni 4km.

Negatiivsena tooksin välja selle, et tavaline raadio signaal (autoraadiole) on pisut nõrgavõitu ja peaks kindlasti kasutama antenni vahetus läheduses signaali boosterit. Oluline on, et booster oleks kvaliteetne ja ei "läheks lukku" kui CB saatele läheb. Ise kasutan Toyota originaal boosterit, mille võtsin välja tehase poolt paigaldatud aktiivantennist. Tavaline hiinakas, mida ka meie kauplused müüvad läheb "lukku".

Lisaks tasub peale antenni häälestust must termokahanev peale lasta, siis ei ole ohtu, et antenn ajapikku häälest ära läheb ja teiseks näeb antenn sellisel juhul 100% tavalise antenni moodi välja ja kui lällar ka autos peidus on, siis pikanäpumehi karta ei ole vaja.


Negatiivse poole pealt vee nii palju, et antenn on suhteliselt "kitsas". See tähendab seda, et kui 27MHz bandi keskel teha häälestust, siis bandi servad võivad jääda suht kehva SWR-ga SWR = 2. Kuna ennast huvitab vaid rekkate side (ch 8), siis võtsin häälestuseks kanali 10 ja selle tulemusena on nüüd minu jaoks madala SWR-ga (1.4). Ja kasutan ainult kanaleid 1-20.

Tundub, et antud toode läheb varsti tootmisest maha ja asendub Taifun'ga: http://www.sirioantenne.it/en/products/hf/taifun-27

Kõige mõistlikum lahendus paistab olema siiski kasutada võimalikult pikka CB antenni ja autoraadiole singaali saamiseks liitmisfiltrit: https://www.rightchannelradios.com/products/cb-am-fm-antenna-splitter Kui peaksin kunagi leidma antenni pikkusega ca. 1m mis ei näeks välja kui klassikaline CB antenn, siis ilmselt lähen seda teed pidi. Midlandi ja Sirio tooted paraku on narkaritel visuaalselt selged ja pole turvaline neid ööseks peale jätta.

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1050
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: Sirio Triflex

PostitusPostitas äpu » P Apr 23, 2017 1:04 pm

Kui maha võtta siis peaks sobima ju magnetiga antenn,pealegi need 3band ei ole ikka selles sagdusel tegijad ja ka Fm raadio filter võtab tundlikust korralikult maha ja kokkuvõtteks ongi ainult 4km.
Mis puutub aga,et raadio lukku läheb,pole ime seal pole ju filtreid vahel,mis korjaksid 27Mhz sageduse ära,see kõik ,mis jaamast välja läheb raadiosse jõuab ,hea et preamp. elus on.
Sealt need hädad kõik tulevad.
Jäta autoraadio antenn nagu peab ja saatejaama antenn magnetiga katusele ning elu ilus.Kõike head ikka korraga ei saa nii lihtsalt.
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 1 külaline