Tehnoturust 1/2 baasantennide ostjate kogemusi palun

Kõik antennijutud siia
EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Tehnoturust 1/2 baasantennide ostjate kogemusi palun

PostitusPostitas EINAR » E Juul 06, 2009 7:27 pm

Teen ka SIRIO 1/2 JA 5/8 ANT. KONSTRUIDE kohta varsti ühe jutu, vaja läbi mõelda, et lühidalt ja selgelt saaks (muidu Nemo ütleb jälle: jumala kaine, lugesin 2x ja mitte s.....i ei .... nojah, õigus tal ka oli...), aga nüüd krd.-i kiire!!! PUNKT ja massin kinni! Tervitused, EINAR. edit: mitte SIRIO vaid Midland Energy New!
Viimati muutis EINAR, K Juul 08, 2009 3:39 pm, muudetud 1 kord kokku.

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Tehnoturust 1/2 baasantennide ostjate kogemusi palun

PostitusPostitas EINAR » K Juul 08, 2009 1:53 pm

Jutt Midland Energy New-ist. Jätkukohad nigel asi jah! Mina panin 3-st küljest veel 2-e lisakruviga, lõpuni keermega!! 2,5 mm x 8mm tsingitud (sobib alum.-ga) ümarpeaga kruvid keerasin 1,5 mm ettepuuritud lisaaukudesse nii et *vesi tilkus vahelt* (ülekeeramise oht olemas!!). Jätkud mähkisin üle hallika UV-kindla isoleeriga 4-5 kihti, jube hea liimiga teine, hiljem oli vaja lahti võtta: ainult terava noaga koorides! All panin kinni ka *veeaugu?* 2 mm, õhk oli kuiv ja jäi seda niiskust palju jäi, ikka parem kui niiske sügisuduga õhurõhu muutus sealt august vett sisse vuhistab! Ülespanekul kukkus selliste jätkudega antenn ka 1.-l katsel männipõõsasse, oli ähvardavalt S-is, välja tõmmates k õ i k OK! Need tihkelt alum..- misse keeratud tsinkkruvid 6 tk annavad ühendust minu arvates väga pikka aega! Lõhki otste variant+ metalltõmmits...jõuõlg seal väga suur, erti allosades...tuule käes jõud suured...??? (Auto radika juures keerasin ühe tõmmitsa kruvi keerme maha ,jõudu pold ollagi...? hiljem tuli paks rooste peale ka!) Kui seal ant.-varda ümber (KS vool vardas) selline roostega *isoleeritud* lühisrõngas...krt. teab, mis *käe reegli* järgi midagi indutseeruma hakkab? Jätkukohtades tekib tuule nühkatamisel must oksiidikiht+niiskus ka...??? Elu peaks näitama, tunnistan vigu kui need peaks ilmuma..! Tervitused ,EINAR. (järgneb: teine suur puudus)

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Tehnoturust 1/2 baasantennide ostjate kogemusi palun

PostitusPostitas officer » K Juul 08, 2009 2:16 pm

mina kasutaks al.neete!
ES2JT/304JT

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Tehnoturust 1/2 baasantennide ostjate kogemusi palun

PostitusPostitas EINAR » K Juul 08, 2009 3:09 pm

Teine nigel koht:alumine pistikühendus, keere külgede pealt freesitud...vesi *pahinal* pistikusse, sealt pikkamööda kaablisse- see kapilaarsus-effekt vinge jõuga, tuleb alt *mikrovesi* lõpuks välja ka saatja pistikust ..SWR hakkab kõikuma, eetrihääles krobinad 100 häda... .Tegin kogu pistikühenduse üle kuni alumise L-klambri pinnani üle UV- kindla neutraalse silikoniga (puudub äädika lõhn!), pintsliga mitmekordselt ca 2 mm, selle peale veel UV isolinti ka! Väga jämedaks mitte ajada 5/8 puhul ei lähe vastukaalude kinnitusseib üle!. Ja veel: antennivardale kaela panin ülemise L-kinnituse kohale ca 15 cm vene plastlehtri (nüüdiaegsed pudenevad päikse käes 1..2 a.-ga kildudeks!) See nagu varikatus, hoiab ära märja lopa kitsale isolaatorile sattumise. 1/2 ja ka 5/8 all otsal KS pinge suur ,samuti takistus, mörg lopp, paduvihm jms takistusega 100-kond oomi, isegi alla, muudab märgatavalt kogu kasutegurit, mõistagi SWR-i! Tervitused EINAR-ilt.

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Tehnoturust 1/2 baasantennide ostjate kogemusi palun

PostitusPostitas EINAR » K Juul 08, 2009 3:32 pm

Kui kunagi Evo appi tuleb panen ka pildid üles, seal näha ka see piksekaitse (poolide lühistus) U kujuline alt nööridega juhitav *lüliti*.vt. kusagil Äikese teemades mul pikem jutt. PS: Mina seda needi- värki ikkagi jätkudes ei poolda, tõmbejõud neil nadivõitu, õhukesed *seinad*, üles-alla jõule piisavad, külgsuuna nihkatamistele annavad lõpuks järgi ,vaata kui tuule töö järel aukudes lõpuks logisema ei hakka . Auto plekkides teevad nad seda pikapeale kül, oma silmaga nähtud. Edukaid ümberehitusi! Teab kas selle kontakti pärast tasub väga põdeda , sellise toruühenduse pindala kaudu peaks mahtuvus arvutuslikult 1000 pF kanti tulema...see CB sagedusel võrdne lühisega, arvan, et SWR-i .kõikumine ei tule sellest, vaid veest kaablis ja lopast isolaatoril, allanõrguvast vihmast isolaatorile jms nähtustest, mille peale esialgu ei tulegi..Minu 5/8 SWR oli ka paduvihmas täpselt sama mis ülespanekul . Ümberehituste edukat jätkumist, EINAR.

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Tehnoturust 1/2 baasantennide ostjate kogemusi palun

PostitusPostitas officer » K Juul 08, 2009 5:32 pm

...miks sa ei kasutanud r/v kruvisid?.... ja drenaazi ava sulgemine on minu arvates suur patt!
Jätkukohad võib täiendavalt katta termokahaneva toruga(rüüzh)...,pistikühendus tuleks peale külgeühendamist katta üleni isevulkaniseeruva teibiga(kui kavatsed seda tihti avada,siis isevulkaniseeruvale teibile pannakse alla tavalist PVC teippi),seda eeldoodut nõuavad ka õues paiknevate pistikühenduste teostuse manua(a)lid . Ka isolaatori ülemise osa täiendavaks isoleerimiseks kasutaksin isevulkaniseeruvat teippi....seda teippi kasuatatakse edukalt peaaegu igaks otstarbeks GSM mastitöödel!
Neetühendusi ei tasu alahinnata,ei ole veel kuulnud,et lennukiehituses al.detailide liitmiseks isekeermestavaid kruvisid kasutatakse :rolleyes:
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Tehnoturust 1/2 baasantennide ostjate kogemusi palun

PostitusPostitas officer » K Juul 08, 2009 5:42 pm

Kaljukits kirjutas:Plaanin kampaaniahinnaga (-20%) paar antenni endale varuda. Teie kommentaarid oleksid abiks parema väljavalimisel.
Tänan!



miks sa 5/8 ei võta....kas vastukaalud ei meeldi või veica suurem pikkus :?:
ES2JT/304JT

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Tehnoturust 1/2 baasantennide ostjate kogemusi palun

PostitusPostitas EINAR » K Juul 08, 2009 10:03 pm

To officer: sellise pikkuse, jämeduse ja lõpuni keermega r/v kruvisid ei ole kusagilt leidnud. Tõenäoliselt tunduvalt kallimad ka tsingitud teraskruvidest. Isepuurivaid kruvisi pole ka mina kasutanud. Isevulkaniseeruvad teibid on kautsuki alusel, kas peavad UV- ja päikese käes vastu? Minu kogemustes ei ole ükski kautsukiühend end sellistes tingimustes heast küljest näidanud. Ja pealegi nende hind minu UV-kindlast teibist ca 6x kõrgem ühe antenni kohta vajaminevalt. Aga mõistagi, kõik ainult minu arvamus päris pika praktika ja kogemuste põhjal. Kui miskit hakkab kusagilt viltu kiskuma ,annan kindlasti ka f-s teada, et teised sama viga ei teeks! Heade lootustega, tervitused EINAR-ilt.

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Tehnoturust 1/2 baasantennide ostjate kogemusi palun

PostitusPostitas EINAR » K Juul 08, 2009 10:19 pm

Lennukit ja antenni ei saa omavahel võrrelda, pealegi erinevad lennuki ja kaubanduse needid nagu öö ja päev . On asju mida kasutatakse kosmoses ,maa peal lendad kasutamisega kohe alt ... jne...jne... Ja üks vanatarkus: see mis kõlbab kõigeks ei kõlba tegelikult millekski ...ka selle olen ise ära kogenud... Veelkord tervitused, EINAR.

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Tehnoturust 1/2 baasantennide ostjate kogemusi palun

PostitusPostitas officer » K Juul 08, 2009 11:21 pm

päris kindlasti puudub ka minul praktika,(teen tööd suuga-mitte kätega)aga seda vulkaniseeruva teibi wärkki rääkisid laevadele radareid ja muud raadiotehnilist nodi paigaldava firma insenerid.
Lennukikere remondi al.neete saab sellisest töökojast,kes neid remonte teeb...neid eestis vähemalt 2 :D ,mina neid neete kodu ja majapidamise jaoks sealt alati ka saanud olen...ma ei usu,kas neid ntx Selveris üldse müügil ongi :roll:
Aga termokahanevat rüüzhi kasutavad küll terve maailma elektrikud ja seda sirge seljaga....igal pool.
Minu vanuses amatööril ei kõlbagi midagi ehitada,mis üle 50a vastu,peab ..... pärast minu surma lastel selle lamutamisega palju vaeva ja pahandust :D !
ES2JT/304JT

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Tehnoturust 1/2 baasantennide ostjate kogemusi palun

PostitusPostitas EINAR » N Juul 09, 2009 11:16 am

Miks Sa krt. varem ei öelnud!!! Aga CB konstruid tee kül nii, et laste lastele ka jätkub, sellest nõudest ma ei tagane! EINAR.

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Tehnoturust 1/2 baasantennide ostjate kogemusi palun

PostitusPostitas Evo » R Juul 10, 2009 4:43 pm

Mul on juba vanadest aegadest saadik kombeks siin- seal liikudes antenne märgates neid veidi tähelepanelikumalt silmitseda. Kui võimalust on, siis püüan ka nende omanikega paar sõna vahetada.
Tundub kuidagi, et tööstuslikult valmistatud antennid lähevad järjest kehvemaks. Ikka on kuulda, et see ja too pole enam nii hea, kui varasematel mudelitel. Ju proovitakse lihtsamat teed minna ning materjali ja vaeva kokku hoida.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

cron