Sobituspoolide tegemisest

Kõik antennijutud siia
Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Sobituspoolide tegemisest

PostitusPostitas hall kass » K Aug 05, 2009 8:03 am

Kuidas teha antennile sobituspooli? Arvutused, nipid jms vajalik info on teretulnud. Mul näiteks on sihuke asi, et kuna J-antenni jaoks ei jätku hetkel materjali, siis mõtlen proovida poollaineantenni - selle pikkuse jagu mul torusid on.Poollaineantenni kohta on Evo kodukal juba miskit olemas, kuid arvan, et igasugune lisainfo pole kunagi liiast.

Eriti kasulik võib taoline info olla ehk neile, kes ruumipuudusel või tähelepanu vältimiseks peavad läbi ajama igasuguste lühendatud varrastega (nagu mul endal veel mõni aeg tagasi oli).
304FL, "Three zero four Freyja love"

Skeem
Veteran
Veteran
Postitusi: 513
Liitunud: R Jaan 23, 2009 12:45 am
Asukoht: KO29DE93-Laitse

Re: Sobituspoolide tegemisest

PostitusPostitas Skeem » L Aug 08, 2009 1:47 am

Kuulge,kogemustega pead,kes teavad,riputage palun tõesti siia midagi oma kogemustest,katsetustest,soovitustest üles!Ka mina jaman jupp aega juba poollaine ja tema sobituspoolidega.Kindlasti on veel midagi ära proovimata.
Laitse Skeem.Baasjaam"Raadio Laitsenburg",bandid-11mCB,0,7mPMR,80-10-2m-0,7mHAM.ES2ORL

seriff
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 126
Liitunud: T Apr 14, 2009 10:02 pm
QTH: KO37KX55
Asukoht: põlvamaa põlgaste
Kontakt:

Re: Sobituspoolide tegemisest

PostitusPostitas seriff » L Aug 08, 2009 12:47 pm

pooli läbimõõt 20mm,üless 14 keerdu alla 12 keerdu,keerupaaride vahele kesksoon,allumisse otsa sukk ja peaks nagu toimima.on proovitud ka 9 ja 8 keeruga mõlemad on toiminud ilusti.traat võiks olla 2mm.

73 ja kuulmiseni eetris .
DX: 304AS Ham: ES6ADB
kutsung: seriff

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Sobituspoolide tegemisest

PostitusPostitas hall kass » T Aug 11, 2009 11:06 pm

seriff kirjutas:pooli läbimõõt 20mm,üless 14 keerdu alla 12 keerdu,keerupaaride vahele kesksoon,allumisse otsa sukk ja peaks nagu toimima.on proovitud ka 9 ja 8 keeruga mõlemad on toiminud ilusti.traat võiks olla 2mm.

73 ja kuulmiseni eetris .


Esimest varianti juba proovisin. Tõsi küll, traat oli 1 mm läbimõõduga, aga kas see on oluline... midagi siiski nihu läks, sest SWR oli julmalt kusagil punase ala keskel ning antenni pikkusega mängimine (5,17-5,5 m) ei muutnud seda karvavõrdki. Antenn on vene suusakeppidest, jätkukohtades on seespool vasktorujupid ning väljaspool tsingitud terastorujupid, mis on poltidega kinni tõmmatud. Testriga mõõtes tundub lülidevaheline kontakt olevat korras ja antennituuneriga läheb see varras puhtalt häälde, kusjuures jäädes ka stabiilselt püsima (lühemate varrastega kippus olema see jama, et sõltuvalt ilmast ja tont teab mis teguritest tuli mõnigi kord lausa korra-2 päevas tuunerit kruttida). Mastist on varras korralikult isoleeritud - masti küljes istub ta nimelt pika, 3 cm läbimõõduga puupulga toel.

Tundub siiski, et tuleb teha sihuke pool, millel on palju keerde ja iga keeru pealt on väljavõte, võibolla siis saab krokodillklemme kasutades leida selle parima konfiguratsiooni.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
janar
Veteran
Veteran
Postitusi: 323
Liitunud: E Veebr 16, 2009 1:43 pm
Asukoht: võru linn

Re: Sobituspoolide tegemisest

PostitusPostitas janar » T Aug 11, 2009 11:12 pm

kui võimalik tee pilte ka endal ka antenni ehitus plaanis aga eks näis parem on ju kui keegi pioneer ees midagi teeb juba ja vahepeal seletab siis saab ise edasi aretada.

ma ei leidnud kuskilt 2mm vask traati on ainult 2.4mm traati peaks proovima mis sellega juhtub, seee traat oli vist 4 ruuduses juhtmes.

