Magnetaluse mõju autole

Kõik antennijutud siia
Kasutaja avatar
rebane
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 61
Liitunud: N Mär 09, 2006 1:55 pm
Asukoht: Tallinn, kesklinn, KO29IK
Kontakt:

Magnetaluse mõju autole

PostitusPostitas rebane » P Mär 12, 2006 11:22 am

Tervist.

Kuna ma ise raadiosidest ja antennidest suurt midagi ei tea siis uurin kodanike arvamusi selles vallas.
Nimelt on ennast hakanud huvitama magnetaluse miinused ehk tema mõju autovärvile ja autokerele. Räägivad, et pidev peale panek ja ära võtmine kahjustab auto värvi, igat sodi satub magnetaluse alla ja kriiibib. Lisaks pidi roostele soodus olema.

Kuna endal on alan 100 plus statsionaarseks jaamaks siis oleks ilmselt lahendus panna statsionaarne antenn. Rääkides autost, sis taga pagassi külje peal on raadioantenn,mis elektriline. Teisele poole peaks siis panema ka antenni ja juhtmed vedama korralikult. Pagassi pind jääks vastukaaluks siis ju. Huvitab just see, et kas siis levi on väiksem võrreldes magnetalusega antenniga katusel,kus pinnas suurem.

Kuna autol endal värv suht erk ja ilus, soevaha läheb ka millaski peale uuuesti,siis on päris ilus. Ei tahaks seda värvi väga rikkuda. Lihtsalt huvitav kui pahatahtlik magnetalus on värvi osas. Ega väga ei tahaks auku keresse ka teha. Plaan oli suht originaalina säilitada.

Marco lahendus meeldib mulle ka: et magnetalus ise paigal ja kui vaja siis antenn pealt ära ja kummijulla peale.

Mis teha, auto seisab väljas ja ei tahaks antenni katusele ka jätta. Muidu peab tihti uue ostma :)
President Harry Classic + Alan ML145
Pemari - cobra 525

Kasutaja avatar
yeti
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 173
Liitunud: T Nov 01, 2005 5:41 pm
Asukoht: Saku, KO29HG
Kontakt:

PostitusPostitas yeti » P Mär 12, 2006 1:56 pm

mu mäletamist mööda siit sarnane teema läbi käind!?
vist oli "LOHE"..kess võttis kasutusele läbipaistva kleepsu! :!:
sellise lahendusega peaks värv vististi säilima..vähemalt kriimustuste eest?!
ja läbipaistev kleeps ei tohiks päiksekahjustusi tõrjuda..kuigi päris kindel ei ole! :roll:

ahjaa link on siin
..I hear U..

Kasutaja avatar
rebane
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 61
Liitunud: N Mär 09, 2006 1:55 pm
Asukoht: Tallinn, kesklinn, KO29IK
Kontakt:

PostitusPostitas rebane » P Mär 12, 2006 4:55 pm

Nojah, ma sinna alamfoorumisse väga ei kiiganud, sellep ei märganudki ilmselt.
Nojah, see kleeps oleks üks variantidest. Samas autot tahaks vahest pestaju. Siis peab kleepsu maha kiskuma ja uuesti panema.
Mind hakkas just huvitama just statsionaarne antenn. Et kas kellelgi on kogemusi auto peal. kuidas toimib?
President Harry Classic + Alan ML145

Pemari - cobra 525

Kasutaja avatar
siim
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 124
Liitunud: N Mai 05, 2005 11:35 am
QTH: KO28HW

PostitusPostitas siim » E Mär 13, 2006 10:34 am

Ostsin omale juurikaga antenni, tegin aga augu katusesse, vedasin kaabli polstri alt mööda ukseposti istme alla ja sealt keskkonsooli juurde. Pesu ajaks keeran antenni maha ja panen juurika otsa plastmassist katte, mis oli antenniga kaasas.
Juurikat paigaldades määrisin igaks juhuks katusepleki ja kummitihendi vahele würthi musta silikooni. Ja pole sealt veel tilkagi läbi tulnud, ei pesuga, ei vihmaga.
Igaljuhul kui on plaanis autot pikemat aega kasutuses hoida, siis soovitan soojalt auk katusesse teha. Või kui omal just vahendeid/aega/kohta ei ole, siis lasta kellelgi teha. See on nagu ühekordne investeering, sest hiljem jäävad ära kõiksugu kriibitud pinnad katusel ja kleepekatega mäkerdamine jne jne.
P.S. Hoolikalt soovitan mõõta keskkohta katusel, kuna pisemgi nihe keskkohast võib jääda vägagi silma riivama.
Jõudu!
304ACJ
ES3ACJ

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1087
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

PostitusPostitas äpu » E Mär 13, 2006 12:05 pm

Ma ikkagi soovitaks magnetit ja pesulas ei ole vaja korralikku kleepsu maha kiskuda.Mul on ta juba pea 2 aastat katusel olnud,küll survepesu küll harjadega üle käidud ja veel niipalju ,et ka juhtme peaks ära kinnitama nii,et vastu katust ei oleks.Eelmisel autol MERSUL oli ka kleeps katusel ei olnud värvil viga midagi kui sai ta maha võetud ja korralikult üle puhastatud.
Taha tiiva külge pannes või keset pagasi luuki muutub ka leviku diagramm ovaalseks,keset katust saab ringikujuline.
Aga kui tahad auku sisse puurida,ega keegi ei keela,valik ja auto on sinu.
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET

Kasutaja avatar
Marco
Site admin
Site admin
Postitusi: 590
Liitunud: K Dets 01, 2004 5:05 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn: Mustamäe - Kopli
Kontakt:

PostitusPostitas Marco » E Mär 13, 2006 12:33 pm

Nagu äpu juba ütles, et levi muutub ja samas, soovitaks ka mina ikka antenn katusel hoida, sest mida kõrgemale ulatub antenn, seda parem levi on. Viskad kusagile tiiva või pagassi peala on ka levi vähem - antenn ju hulga madalamal. 8) Vaga hea variant on see kleepeka variant, kui poleks asutuse masin, siis paneks ka klepsu magneti alla, aga kuna "erilist" vajadust klepsu jaoks pole, siis las olla :wink:
Feel free to try everything, because you only live once.

Kasutaja avatar
NEEGER
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 129
Liitunud: P Veebr 13, 2005 7:27 pm
Asukoht: Rannamõisa
Kontakt:

Antenn katusel

PostitusPostitas NEEGER » E Mär 13, 2006 4:57 pm

Mul eelmisel autol oli katusel mingi presidendi 1,2m antenn statsionaarne.

http://www.tehnoturg.ee/toode.php?id=m_a&toode=A20

Sellel on kohe spets alus mis on nn statsionaarne ja siis antenni ennast saad seal selle kruviga reguleerida st kas püsti või mingi nurga all, enamasti linnavahel panin omal mingi nurga alla siis ei pidanud mõtlema kui kuskile parklasse sõidad et kas anenn kinni ei jää ja pesulaks võtad ka antenni ära ja jääb alus ilusti järgi. Alusel on korralik tihend ka, ei tulnud mul seal pesulas tilkagi vett sisse ega suure vihmaga. Levi poolest oli ka küllaltki tundlik ja hää antenn. soovitan soojalt, võibolla võta isegi see tõrts pikem, aga see juba 1,6m.

Tallinnast võimuga sai ilmariga autopealt ilusti sidet. Linnavahel vahel raginad matsid ära aga muidu oli superlux. ;)
CB NEEGER

Kasutaja avatar
lohe
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 163
Liitunud: E Sept 05, 2005 2:56 pm
QTH: KO29KK13
QTH2: KO29IF65
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas lohe » T Mär 14, 2006 11:14 am

siim kirjutas: hiljem jäävad ära kõiksugu kriibitud pinnad katusel ja kleepekatega mäkerdamine jne jne.
Jõudu!


Mingit kleepsudega mäkerdamist ei ole. Tegemist on spetsiaalselt autole mõeldud kleepsuga ja seda ei pea pesuks eemaldama. Tuleb ainult enne kleepsu paigaldamist see koht ilusti puhtaks teha. Ja kleepsu paigaldamisel soovitan paar minutit rohkem varuda et õhumullid ilusti välja ajada. Kui kleeps tihkelt vastu autot on ei ole seda praktiliselt märgata. Müüja reklaami kohaselt ei tohiks see ka pleekimise kohapealt probleemiks olla.

Kasutaja avatar
Marco
Site admin
Site admin
Postitusi: 590
Liitunud: K Dets 01, 2004 5:05 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn: Mustamäe - Kopli
Kontakt:

PostitusPostitas Marco » T Mär 14, 2006 11:53 am

lohe kirjutas:.......... Ja kleepsu paigaldamisel soovitan paar minutit rohkem varuda et õhumullid ilusti välja ajada. .......


Mina soovitaksin paigaldada üldse veega, sest veemulli on tunduvalt kergem välja ajada, kui õhumulli :wink: Olen tegelenud autode klaaside kiletamisega ja kogemustest tean, et õhumulliga võid ennast haigeks jamada.
Feel free to try everything, because you only live once.

Külaline

PostitusPostitas Külaline » R Mär 31, 2006 5:39 pm

ok aga kust sellist kleepsu siis saaks

Kasutaja avatar
lohe
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 163
Liitunud: E Sept 05, 2005 2:56 pm
QTH: KO29KK13
QTH2: KO29IF65
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas lohe » R Mär 31, 2006 8:39 pm

loe paar postitust ylevalt poolt. Yeti on sinna lingi yles pannud


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist