J-antenni konstruktsiooni küsimused

Kõik antennijutud siia
Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

J-antenni konstruktsiooni küsimused

PostitusPostitas hall kass » R Juul 24, 2009 2:31 am

Päris kaua aega kummitab mind mõte teha CB peale J-antenn. Nimelt ei riku ta maja üldpilti väga ära, võtab horisontaaltasapinnal vähe ruumi ja samas omab võimendust. 2 m peal olen seda juba kasutanud ja töötas vingelt.

CB lainel aga on tal pikkus kusagil 8 m kanti ja seega tuleb vist natuke mõtelda, kuidas teha ta nii, et ta ka talvel lume ja tormi käes püsima jääks. Mõni teadjam või keegi, kes ise sellist antenni lühematel lainetel kasutab, võiks mind nõuga aidata.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: J-antenni konstruktsiooni küsimused

PostitusPostitas ermo » L Juul 25, 2009 10:29 am

Ei meeldi mulle see J antenn. Aga tee hoopistükkis veerandlaine antenn. Lihtne ning alati õnnestub.
Varda pikkus tuleb ümmarguselt 2.7 meetrit.
Loomulikult vastukaalud ka, vähemalt 3 tükki ja sama pikad.
Midagi pole enam alles

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: J-antenni konstruktsiooni küsimused

PostitusPostitas hall kass » L Juul 25, 2009 3:18 pm

ermo kirjutas:Ei meeldi mulle see J antenn. Aga tee hoopistükkis veerandlaine antenn. Lihtne ning alati õnnestub.
Varda pikkus tuleb ümmarguselt 2.7 meetrit.
Loomulikult vastukaalud ka, vähemalt 3 tükki ja sama pikad.


4 vastukaaluga veerandlaine antenn mul praegu ongi. Juba kevadest saati. Aga tahaks juba rohkem ning kuna ressursse "rusika" peale raisata pole, siis panustaks antennidele. Pealegi oleks "rusikas" minu tingimustes veel mõttetu, kuna ma levin kohalikus sides kaugemale kui ise kuulen :) Seega - tuleb parandada just kuuldavust.
Viimati muutis hall kass, L Juul 25, 2009 3:20 pm, muudetud 1 kord kokku.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: J-antenni konstruktsiooni küsimused

PostitusPostitas nemo » L Juul 25, 2009 3:20 pm

hall kass kirjutas:
ermo kirjutas:Ei meeldi mulle see J antenn. Aga tee hoopistükkis veerandlaine antenn. Lihtne ning alati õnnestub.
Varda pikkus tuleb ümmarguselt 2.7 meetrit.
Loomulikult vastukaalud ka, vähemalt 3 tükki ja sama pikad.


4 vastukaaluga veerandlaine antenn mul praegu ongi. Juba kevadest saati. Aga tahaks juba rohkem ning kuna ressursse "rusika" peale raisata pole, siis panustaks antennidele.

Noh, ega sest "rusikast" sääl 1/4 sabas miskit tolku poleks ka eriti....
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: J-antenni konstruktsiooni küsimused

PostitusPostitas ermo » P Juul 26, 2009 10:13 pm

No ei tea... korralikult tehtud 1/4 antenn on väga hea. Mu esimene 70cm antenn oligi veerandlaine oma ja ütleks nii, et ega ta palju diamondi X30 alla ei jäägi.
Aga J-antenne olen 2 tükki teinud ning ei meeldi mulle nende juures miskit.
Parem tee mingi 3-4 meetri pikkune antennike, alla sobituspool ning olemas ta ongi. Vaatan, kuidas mul ajaga on, ehk saan appigi tulla.
Midagi pole enam alles

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: J-antenni konstruktsiooni küsimused

PostitusPostitas hall kass » T Juul 28, 2009 11:13 pm

ermo kirjutas:No ei tea... korralikult tehtud 1/4 antenn on väga hea. Mu esimene 70cm antenn oligi veerandlaine oma ja ütleks nii, et ega ta palju diamondi X30 alla ei jäägi.
Aga J-antenne olen 2 tükki teinud ning ei meeldi mulle nende juures miskit.
Parem tee mingi 3-4 meetri pikkune antennike, alla sobituspool ning olemas ta ongi. Vaatan, kuidas mul ajaga on, ehk saan appigi tulla.


3-4 m pikkune sobituspooliga varras on ka variant, aga kas ta levi poolest parem on kui mu praegune 1/4 vertikaal? Vaata - viimaste andmete kohaselt on mind kuuldud 70 km kaugusel. Mina nii kaugelt aga paraku ei kuule, seetõttu ma mõtlengi J-antenni teha, see omab ju kuni 6 dB võimendust ning seega ma eeldan, et suudan haarata suuremat ala kui praegu. 2 m peal olen J-antenni kasutanud ja töötas normilt (suutsin teha lausa kahepoolse side Lagujasse Tarmo Tanilsooga, kes kasutab käsijaama).

Samuti loodan ma, et J-antenn aitab mul hakata kostma ülelevide ajal kaugustesse - praegu ma küll kuulen väljamaalasi, aga seni mu ainsaks kahepoolseks sideks ülelevi ajal on jäänud üks side venelaste CB "papagoiga". Igal juhul tuleks antenni ehitamine odavam kui võimu ja julmema toiteploki ost.
304FL, "Three zero four Freyja love"


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist

cron