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: Sobituspoolide tegemisest

PostitusPostitas ermo » K Aug 19, 2009 11:20 am

hall kass kirjutas:Tõsi küll, traat oli 1 mm läbimõõduga, aga kas see on oluline...


Jah, traadi läbimõõt on oluline. Peenema traadi puhul tuleks keerde vähendada, mitte palju, võibolla poole keeru jagu. Praegu oleks vaja swr analüsaatoriga seda kremplit uurida siis saab teada kas ja kus ta häälde läheb.
Aga hetkel mul veel swr analüsaatorit ei ole. Tähendab pole jõudnud ehitada veel.
Aga sa pane tippu tavaline teleskoopantenn, nii meetri pikkune, siis hea reguleerida antenni pikkust.
Mina teen enamus antenniteste niimoodi ära enne uue antenni ehitamist.
Midagi pole enam alles

Skeem
Veteran
Veteran
Postitusi: 513
Liitunud: R Jaan 23, 2009 12:45 am
Asukoht: KO29DE93-Laitse

Re: Sobituspoolide tegemisest

PostitusPostitas Skeem » K Aug 19, 2009 10:02 pm

Küll neid poolide variante ikka on,igaüks veidi erinev.Niisiis,jälle üks variant olemas.Ermo,palun täpsusta SWR-analüsaatori olemust!Spektrianalüsaatorist(sweep-gene)jagan,olen TV-antenni võime veidi ehitanud.
Laitse Skeem.Baasjaam"Raadio Laitsenburg",bandid-11mCB,0,7mPMR,80-10-2m-0,7mHAM.ES2ORL

Elts
Algaja
Algaja
Postitusi: 5
Liitunud: P Aug 16, 2009 4:19 pm
QTH: KO29JJ
Asukoht: Rae vald, Järveküla küla

Re: Sobituspoolide tegemisest

PostitusPostitas Elts » P Aug 30, 2009 10:05 am

Tere

Kui kellegil oleks võimalik ka väike pildike lisada. Endal antenni ehitus pooleli( 1/2) aga pooli ei oska teha. Pole kuagi sellega kokku puutunud.

Ettetänades
Elts

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Sobituspoolide tegemisest

PostitusPostitas Ambur » P Aug 30, 2009 1:38 pm

Elts kirjutas:Kui kellegil oleks võimalik ka väike pildike lisada. Endal antenni ehitus pooleli( 1/2) aga pooli ei oska teha. Pole kuagi sellega kokku puutunud.

Siit peaksid leidma vajaliku:
http://www.i1wqrlinkradio.com/antype/ch3/chiave1779.htm

Sama asja eestikeelse variandi leiad siit:
http://www.hot.ee/mati304/skeemid.html#lugu5
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Elts
Algaja
Algaja
Postitusi: 5
Liitunud: P Aug 16, 2009 4:19 pm
QTH: KO29JJ
Asukoht: Rae vald, Järveküla küla

Re: Sobituspoolide tegemisest

PostitusPostitas Elts » K Sept 02, 2009 7:16 pm

Elts kirjutas:Tere

Kui kellegil oleks võimalik ka väike pildike lisada. Endal antenni ehitus pooleli( 1/2) aga pooli ei oska teha. Pole kuagi sellega kokku puutunud.

Ettetänades
Elts


Sain hakkama.

Skeem
Veteran
Veteran
Postitusi: 513
Liitunud: R Jaan 23, 2009 12:45 am
Asukoht: KO29DE93-Laitse

Re: Sobituspoolide tegemisest

PostitusPostitas Skeem » N Sept 10, 2009 11:01 am

Yes!!!Ambur,tänud,et selle kodukale üles panid,ka mina ootasin just täpselt seda pilti juba ammu. :D Nüüd ei pea ma Keila Aivari antenni edasi lõhkuma,et näha,mis seal sees on.Proovin ta-ga side ära teha,omale pooli antenni külge ja nii ....
Laitse Skeem.Baasjaam"Raadio Laitsenburg",bandid-11mCB,0,7mPMR,80-10-2m-0,7mHAM.ES2ORL


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist