Tehnoturust 1/2 baasantennide ostjate kogemusi palun

Kõik antennijutud siia
Kasutaja avatar
Pagan
Veteran
Veteran
Postitusi: 1009
Liitunud: N Dets 29, 2005 11:25 pm
QTH: KO38EF
Asukoht: Elva

PostitusPostitas Pagan » P Dets 14, 2008 9:36 am

Vot seda sama minagi silmas pidasin.
es5cc

Marx
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 212
Liitunud: L Nov 17, 2007 11:48 am
QTH: KO38II
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Marx » P Dets 14, 2008 11:37 am

Nagu ma aru saan on ringkontakt väga soovituslik. Kui ma nüüd toru otstele lõhikud sisse lõikan ja selle klambriga, millega autos igasugu voolikuid fikseeritakse, kokku tõmban, peaks vist parem saama küll kui kahe kruvi kontakt.
Cobra MT 950, Intek M490+, 1/2 baasantenn

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » P Dets 14, 2008 4:32 pm

Kindlasti saab kontakt nii parem, kuid kardan, et jätkukoht jääb lõhiku tõttu veidi ka nõrgem. Vanal antennil olid torud kogu pikkuses ühejämedused ja liitekoht jäi tugev, sest sai torud ca 20cm teineteise sisse jätta. Uuel on toru ots ilmselt venitatud peenemaks, mis omakorda vähendab tugevust.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » N Jaan 01, 2009 7:54 pm

Õnnetuseks avastasin, et kevadel TT-st ostetud 4 elem. yagi, mis veel paigaldamist ootab, on samasuguse geniaalse konstruiga :(. Peenemal torul on ots pisut jämedamaks flansitud, et see jämedamast torust läbi ei jookseks (ilmselt on sellest abi valmistajatehase pakendajale). Samas paiknevad aga fiksaatorkruvidele ettepuuritud avad peenemas torus nii, et peenema toru laiaks litsutud ots ei puutu kokku jämedama toru peenenemiskohaga (st. kontakti kahe toru vahel see ei paranda kuidagi). Plastmass kate kahe toru ühenduskohale on täiesti mõttetu - ei anna midagi juurde ei ühenduskoha tugevusele ega ei fikseeri ka stopperkruvisid, ei tihenda ka ühenduskohta niiskuse eest. Ainus positiivne asi, mis mulle silma torkas, on see, et alumiiniumi kvaliteet tundub päris hea olevat -st. ei ole nii pehme, nagu mu varasematel antennidel. Kokkuvõte kogu jutust on see, et antennikonstruktorite sõnum klientidele on ilmselt: " Ära tee nii, nagu meie, püüa teha meist paremini!" :D Mina omaltpoolt soovin kõigile head saia tegemist sellestsamusest!
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Pagan
Veteran
Veteran
Postitusi: 1009
Liitunud: N Dets 29, 2005 11:25 pm
QTH: KO38EF
Asukoht: Elva

PostitusPostitas Pagan » N Jaan 01, 2009 11:11 pm

Kaljukits kirjutas: Plastmass kate kahe toru ühenduskohale on täiesti mõttetu

Ei ole kindlasti. Annab asjale välimuse nagu oleks päris ja meelitab ostjaid. :D
es5cc

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » N Jaan 01, 2009 11:59 pm

Pagan kirjutas:
Kaljukits kirjutas: Plastmass kate kahe toru ühenduskohale on täiesti mõttetu

Ei ole kindlasti. Annab asjale välimuse nagu oleks päris ja meelitab ostjaid. :D

Plastmass või mitte plastmass -selles on küsimus...
Kas sellist antenni me tahtsimegi....
Pole antenni, pole probleemi...
jne...
...aga miski on mäda ja seda mitte üksnes Taani riigis.

Parimate soovidega alanud aastaks,
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

tfu
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 208
Liitunud: T Okt 21, 2008 5:08 pm
QTH: KO38IJ
QTH2: KO38FB
Asukoht: Tartu, Otepää

PostitusPostitas tfu » R Jaan 02, 2009 1:12 am

Kaljukits kirjutas:Õnnetuseks avastasin, et kevadel TT-st ostetud 4 elem. yagi, mis veel paigaldamist ootab, on samasuguse geniaalse konstruiga :(. Peenemal torul on ots pisut jämedamaks flansitud, et see jämedamast torust läbi ei jookseks (ilmselt on sellest abi valmistajatehase pakendajale). Samas paiknevad aga fiksaatorkruvidele ettepuuritud avad peenemas torus nii, et peenema toru laiaks litsutud ots ei puutu kokku jämedama toru peenenemiskohaga (st. kontakti kahe toru vahel see ei paranda kuidagi). Plastmass kate kahe toru ühenduskohale on täiesti mõttetu - ei anna midagi juurde ei ühenduskoha tugevusele ega ei fikseeri ka stopperkruvisid, ei tihenda ka ühenduskohta niiskuse eest. Ainus positiivne asi, mis mulle silma torkas, on see, et alumiiniumi kvaliteet tundub päris hea olevat -st. ei ole nii pehme, nagu mu varasematel antennidel. Kokkuvõte kogu jutust on see, et antennikonstruktorite sõnum klientidele on ilmselt: " Ära tee nii, nagu meie, püüa teha meist paremini!" :D Mina omaltpoolt soovin kõigile head saia tegemist sellestsamusest!


Mul see 5/8 sirio tornado antenn ja sellel liiiguvad torud üksteise sisse s.t peenem jookseb jämedamast ilusti läbi, mingeid lõhikuid ega jämedama toru peenenemis kohti pole, lülid fikseeritakse ainult seal ees olevatesse aukudesse kruvide keeramisega
http://www.hot.ee/urmondo/radio/IMG_0434.JPG
Plastmass julla jah selline väike ja käib ainult ühe kruvi alla mis lülide yhendus kohale lähedamal. Minu komplektist oli veel tipu lüli ka puudu, mis peaks olema samasugune nagu 4 vastukaalu varrast.
Urmo / 304VE / ES6TFU

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

PostitusPostitas officer » P Jaan 18, 2009 10:35 pm

nende kruvide asemel võiks kasutada sobiva läbimõõduga Al.neete ja neid isegi mõned juurdelisada?
ES2JT/304JT

Marks017
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 92
Liitunud: P Nov 09, 2008 10:28 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: KO29IJ, KO28XF
Kontakt:

antenn

PostitusPostitas Marks017 » R Veebr 27, 2009 8:49 am

kuidas siis selle GPS 27 1/2 baasantenn 5750mm Sirio antenni arvamus jäi...kas on hea, väga hea või väga halb antenn? või on tehnoturus midagi paremat?
Parimate soovidega
Marks
-----------------------
alan78+;-G7;intek490+
-----------------------

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » R Veebr 27, 2009 9:03 am

Antenn on kindlasti hea. Konstrui on põduravõitu, kuid see paistab olema üldine trend, et uuemad asjad on lohakamalt (e. ökonoomsemalt) konstrueeritud. Võid enne ostu müüjatelt uurida, äkki saab veel vanamoodsate lülide kinnituste-fiksaaroritega antenne kuskilt tellida. Kalamaja Aivar tõi mulle Soomest ühe vana ja hea 1/2 antenni. Oli veel ka allahinnatud kaup, aga see eest väga korralik :D.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Mihka
Veteran
Veteran
Postitusi: 931
Liitunud: E Apr 18, 2005 11:42 pm
QTH: KO38IH
Asukoht: Tartu maakond, Ülenurme
Kontakt:

PostitusPostitas Mihka » R Veebr 27, 2009 3:33 pm

Njah..mul ka 1 vana antenn endal yleval ja peagi võin hea hinnaga ära anda ..kuid poodi me vanu antenne enam kuskilt tellida ei saa...ja lepingud on SIRIO tootjaga..mis teha...
Yaesu FT-8900R, FT-7800E,Baasantenn triband 6m/2m/70cm V-2000(ES5LCN)

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

PostitusPostitas officer » R Veebr 27, 2009 5:01 pm

aga miks hea antenni hea hinnaga ära annad?Kas liiga heast antennist või koguni CB'st tervikuna siiber :) ?
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

PostitusPostitas nemo » R Veebr 27, 2009 5:55 pm

Eile käisin Tehnoturus ja see tore ketastega antenn (millega Pauhh eksperimenteeris) konutas ukse kõrval nurgas, paistis üleni plastmass olevat, neid vist kohapeal üksjagu neil. Ma hinda hirmuga ei vaadanud, ostsin oma vidinad ruttu ära ja lahkusin :D
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

tfu
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 208
Liitunud: T Okt 21, 2008 5:08 pm
QTH: KO38IJ
QTH2: KO38FB
Asukoht: Tartu, Otepää

Re: Tehnoturust 1/2 baasantennide ostjate kogemusi palun

PostitusPostitas tfu » E Juul 06, 2009 1:55 pm

Ei müüda nüüd küll Tehnoturus, aga kas kellegil on kokkupuudet 1/2 antenni ECO 50`ga või 5/8 antenni ECO 200`ga, kuidas nende ehitus on. 1/2 maksab 35 euri ja 5/8 maksab 40 euri.
Urmo / 304VE / ES6TFU

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: Tehnoturust 1/2 baasantennide ostjate kogemusi palun

PostitusPostitas nemo » E Juul 06, 2009 4:06 pm

tfu kirjutas:Ei müüda nüüd küll Tehnoturus, aga kas kellegil on kokkupuudet 1/2 antenni ECO 50`ga või 5/8 antenni ECO 200`ga, kuidas nende ehitus on. 1/2 maksab 35 euri ja 5/8 maksab 40 euri.

ECO 200 mul on, häälde saamine nõuab aega ja vaeva. Katsetada pole ma viitsinud, aga kuna plekkkatuse ligidal läks swr 1.1 peale, siis tundub, et need lühikesed (peaaegu olematud) vastukaalud vajavad pikemate vastu välja vahetamist. Muidu eterniitkatusest ca 4m kõrgemal sain swr-i 20 kanali peal 1.4, ei viitsinud jebida kah, ajas asja nii ka ära.
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist